ویزای فرانسه

برای دریافت ویزا، ابتدا باید از طریق وب سایت رسمی دولت فرانسه (france-visas.gouv.fr) درخواست خود را برای دریافت ویزا به صورت آنلاین ثبت نمایید. پس از تکمیل فرم درخواست، لیست مدارک مورد نیاز و هزینه های صدور ویزا به شما نمایش داده می شود. پس از ثبت درخواست به صورت آنلاین، باید با ارسال یک ایمیل به آدرس appointmentfrance@vfshelpline.com وقت ملاقات دریافت کنید. ایمیل ارسالی باید شامل نام کامل، تاریخ تولد، ملیت، جنسیت، شماره پاسپورت، تاریخ انقضا گذرنامه، تاریخ سفر (سال/ماه/روز) و شماره تلفن همراه باشد تا به آن پاسخ داده شود. در زمان معین شده باید برای ارائه ی مدارک و انگشت نگاری به VFS Global مراجعه نمایید. سفارت فرانسه شرکت VFS Global را از تاریخ 18 ژوئن 2017 برای جمع آوری پرونده های درخواست ویزای فرانسه معرفی نموده است. این شرکت تنها درخواست های ویزا را جهت بررسی سفارت تحویل می گیرد و بررسی پرونده و صدور ویزا صرفاً در صلاحیت مقامات فرانسوی می باشد. هنگام مراجعه باید تایید نامه وقت، پرینت فرم درخواست روادید (دریافت از وب سایت France-Visas)، فهرست مدارک مورد نیاز (دریافت از وب سایت France-Visas)، گذرنامه، مدارک مورد نیاز و هزینه های روادید را به همراه داشته باشید.

 

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا شامل موارد زیر است:

فرم تقاضای ویزا (دارای تاریخ و امضا)

عکس

پاسپورت (حداقل برای سه ماه پس از زمان تعیین شده برای بازگشت، معتبر باشد)

رزرو بلیت رفت و برگشت

شناسنامه و ترجمه ی آن که به تأیید سفارت رسیده باشد

بیمه نامه برای کل مدت زمان ویزای درخواستی

اسناد مربوط به محل سکونت (دعوت نامه یا رزرو هتل) برای کل مدت زمان ویزای درخواستی

اسناد مالی (مانند پرینت گردش حساب بانکی، حساب پس‌انداز، فیش حقوقی، جواز کسب، مدارک ثبت شرکت، رسید مالیاتی، فیش بازنشستگی و سایر اسناد معتبر که نشان از تمکن مالی فرد باشد)

اسناد شغلی (نظیر قرارداد کاری، گواهی مرخصی، اسناد بازنشستگی) می باشد.

 

هزینه ی بررسی پرونده و صدور ویزا برای هر نفر 60 یورو می باشد. همچنین مبلغ 25 یورو توسط شرکت VFS Global برای ارائه ی خدمات اخذ می گردد.

 

وب سایت سفارت فرانسه: ir.ambafrance.org

شماره تلفن سفارت: 021.64094000

 

آدرس سفارت فرانسه در ایران: تهران، خیابان نوفل لو شاتو، پلاک 66-64