ویزای تاجیکستان

در سال ۲۰۱۶ جمهوری تاجیکستان شروع به ارائه ویزای الکترونیکی کرد. این روش به کاربران و گردشگران اجازه می دهد در مدت زمان بسیار کوتاهی ویزای تاجیکستان را دریافت کنند. گردشگران خارجی که برای گردشگری و یا کسب و کار مایلند به تاجیکستان سفر کنند، می توانند بدون اینکه به کنسولگری بروند، یک فرم را به طور آنلاین پر کرده و ویزای الکترونیکی دریافت کند. آن ها دیگر نیازی به ایستادن در صف های طولانی کنسولگری های تاجیکستان و یا در مرز ها را ندارند.

ویزای الکترونیکی یک سند رسمی است که اجازه ورود و مسافرت در تاجیکستان را به دارنده اش می دهد. البته اخذ این سند تنها در شرایطی مقدور است که کاربر در حال حاضر در تاجیکستان حضور نداشته باشد. پس از تکمیل فرم درخواست، و ثبت اطلاعات مورد نیاز، فرد متقاضی می تواند پس از پرداخت آنلاین هزینه ها، ویزای الکترونیکی خود را دریافت نماید.

شهروندان کشورهایی که در کشور خود کنسولگری جمهوری تاجیکستان را داشته باشند، واجد شرایط دریافت ویزا به صورت حضوری هم هستند. با این حال روند دریافت ویزا بسیار ساده است و آن ها تنها باید در وب سایت وزارت امور خارجه جمهوری تاجیکستان فرم درخواست را پر کنند. پس از آن وزارت امور خارجه تاجیکستان طی مدت ۱ تا ۵ روز، اطلاعات متقاضی را بررسی، و پس از تایید، از طریق آدرس الکترونیکی اش او را برای مصاحبه دعوت خواهد کرد. در روز مصاحبه، اثر انگشت و تصویر متقاضی ثبت می شود.

متقاضیان می توانند برای ثبت نام ویزای الکترونیکی به آدرس www.evisa.tj  مراجعه، و بدون صرف وقت و انرژی برای رفتن به سفارت، در زمان کمتر از یک هفته و تنها با هزینه 50 دلار ویزای الکترونیکی خود را دریافت کنند، لازم به ذکر است ویزا توریستی تاجیکستان 3 ماه اعتبار دارد و دارنده ویزا می تواند 30 روز در این کشور اقامت داشته باشد همچنین ویزای تاجیکستان یک بار ورود و غیر فابل تمدید است.

 

  • ساعات کار سفارت تاجیکستان در تهران: هر روز به جز جمعه‌ ها و شنبه ‌ها از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۷:۳۰ عصر
  • تلفن: ۲۲۸۳۴۶۵۰ و ۲۲۸۰۹۲۲۹۹

 

آدرس سفارت تاجیکستان در ایران: تهران، ضلع شمالی کاخ نیاوران، خیابان شهید زینعلی، کوچه سوم، پلاک ۱۰