ویزای بلغارستان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی و کوتاه مدت بلغارستان به شرح زیر می باشد:

فرم تکمیل شده درخواست ویزا، یک قطعه عکس 3.5x4.5 رنگی، کپی از صفحات اول و دوم شناسنامه، کپی کارت ملی، کپی از صفحات اول و دوم گذرنامه و کلیه ی صفحات مربوط به ویزاهای قبلی، بیمه ی مسافرتی با حداقل پوشش 30.000 یورو، پرینت کارکرد 6 ماه اخیر حساب بانکی و ارائه ی مدارک معتبر که نشان از بازگشت شما به ایران دارد (مواردی مانند قرارداد کاری، معرفی نامه کارفرما، فیش حقوقی و یا گواهی اشتغال به تحصیل می تواند ارائه گردد). توجه داشته باشید که مدت اعتبار گذرنامه ی متقاضی باید حداقل 3 ماه بیش از مدت اعتبار ویزای درخواستی باشد و تمامی مدارک باید بدون هیچگونه ایراد و یا نقصی ارائه گردد.

 

هزینه ی صدور ویزا برای هر شخص 60 یورو می باشد. لازم به ذکر است که خدمات صدور ویزا برای کودکان 6 تا 11 سال 35 یورو و برای کودکان کمتر از 6 سال رایگان می باشد. همچنین حضور متقاضی برای درخواست و اخذ ویزا الزامی می باشد. حداقل 1 ماه زودتر از موعد سفر برای دریافت ویزا اقدام کنید.

 

بلغارستان و دیگر کشورهای اروپایی از سال 2013 ثبت اطلاعات بیومتریک (شامل ثبت اطلاعات به صورت دیجیتالی با اثر انگشت) را برای اخذ ویزا الزامی کرده اند. توجه داشته باشید که اگر قبلا ویزای بلغارستان را دریافت نموده اید دیگر نیازی به ثبت اطلاعات بیومتریک نخواهید داشت. سران دولت و همسران آن ها، کودکان زیر 12 سال و افرادی که از نظر جسمی امکان ثبت اثر انگشت ندارند، از این مورد معاف هستند.

 

تلفن تماس: 021.88775037

آدرس وبسایت: www.mfa.bg/embassies/iran

 

آدرس سفارت بلغارستان در ایران: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، پلاک ۴۰