معرفی سووا

سووا پایتخت کشور فیجی و مرکز اصلی تجارت این کشور می باشد. این شهر در ساحل جنوب شرقی جزیره ی ویتی لوو واقع شده است و به عنوان یکی از مقاصد فرهنگی و محبوب، برای سفر و گذراندن تعطیلات در فیجی به شمار می رود. این شهر در سال 1849 کشف شد و در سال 1882 به عنوان پایتخت کشور فیجی انتخاب گردید. با رشد صنعت گردشگری و افزایش توریست در این منطقه، انواع هتل های لوکس، مهمان پذیر، هاستل و سوئیت های مدرن در این شهر ساخته شد؛ این موضوع نقش مهمی در پیشرفت اقتصادی سووا ایفا نموده است. سواحل زیبا و ماسه ای، اقوام بومی و شیوه ی زندگی آنها، شب زنده داری، تنوع میوه های استوایی و گرمسیری، طبیعت بکر و آب و هوای مناسب، از جمله مواردی است که همه ساله مسافران زیادی را به کشور فیجی و شهر سووا هدایت می کند. از دیگر جاذبه های این شهر می توان به ساختمان های تاریخی و بناهای مربوط به سالهای استعمار بریتانیا اشاره نمود که نشان دهنده ی پیوند سنت و مدرنیته در شهر سووا می باشند. نقاشی های روی چوب، آثار بافته شده با کاه و پارچه های نقاشی شده با استفاده از نمادها و طرح های بومی، از صنایع دستی محبوب سووا محسوب می گردند. یکی از سه دانشکده ی بزرگ پزشکی اقیانوس آرام جنوبی، در شهر سووا واقع شده است. سووا با 2.047 کیلومتر مربع مساحت، طبق آمار سال 2014 در حدود 176 هزار نفر جمعیت دارد و از بزرگترین مراکز شهری در میان جزایر اقیانوس آرام جنوبی محسوب می شود.

مرکز شهر : پارک راتو سوکونا

اورژانس : 911

پلیس : 917

آتش نشانی : 910

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 24 کیلومتر

از تهران به سووا: در حدود 20 تا 21 ساعت

مناسب برای سفر با کودکان
ساحلی
طبیعت
مناسب برای شب نشینی

آب و هوای سووا چگونه است ؟

آب و هوا
فیجی به عنوان یک جزیره ی گرمسیری، حرارت بالایی را در طول سال تجربه می کند و تنها دو فصل دارد. فصل مرطوب و فصل خشک، که تفاوت این دو فصل در میزان بارش باران است. متوسط دمای سالیانه ی سووا از 19 تا 33 درجه ی سانتی گراد متغیر است و دمای دریا بین 25 تا 28 درجه ی سانتی گراد می باشد. فصل مرطوب در طول ماه های دسامبر تا آپریل (10 آذر تا 10 اردیبهشت) است. در این ماه ها بارش باران به بیشترین میزان خود می رسد، اما در طول روز هوا آفتابی و گرم می باشد. ماه مارچ (10 اسفند تا 11 فروردین) با میانگین بارش سالیانه ی 368 میلیمتر، پرباران ترین ماه در سووا می باشد. طوفان های گرمسیری نیز از ماه نوامبر آغاز و تا آپریل (10 آبان تا 10 اردیبهشت) ادامه دارند. فصل خشک در سووا، شامل ماه های می تا نوامبر (11 اردیبهشت تا 9 آذر) می باشد و به عنوان بهترین زمان برای بازدید از این شهر شناخته می شود. بارش های کمتری در طول این فصل رخ می دهد و دمای هوا نیز به دلیل رطوبت کمتر کاهش می یابد. شرایط آب و هوایی برای گشت و گذار، سفر به جنگل ها، دوچرخه سواری و بازدید از سواحل، در فصل خشک مناسب تر می باشد. متوسط درجه ی دمای هوا در طول این ماه ها بین 19 تا 29 درجه ی سانتی گراد است و بیشتر جشنواره ها و مراسم سنتی سووا، بین ماه های آگوست تا اکتبر (10 مرداد تا 9 آبان) برگزار می گردد. ژانویه (11 دی تا 11 بهمن) با متوسط دمای 26 درجه ی سانتی گراد، گرمترین ماه و جولای (10 تیر تا 9 مرداد) با متوسط دمای 23 درجه ی سانتی گراد سردترین ماه سووا می باشند. هنگام سفر به این جزیره ی زیبا، لباس مناسب، کلاه، عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید. دمای دریا در ماه ژانویه، 28 درجه ی سانتی گراد است و بهترین زمان برای ورزش های آبی محسوب می گردد.

حمل و نقل در سووا چگونه است ؟

تاکسی
برای گشت و گذار در شهر سووا می توانید از تاکسی ها استفاده نمایید. تاکسی ها در سووا بسیار ارزان و مقرون به صرفه هستند. هزینه ی جابجایی با تاکسی از طریق تاکسی متر محاسبه می شود و برای مسیرهای کوتاه در حدود 3 تا 5 دلار هزینه دارد. چنانچه به تاکسی های 24 ساعته و در اختیار نیاز دارید، می توانید از تاکسی های متوآ (Matua Taxis) و پیکادیلی (Piccadilly Taxis) استفاده نمایید. اتوبوس ها، دیگر وسیله ی حمل و نقل در سووا می باشند که با قیمت بسیار کم، در تمام سطح شهر به جا به جایی مسافران می پردازند. در روزهای یکشنبه و درطول شب، ممکن است به سختی بتوانید به اتوبوس ها دسترسی پیدا کنید. ایستگاه اصلی اتوبوس ها در کنار بازار سووا قرار دارد. هزینه ی جابه جایی با اتوبوس ها در حدود 70 سنت تا 1,50 دلار می باشد. همچنین شما می توانید برای جابجایی در این شهر ماشین کرایه کنید. در هنگام کرایه ی ماشین به این نکته توجه داشته باشید که پیدا کردن پارکینگ، به خصوص در ساعات شلوغی کار آسانی نیست.

جاذبه های گردشگری سووا

هــتـل های سووا