معرفی سیدنی

سیدنی بزرگترین، قدیمی ترین و مشهورترین شهر در استرالیا می باشد. این شهر بندری، به عنوان یکی از زیباترین و مناسب ترین شهرهای جهان برای زندگی شناخته می شود. سیدنی همچنین یکی از شهرهای مهم اقتصادی در اقیانوس آرام به شمار می رود. این شهر مجموعه ای از تاریخ، طبیعت، فرهنگ، هنر، مد، غذا و طراحی می باشد. سیدنی در کنار خط ساحلی اقیانوس و سواحل دریای شنی قرار دارد. مهاجرت های فراوان به این شهر باعث شده است که سیدنی دارای فرهنگ، اقوام و زبان های متنوعی باشد. انگلیسی، زبان ملی استرالیا می باشد که مشابه با انگلیسی بریتانیایی است. برخی از ساکنان این شهر، زبان بومی و محلی خود را دارند؛ بنابراین ممکن است در این شهر با افرادی مواجه شوید که به زبان چینی، عربی و یا یونانی صحبت می کنند. خانه ی اپرا و پل بندر سیدنی، دو مورد از مهمترین سازه های جهان هستند که در سیدنی قرار دارند. این شهر با طبیعت و پارک های ملی احاطه شده است که از حومه ی شهر به سمت لنگرگاه ساحل، گسترش می یابند. از نظر اعتقادات، مسیحیت کاتولیک و انگلیکان، بزرگترین گروه های مذهبی ساکن در سیدنی هستند، اسلام در رده ی سوم قرار دارد و نزدیک به 18 درصد از جمعیت نیز هیچ مذهبی ندارند. جمعیت سیدنی عمدتا از متخصصان جوان تشکیل شده است. در واقع، بیش از 70٪ ساکنان این شهر بین سنین 18 تا 49 سال هستند، حدود 8 درصد، کمتر از 15 سال و حدود 11 درصد، بیش از 65 سال سن دارند. همچنین جمعیت، تقریبا به طور مساوی از زنان و مردان تشکیل شده است.

سیدنی

Sydney

ویزا نیاز دارد

مرکز شهر : سی بی دی (CBD)

کد شهر : 2

اورژانس : 000

پلیس : 000

آتش نشانی : 000

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 13 کیلومتر

از تهران به سیدنی: 18 تا 19 ساعت

مدرن
نمایشگاهی
تاریخی
طبیعت
مناسب برای خرید

آب و هوای سیدنی چگونه است ؟

آب و هوا
فصل تابستان که ماه های دسامبر تا فوریه (10 آذر تا 9 اسفند) می باشد، بهترین زمان برای لذت بردن از فضای باز ساحل سیدنی است. در این فصل عموماً دمای هوا به حدود 26 درجه ی سانتی گراد می رسد. همچنین در چند روز از فصل تابستان، دمای هوا تا 40 درجه ی سانتی گراد افزایش می یابد. روزهای تابستان می تواند مرطوب و گاهی اوقات همراه با باد باشد؛ همچنین جبهه ی سرد که از سمت جنوب حرکت می کند، افت دما، باران و رعد و برق را به همراه دارد. دمای هوای پاییز که شامل ماه های مارچ تا می (10 اسفند تا 10 خرداد) می شود، همچنان گرم و با شب های معتدل است. در برخی از روزهای ماه مارچ (10 اسفند تا 11 فروردین)، می توانید به ساحل بروید؛ اما این زمان بیشتر برای بازدید از جاذبه ها، رفتن به باغ وحش و اجاره ی کشتی در اطراف بندر مناسب است. فصل زمستان از جون (11 خرداد تا 9 تیر) شروع شده و تا آگوست (10 مرداد تا 9 شهریور) ادامه می یابد. هوای سیدنی در این فصل خنک است. حداکثر دمای هوا در فصل زمستان، 17 درجه ی سانتی گراد بوده و دمای روزانه به ندرت به کمتر از 14 درجه ی سانتی گراد می رسد؛ اما دمای شب می تواند کمتر از 10 درجه ی سانتی گراد هم باشد. در طول زمستان معمولا دو یا سه بار بارندگی رخ می دهد که بیشترین حجم بارش، مربوط به سواحل است. در صورتی که علاقه ای به ساحل و هوای گرم ندارید، زمستان فصل مناسبی برای سفر به سیدنی است. فصل بهار که ماه های سپتامبر تا نوامبر ( 10 شهریور تا 9 آذر) را شامل می شود، برای بازدید از جاذبه های سیدنی، راه رفتن در خیابان، دوچرخه سواری و بودن در فضای باز، بسیار مناسب می باشد. سیدنی خشک ترین و آفتابی ترین بهار را دارد. سواحل معمولا از اواخر ماه اکتبر (9 مهر تا 9 آبان)، تحت نظارت هستند.

حمل و نقل در سیدنی چگونه است ؟

تاکسی
برای گشت و گذار در شهر سیدنی، روش های متفاوتی مانند استفاده از دوچرخه، قطار، تاکسی و اتوبوس وجود دارد. ترافیک سیدنی بسیار ناخوشایند است. برای جلوگیری از اتلاف وقت در ترافیک های شهر سیدنی، استفاده از دوچرخه توصیه می گردد. خطوط اختصاصی دوچرخه از خیابان اصلی جدا شده است و با استفاده از دوچرخه می توانید به صورت رایگان در قطارهای حومه شهر و کشتی های سیدنی سفر کنید. هنگام استفاده از دوچرخه به این نکته توجه داشته باشید که بردن دوچرخه به داخل اتوبوس ممنوع است. به جای خرید بلیط برای وسایل حمل و نقل عمومی، می توانید از کارت اپال (Opal Card) استفاده کنید. «اپال»، یک کارت قابل شارژ برای پرداخت کرایه ی تمامی وسایل حمل و نقل عمومی در سیدنی است. برای مسافران یک تخفیف ویژه در نظر گرفته شده است؛ به این صورت که پس از هشت سفر، تمامی سفرهای بعدی در طول هفته، نصف قیمت حساب می شود. همچنین در صورت استفاده از قطار در ساعات غیر شلوغ (09:00 تا 07:00 صبح و 16:00 تا 18:30 بعد از ظهر)، شامل 30% تخفیف می شوید. اتوبوس ان اس دابلیو (NSW) نیز یک روش دیگر برای حمل و نقل در سیدنی می باشد. این شبکه ی گسترده ی حمل و نقل از ساعت 05:00 صبح تا نیمه شب فعالیت می کند. مسیرهای اتوبوس ها با حروف مشخص می شوند. حرف «E» یا «M» یعنی اتوبوس سریع السیر است و حرف «L» نشان دهنده ی این است که اتوبوس در ایستگاه های کمتری توقف می کند. برای استفاده از اتوبوس، اپال کارت خود را یک بار در هنگام ورود و یک بار دیگر هنگام خروج اسکن کنید؛ در غیر این صورت، مبلغ بیشتری از کارت شما کسر می شود. توصیه می گردد که از رانندگی در مرکز شهر سیدنی اجتناب کنید. این شهر دارای خیابان یک طرفه و گیج کننده و پارکینگ های گران است. البته داشتن ماشین شخصی برای سفر به بیرون از شهر سیدنی (مخصوصا سواحل) و سفرهای روزانه مفید است. گردشگران می توانند از مجوز رانندگی خود استفاده کنند؛ اما گواهینامه باید به زبان انگليسی ترجمه شود. خوب است بدانید که استرالیایی ها در سمت چپ جاده رانندگی می کنند. محدودیت سرعت در شهر سیدنی، 60 کیلومتر در ساعت و در بزرگراه ها، 100 تا 110 کیلومتر در ساعت است. پارکینگ های خصوصی سیدنی عموماً گران هستند و حدود 15 دلار به ازای هر ساعت دریافت می کنند. پارکینگ های های عمومی ارزان تر هستند و هزینه ی استفاده از آن ها، گاهی اوقات کمتر از 10 دلار در هر ساعت می باشد. تاکسی های دارای کیلومتر شمار در مرکز شهر، حومه های داخلی و در هر ساعتی به راحتی قابل رویت هستند. این تاکسی ها از پرچم، برای نمایش در دسترس بودن استفاده می کنند. هزینه ی تاکسی 3,60 دلار بوده و در شب های جمعه و شنبه (22:00 تا 06:00 صبح) مبلغ 2,50 دلار به قیمت آن اضافه می شود. در سایر شب ها بین 22:00 تا 06:00 صبح، مبلغ 2,19 دلار به کل کرایه افزوده می شود. خدمات قطارها نیز از ساعت 05:00 صبح تا نیمه شب فعال است. قطارها در ساعت های شلوغ (دوشنبه تا جمعه از ساعت 07:00 تا 09:00 صبح و 16:00 تا 18:30 بعد از ظهر)، گران تر هستند. هزینه ی یک سفر کوتاه یک طرفه با استفاده از کارت اپال در حدود 3,46 دلار می باشد.

جاذبه های گردشگری سیدنی

هــتـل های سیدنی

رسـتـوران های سیدنی

دانستنی های سیدنی