معرفی کی یف

شهر کی یف، پایتخت کشور اوکراین می باشد که به وسیله رود دِنیپِر به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شده است. این شهر به دلیل داشتن معماری مذهبی، آثار تاریخی سکولار، و موزه های تاریخی خود در سطح جهانی مشهور می باشد. جمعیت کی یف طبق آمار سال 2013 در حدود 3 میلیون نفر است و مساحتی برابر با 839 کیلومتر مربع دارد. این شهر دارای معماری تاریخی بسیار غنی است که در سطح جهانی زبانزد می باشد. با وجود اینکه کی یف در بین بزرگترین شهرهای اروپایی قرار دارد، اما مانند پاریس، لندن، مسکو و دیگر مقاصد گردشگری جهان، توریست های زیادی از این شهر بازدید نمی کند. کی یف بزرگترین مرکز تاریخی، علمی و صنعتی اوکراین و یکی از مقاصد گردشگری بسیار جذاب محسوب می شود. این شهر دارای دو دوره تاریخ طولانی و با شکوه و پر از دلاوری ها و اعمال قهرمانانه می باشد. دوران طلایی رویدادهای تاریخی کی یف در قرن های 11 تا 12 میلادی رخ داده است. در این دوران روس کی یف (Kiev Rus) به عنوان یک دولت قدرتمند و مرکز اصلی برای مسیرهای تجاری بین دریای بالتیک و مدیترانه در نظر گرفته می شد. در طول قرن های مختلف، کی یف به شدت آسیب دید و توسط مهاجمان غارت شد؛ اما هنوز هم هر بازدید کننده ای که از این شهر زیبا دیدن می کند، از عظمت و زیبایی کی یف حیرت زده می شود. این شهر جاذبه های زیادی برای عرضه به بازدیدکنندگان خود دارد. کی یف دارای مناظر طبیعی و چشم اندازهای فوق العاده، پارک ها و باغ های افسون کننده ای می باشد و مهمان نوازی مردم این شهر همیشه مورد توجه مهمانان خارجی بوده است. این کشور، دارای تاریخ غنی، صنعت در حال توسعه، سطح تحصیلات بالا و علوم پیشرفته ای می باشد. افرادی که برای اولین بار به کی یف سفر می کنند، عاشق این شهر دیدنی می شوند و بارها به کی یف باز می گردند تا سایر جاذبه های گردشگری آن را کشف کنند. پیشنهاد می کنیم با کی یف بیشتر آشنا شوید.

مرکز شهر : خرشاتیک

کد شهر : 44

اورژانس : 112 / 103

پلیس : 112 / 102

آتش نشانی : 112 / 101

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 8.3 کیلومتر

از تهران به کی یف: در حدود 4 تا 5 ساعت

مدرن
تاریخی

آب و هوای کی یف چگونه است ؟

آب و هوا
شهر کی یف دارای آب و هوای معتدل می باشد. میزان بارش در این شهر نسبتا بالا است. تابستان های کی یف معمولا دارای آب و هوای مناسب و نسبتا ابری و زمستان های آن، طولانی، سرد و همراه با وزش باد می باشد. ماه های سرد این شهر از اواسط نوامبر تا اوایل مارچ (اواخر آبان تا اواسط اسفند) ادامه می یابد. جولای (10 تیر تا 9 مرداد) گرم ترین ماه سال با میانگین دمای 19 درجه سانتی گراد و ژانویه (11 دی تا 11 بهمن) سردترین فصل سال با دمای 5- درجه سانتی گراد می باشد. پرباران ترین ماه سال جون (11 خرداد تا 9 تیر) با میانگین بارش 100 میلی متر است. کی یف، در اکثر فصل ها، هوای ابری دارد اما ابری ترین ماه های سال در حدود 15 اکتبر (24 مهر) شروع می شود و به مدت 6 ماه ادامه می یابد و در اواخر آپریل (اوایل اردیبهشت) به پایان می رسد. در کل، سفر به اوکراین در تمام فصل های سال مناسب است، اما بهترین فصل برای سفر به این شهر دیدنی، فصل بهار و پاییز خواهد بود تا بتوانید از چشم اندازهای زیبای بهاری و آب و هوای معتدل پاییزی لذت ببرید.

حمل و نقل در کی یف چگونه است ؟

تاکسی
کی یف، شهری بزرگ با مساحت 839 متر مربع می باشد. برای گشت و گذار در این شهر زیبا، می توانید از وسایل نقلیه عمومی و یا تاکسی استفاده کنید. وسایل نقلیه عمومی در شهر به خوبی توسعه پیدا کرده اند و تمام نقاط شهر را پوشش می دهند و استفاده از آنها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. این شهر دارای مترو، اتوبوس، اتوبوس برقی، تراموا، ون (به زبان روسی مارشروتکا) و قطار کابلی است. به طور معمول، سیستم های حمل و نقل عمومی از ساعت 06:00 تا 24:00 قابل دسترسی هستند. این سیستم های حمل و نقل در ساعات پرتردد مانند 08:00 تا 09:00 و 17:00 تا 19:00 شلوغ می باشند و استفاده از آنها در این بازه های زمانی توصیه نمی شود. تاکسی های این شهر بسیار ارزان هستند. مانند سایر شهرهای بزرگ، کی یف دارای شرکت های تاکسی رانی مختلفی است. تعرفه هر کیلومتر استفاده از تاکسی 6 گریونا می باشد. بر عکس سایر کشورها، رانندگان تاکسی کی یف انتظار دریافت انعام ندارند، اما در صورتی که به آنها پیشنهاد انعام بدهید، آنرا می پذیرند. مترو، یکی از شیوه هایی است که کمترین هزینه را برای شما به همراه خواهد داشت و شیوه ای قابل اعتماد و همچنین سریع ترین راه برای حمل و نقل عمومی در شهر می باشد. در کی یف سه خط مترو وجود دارد که همه آنها از مرکز شهر عبور می کنند. به همین خاطر ما به گردشگران پیشنهاد می دهیم که در زمان گردش در شهر، از مترو استفاده کنند. تمام نقشه های مترو به زبان انگلیسی ترجمه شده اند و پیدا کردن مسیرها در آن ساده است. ساعت فعالیت مترو از 06:00 تا 24:00 می باشد. هزینه مترو در ازای هر تیکت در حدود 4 گریونا است. شما می توانید این تیکت ها را در وروردی مترو خریداری کنید و یا کارت مترو استفاده کنید. البته باید در نظر داشت که تمام مسیرها تحت پوشش مترو نیستند. برای سایر مسیرها می توان از اتوبوس، اتوبوس برقی، تراموا، مارشروتکا، قطار کابلی استفاده کرد. قیمت هر تیکت اتوبوس در حدود 3,5 گریونا می باشد که فقط با پول نقد قابل پرداخت است. مارشروتکا، ون های شخصی هستند که جزء یکی از متداول ترین راه های حمل و نقل به محله های مختلف کی یف به شمار می روند. این ون ها در ایستگاه های اتوبوس توقف می کنند و هزینه آن در حدود 4 گریونا است و فقط پول نقد دریافت می کنند. قطار کابلی، یکی از نمادهای اصلی شهر و نشان دهنده تاریخ طولانی کی یف می باشد. این قطار، یک شیوه غیرمتداول برای حمل و نقل محسوب می شوند. قطار کابلی از کنار رودخانه دنیپر عبور می کند و مسافران می توانند در حین سفر خود، از مناظر و چشم اندازهای شهر دیدن کنند. هزینه تیکت قطار کابلی برای هر نفر 3,5 گریونا و ساعت کاری آن در روزهای هفته بین 07:00 تا 22:00 و آخر هفته ها 08:00 تا 23:00 می باشد.

جاذبه های گردشگری کی یف

دانستنی های کی یف