معرفی سامسون

سامسون (Samsun) به عنوان بزرگ ترین شهر در منطقه دریای سیاه ترکیه شناخته شده است. این شهر بندری در قسمت شمالی کشور و در ساحل دریای سیاه واقع شده است. سامسون ۱۷ ناحیه دارد و اگر چه این شهر در ساحل واقع شده است، اما توریست ها در درجه اول برای گشت و گذار از شهر و جاذبه های آن به سامسون سفر می کنند و ساحل زیبای آن در رتبه بعدی قرار دارد. این شهر نقش مهمی در توسعه دولت ایفا کرده است و جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی زیادی دارد. در یک کلام می توان گفت، سامسون، مهم ترین شهر بندری ترکیه است. سامسون پر از جاذبه های دیدنی ای است که خیلی از هم دور نیستند. به علاوه هزینه هایی که باید برای بازدید از این جاذبه ها پرداخت کنید، به صرفه به نظر می رسند. از هزینه جاذبه ها که بگذریم، اقامتگاه ها و غذا هم در این شهر با قیمت های بسیار مناسبی ارائه می شود. میدان اصلی در مرکز شهر یکی از جاهایی است که در سامسون حتماً باید از نزدیک ببینید. از اصلی ترین جاذبه های شهر سامسون می توان به مجسمه افتخار که در پارک آتاتورک سامسون واقع شده و به نام یادبود آتاتورک هم معروف است، اشاره کرد. این تندیس یکی از مهم ترین نماد های شهر سامسون است. پیشنهاد می شود تجربه بازدید از آبشار کاباچویز (Kabaceviz)، مجسمه آمازون (Samsum Amazon Heykeli)، موزه باندیرما وپورو (Bandirma Vapuru Muzesi)، موزه قاضی (Gazi Muzesi)، دریاچه لادیک (Ladik Golu) و البته مراکز خرید متعدد این شهر زیبا را از دست ندهید.

سامسون

Samsun

ویزا نیاز ندارد

مرکز شهر : پارک آتاتورک (Atatürk Parkı)

کد شهر : 362

اورژانس : 112

پلیس : 155

آتش نشانی : 110

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 23 کیلومتر

مناسب برای سفر با کودکان
ساحلی
طبیعت

آب و هوای سامسون چگونه است ؟

آب و هوا
سامسون یک شهر بندری است و مانند بقیه سواحل شرقی دریای سیاه آب و هوای گرم و معتدلی دارد. در تمام طول سال به استثناء چند هفته از سرد ترین هفته های زمستان که ممکن است کمی برف و یا باران ببارد، شاهد روز های آفتابی در شهر خواهید بود. هوای مطبوع این شهر باعث شده سامسون به عنوان یکی از توریستی ترین شهر های ترکیه معروف شود. اگر مایلید در گرم ترین روز های سال به این شهر سفر کنید، ماه های آگوست (۱۰ مرداد تا ۹ شهریور)، جولای (۱۰ تیر تا ۹ مرداد) و سپس سپتامبر (۱۰ شهریور تا ۸ مهر)، به ترتیب بهترین زمان های سفر به سامسون هستند.

حمل و نقل در سامسون چگونه است ؟

تاکسی
شهر سامسون پر از تراموا، اتوبوس، دولموش و تاکسی است و برای تردد در شهر می توانید از هر کدام که مایلید استفاده کنید. برای استفاده از تراموا و اتوبوس، باید از کارت های Samkart که در ایستگاه های اصلی تراموا، اتوبوس و حتی برخی از مغازه ها فروخته می شوند، استفاده کنید. اما نحوه پرداخت کرایه دولموش و تاکسی متفاوت است. علاوه بر وسایل نقیله فوق، امکان اجاره اتومبیل و حتی دوچرخه نیز وجود دارد و مسافر ها می توانند در صورت تمایل از شرکت های کرایه اتومبیل و یا مغازه های اجاره دوچرخه، وسیله نقلیه مورد نیاز خود را اجاره کنند. این مراکز در همه جای شهر و گاهی در امتداد ساحل به وفور دیده می شوند. از آن جایی که قیمت بنزین در ترکیه بالاست، طبیعتاً کرایه تاکسی ها هم خیلی گران تمام می شود. بنابراین استفاده از تاکسی زیاد پیشنهاد نمی شود. اما تراموا ها که به طور پی در پی در سطح شهر گشت می زنند و به مردم خدمت رسانی می کنند، قیمت های مناسبی دارند. در همه جای شهر و گاهی برای برخی مقاصد خارج از شهر، می توانید از آن ها استفاده کنید. در سامسون دولموش ها به نسبت اتوبوس ها، محبوب تر هستند. همیشه می توانید از راننده در مورد جزئیات مختلفی مانند مسیر ها و طرق مختلف رسیدن به آن ها سؤال کنید.

دانستنی های سامسون