معرفی مارماریس

مارماریس در جنوب غربی ترکیه و در کنار خط ساحلی واقع شده است. زیبایی های طبیعی فراوان، این شهر را به یک مقصد توریستی ایده آل تبدیل نموده است. مارماریس در میان گردشگران از محبوبیت زیادی برخوردار است و مکانی مناسب برای لذت بردن از سواحل و فعالیت های ماجراجویانه مانند غواصی، قایقرانی و سفرهای دریایی به شمار می رود. این شهر کوچک، با بازارهای روستایی و چشم انداز کوه هایش توجه شما را به خود جلب می کند. این شهر پرطرفدار 878,09 کیلومتر مربع مساحت و در حدود 34.000 نفر جمعیت دارد و در طول ایام پربازدید، حدود 300.000 نفر به این جمعیت افزوده می شود. بندر زیبای مارماریس، توسط یک قلعه تزیین شده است و قایق های بادبانی، کشتی های چوبی و کشتی های تفریحی شخصی در آن به وفور مشاهده می شود. منبع اصلی درآمد این شهر گردشگری است. یکی از دلایل محبوبیت مارماریس موقعیت جغرافیای استثنایی آن می باشد که میان دو مجموعه ی متقاطع از کوه و در کنار دریا قرار گرفته است. مارماریس در گذشته به شغل ماهیگیری مشهور بود؛ اما پس از رونق ساخت و ساز در دهه ی 1980، بخش کوچکی از این روستای ماهیگیری باقی مانده است. با این حال این شهر همچنان مرکز قایقرانی و غواصی می باشد. مارماریس در فصل زمستان، با داشتن چندین استراحتگاه ساحلی بزرگ و کوچک، مکانی مناسب و محبوب برای گردشگرانی است که از قایق های تفریحی استفاده می کنند. مارماریس دارای فرودگاه نمی باشد؛ در نتیجه برای رفتن به این شهر در فرودگاه میلاس بدروم پیاده می شوید و سپس با ترانسفر زمینی از فرودگاه میلاس به مارماریس می روید که در حدود 2 ساعت طول می کشد (در کل مسافت تهران تا مارماریس، در حدود 5 ساعت و 30 دقیقه می باشد).

مارماریس

Marmaris

ویزا نیاز ندارد

مرکز شهر : مجسمه ی آتاتورک

کد شهر : 252

اورژانس : 112

پلیس : 155

آتش نشانی : 110

نزدیکترین شهر دارای فرودگاه: بدروم

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 129 کیلومتر

از تهران به بدروم: 3 ساعت و 30 دقیقه

مناسب برای سفر با کودکان
تاریخی
ساحلی
طبیعت
مناسب برای شب نشینی
کوهستانی

آب و هوای مارماریس چگونه است ؟

آب و هوا
مارماریس دارای آب و هوای مدیترانه ای گرم در تابستان می باشد. آگوست (10 مرداد تا 9 شهریور) در طول ماه های گرم تابستان، بالاترین درجه ی حرارت را دارد. در ماه اکتبر (9 مهر تا 9 آبان)، هوا هنوز هم گرم و روشن است اما در اوایل پاییز، به ویژه در ماه سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر)، درجه ی حرارت افت می کند. زمستان مارماریس، خشك و مرطوب است. بارندگی های زیاد نیز بعد از نوامبر (اواسط آذر) رخ می دهد و بارندگی سالانه، می تواند به 1232,7 میلی متر برسد. به طور کلی بیشترین دمای هوا 28 درجه ی سانتی گراد است که مربوط به ماه های جولای و آگوست (10 تیر تا 9 شهریور) می باشد. سردترین ماه نیز ژانویه ( 11 دی تا 11 بهمن) است که دارای دمای 10 درجه ی سانتی گراد می باشد. دسامبر (10 آذر تا 10 دی) با متوسط 290 میلی متر بارندگی، به عنوان پر باران ترین ماه در مارماریس محسوب می گردد. بهترین ماه برای شنا کردن ماه آگوست است که دمای دریا به طور میانگین در حدود 26 درجه ی سانتی می باشد.

حمل و نقل در مارماریس چگونه است ؟

تاکسی
ارزانترین راه برای گشت شهری، استفاده از دولموش (ون) است. ون ها دارای 11 ایستگاه می باشند که بین جاده های اصلی مارماریس و محدوده ی اطراف حرکت می کنند. هزینه ی استفاده از ون برای رفتن به هر نقطه از مارماریس، در حدود 1,5 تا 2,5 لیر می شود. ون های مارماریس دارای نوارهای رنگی هستند که نشان دهنده ی مسیر آن ها می باشد. نوار سبز رنگ مربوط به ون های داخل مارماریس، نوار نارنجی مربوط به ون های منطقه ی ساحلی ایچملر و نوار آبی مربوط به ناحیه ی حومه ی شهری آرموتالان می باشد. اتوبوس روشی دیگر برای جابجایی در شهر است و کرایه ی آن ها نیز ارزان می باشد. استفاده از تاکسی برای گشت در شهر، بسیار گران می باشد. اکثر تاکسی ها دارای کیلومتر شمار هستند اما ترجیح می دهند بر روی یک قیمت توافق کنند. بهتر است پیش از سوار شدن، در خصوص قیمت با آن ها مذاکره کنید.

جاذبه های گردشگری مارماریس

هــتـل های مارماریس

دانستنی های مارماریس