معرفی کوش آداسی

کوش آداسی یک شهر ساحلی در کشور ترکیه است که در بین گردشگران و خصوصا در شمال و غرب اروپا از محبوبیت بسیاری برخوردار می باشد. کوش آداسی در حدود 50.000 ساکن دارد. جمعیت این شهر در طول فصول پر بازدید که بین ماه های می تا اکتبر (11 اردیبهشت تا 9 آبان) است، به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد. کوش آداسی، نام خود را از پرنده (Kuş) و جزیره (ada) گرفته است. علت این نام گذاری، نمای کلی شهر است که به شکل سر پرنده می باشد. کوش آداسی در فاصله ی 95 کیلومتری از جنوب ازمیر قرار گرفته است و از مرکز شهر آیدین در حدود 71 کیلومتر فاصله دارد. گردشگری از صنایع اصلی این شهر محسوب می گردد. تپه های پشت کوش آداسی، با هتل های بزرگ و بلوک های آپارتمانی پر شده است. در فصول پر بازدید در حدود نیم میلیون نفر به تعداد توریست های این شهر افزوده می شود. سواحل جذابی در جنوب و شمال کوش آداسی وجود دارند که هتل هایی، اطراف آن ها را پر کرده اند. جنوب کوش آداسی شامل ساحل لیدیز، ساحل لاست پردایس و ساحل دلانگ می شود. از قرن بیستم به بعد، مردم محلی و توریست ها، اغلب نام شهر را کوتاه کرده و به آن «آدا» می گویند. این شهر از دیرباز مرکز هنر و فرهنگ بوده است و از 3000 سال پیش که توسط ملل للگیس تاسیس شد، تمدن را گسترش داد. مهاجرانی که در قرن یازدهم پیش از میلاد به این شهر آمدند، عمدتا دریانورد و تاجر بودند که در خط ساحلی این شهر کار می کردند. کوش آداسی دارای فرودگاه نمی باشد؛ در نتیجه برای رفتن به این شهر، باید در فرودگاه عدنان ازمیر پیاده شوید. ترانسفر زمینی از ازمیر تا کوش آداسی، در حدود 2 ساعت می باشد (در کل مسافت تهران تا کوش آداسی، 5 ساعت و 30 دقیقه می باشد).

کوش آداسی

Kusadasi

ویزا نیاز ندارد

مرکز شهر : بلوار آتاتورک

کد شهر : 256

اورژانس : 112

پلیس : 155

آتش نشانی : 110

نزدیکترین شهر دارای فرودگاه: ازمیر

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 66 کیلومتر

از تهران به ازمیر: 3 ساعت و 30 دقیقه

مناسب برای سفر با کودکان
تاریخی
ساحلی
طبیعت
مناسب برای خرید
مناسب برای شب نشینی

آب و هوای کوش آداسی چگونه است ؟

آب و هوا
بهترین زمان برای شنا کردن و گرم ترین ماه کوش آداسی، آگوست (10 مرداد تا 9 شهریور) با دمای متوسط 28 درجه سانتی گراد است. سردترین ماه در این شهر فوریه (12 بهمن تا 9 اسفند) است که شهر به طور متوسط دارای دمای 9 درجه ی سانتی گراد است. دسامبر (10 آذر تا 10 دی) با متوسط 152 میلی متر بارندگی به عنوان پرباران ترین ماه در کوش آداسی محسوب می گردد. فصل تابستان با دمای میانگین 33 درجه سانتی گراد، زمان مناسبی برای رفتن به سواحل می باشد. در این فصل می توانید از تفریحات آبی همچون غواصی، اسکی و قایق بهره ببرید. در فصل پاییز که دمای هوا در حدود 24 درجه ی سانتی گراد می باشد و هوا مانند تابستان گرم است کماکان می توانید از حضور در سواحل لذت ببرید. در ماه اکتبر (9 مهر تا 9 آبان)، دمای هوا تا 20 درجه ی سانتی گراد کاهش پیدا می کند که مناسب برای شنا و تفریحات آبی نمی باشد. در این ماه می توانید به سالن های آب گرم بروید. حداکثر دما در فصل بهار، 22 درجه ی سانتی گراد می باشد و زمان مناسبی برای گشت و گذار در این شهر تاریخی است. فصل زمستان با متوسط میزان بارندگی 104 میلیمتر، زمان مناسبی برای تجربه ی حمام سنتی ترکی است که در میان گردشگران از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد. دمای هوا در فصل زمستان به طور میانگین 14 درجه ی سانتی گراد می باشد و برای رفتن به سواحل مناسب نیست. اما این فصل برای خرید کردن بسیار مناسب می باشد. کوش آداسی با مجموعه ای از بازارهای کوچک و مراکز خرید بزرگ، هر آنچه نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد.

حمل و نقل در کوش آداسی چگونه است ؟

تاکسی
سه روش برای گشت و گذار در شهر کوش آداسی وجود دارد. اولین و معمول ترین راه استفاده از ون (dolmus) می باشد. از می تا اکتبر (11 اردیبهشت تا 9 آبان) که ماه های پر بازدید محسوب می شوند، ساعت فعالیت ون ها از 07:30 تا 24:00 می باشد. ایستگاه های دولموش با نشان بزرگ دولموش در سطح شهر علامت گذاری شده اند. ون ها، هر چند دقیقه در فصل تابستان و هر 15 تا 20 دقیقه در زمستان، از ایستگاه اوتگار به مرکز شهر و تا امتداد ساحل کادینلار دنیزی حرکت می کنند. یک روش دیگر برای حمل و نقل در شهر کوش آداسی استفاده از تاکسی است. برای پیدا کردن تاکسی بهتر است با یکی از شرکت های تاکسیرانی تماس بگیرید؛ البته در سطح شهر نیز امکان دسترسی به تاکسی وجود دارد. تاکسی ها زرد رنگ هستند و نام شرکت تاکسیرانی در کنار ماشین قابل مشاهده است. محاسبه ی کرایه بر اساس کیلومتر شمار می باشد. هزینه ی تاکسی بین ساعت 24:00 تا 06:00 به میزان دو برابر افزایش می یابد. همچنین شما می توانید در این شهر پیاده روی کنید. کوش آداسی نسبتا مسطح بوده و دارای مناظر زیبا می باشد. پیاده روی از یک سمت شهر کوش آداسی تا سمت دیگر آن، فقط 30 دقیقه طول می کشد.

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

هــتـل های کوش آداسی

دانستنی های کوش آداسی