معرفی دیدیم

دیدیم (Didim) یکی از شهر های کوچک ترکیه است که به عنوان یک استراحتگاه تفریحی ساحلی محبوب در منطقه ای از استان آیدین (در ۱۲۳ کیلومتری از مرکز استان آیدین) و در سواحل اژه قرار دارد. دیدیم در غرب ترکیه واقع شده و محل شهر باستانی دیدیما (Didyma) ، که معبد باستانی و مخروبه آپولو (Temple of Apollo) در آن واقع شده است، می باشد. شهر دیدیم در ضلع شمالی خلیج گلیک، رو به روی دهکده های شبه جزیره بدروم واقع شده است. اخیراً شهر دیدیم به یک تفرجگاه تفریحی بسیار معروف تبدیل شده است که به دلیل سواحل طولانی شنی، دریای آبی روشن، و بنا های باستانی اش بسیار محبوب است. به علاوه این منطقه هر ساله از صد ها روز آفتابی و گرم بهره می برد. تفریح و گشت و گذار در آب و هوای آفتابی در این سواحل و آبشار های زیبا، حتی در سرد ترین ماه زمستان هم برای مردم بومی و مسافر ها جذابیتی ویژه دارد.

دیدیم

didim

ویزا نیاز ندارد

مرکز شهر : تقاطع خیابان جمهوریت و بلوار آتاتورک

کد شهر : 256

اورژانس : 112

پلیس : 155

آتش نشانی : 110

نزدیکترین شهر دارای فرودگاه: بدروم

مناسب برای سفر با کودکان
ساحلی
مناسب برای شب نشینی

آب و هوای دیدیم چگونه است ؟

آب و هوا
آب و هوا در دیدیم بسیار معتدل است و از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است. در زمستان ، هوا تا حدی گرم است. باران می بارد اما هرگز برف نمی بارد. در تابستان دمای هوا از ماه خرداد افزایش می یابد و در مرداد ماه دما همراه با اندکی رطوبت به 33-34 درجه سانتی گراد می رسد. از آوریل تا نوامبر (از اوایل فروردین تا اوایل آذر) بهترین زمان برای بازدید از دیدیم ترکیه به حساب می آید. در این ماه ها می توانید در دمای دلپذیر هوا به همراه تابش ملایم آفتاب، سفر فوق العاده ای را تجربه کنید.

حمل و نقل در دیدیم چگونه است ؟

تاکسی
برای رفت و آمد در داخل شهر انتخاب های زیادی وجود دارد: دولموش: تردد در شهر دیدیم با استفاده از نوعی مینی بوس کوچک که به آن دولموش (Dolmus) می گویند، بسیار آسان است. دولموش ها مرتبا در شهر می چرخند و در همه مسیر های کلیدی شهر، در دسترس هستند. معمولا هر ۱۰ دقیقه یک بار یک دولموش به ایستگاه می رسد. قیمت دولموش ها هم مناسب است و برای هر نفر باید تقریبا ۱ دلار پرداخت کنید. این مینی بوس های کوچک از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ نیمه شب و در فصول توریستی، تا ساعت ۲ بامداد خدمت رسانی می کنند. تاکسی: در دیدیم هم مثل هر جای دیگری می توانید از تاکسی استفاده کنید. اما با توجه به اینکه دیدیم یک شهر تفریحی است، مطمئناً هزینه تاکسی ها در آن مانند سایر شهر های توریستی ترکیه، بسیار گران است. البته تمام تاکسی های ترکیه به تاکسیمتر مجهز هستند اما بهتر است بعد از نیمه شب، قبل از سوار شدن، در مورد قیمت کرایه تاکسی از راننده سؤال کنید؛ چراکه احتمالاً شب ها قیمت آن در مقایسه با روز ها بیشتر است. اتوبوس: اتوبوس های شهری ارزان هستند اما در ساعت شلوغی، بسیار شلوغ می شوند. قبل از سوار شدن باید از غرفه بلیت فروشی بلیت بخرید و به راننده ارائه دهید. مسافر هایی که از اتوبوس استفاده می کنند، می توانند هر جای مسیر پیاده شوند و یا تا انتهای مسیر با اتوبوس بروند. در هر دو صورت، بدون توجه به مقصد، کرایه آن ها یکسان است. کرایه اتوبوس های بین شهری کمی بیشتر از اتوبوس های داخل شهر است، اما با این حال باز هم خیلی از تاکسی ها ارزان تر هستند.

دانستنی های دیدیم