معرفی آنتالیا

آنتالیا، میلیون ها نفر را با ترکیب زیبای آفتاب، دریای عمیق آبی، کوه پوشیده شده از درخت، طبیعت زیبا و ثروت های تاریخی اش مجذوب خود کرده است. آنتالیای کنونی، 150 سال قبل از میلاد شکل گرفت. این شهر در ابتدا «آتالیا» نام داشت که ریشه در نام بنیانگذارش، پادشاه آتالوس دوم دارد. شهر آنتالیا، تاکنون توریست های زیادی را به خود جذب کرده است. این شهر به عنوان مرکز یک منطقه، با سواحل زیبا، کوه های سرسبز و مکان های باستانی، از دهه 1970 سرمایه گذاری قابل توجهی را در حوزه ی گردشگری به خود جذب نموده است که سرنوشت شهر را تا حد زیادی دستخوش تغییر کرده است. با این حال، بسیاری از مسافران پس از رسیدن به این شهر، مستقیماً از فرودگاه به هتل می روند و در تمام طول سفر، فقط در نزدیکی ساحل خواهند بود که از مکان های باستانی و تاریخی شهر دور است. بنابراین بخش قدیمی شهر از آمار بالای جذب توریست بهره ی اندکی دارد و فقط تعداد کمی از مسافران و مردم محلی، به این مکان های باستانی می روند. این شهر که واقع در خلیج آنتالیا (آنتالیا کورفزی) واقع شده است، بزرگترین شهر ترکیه در منطقه ی ساحلی مدیترانه است. آنتالیا شهری زیبا و مدرن می باشد و در قسمت باستانی و قدیمی خود، خانه های زیبای باقی مانده از سبک عثمانی را به نمایش می گذارد. این شهر در اطراف یک بندر شکل گرفته است و چشم انداز زیبایی از کوه های آبی رنگ توروس دارد. یکی از برترین موزه های ترکیه در آنتالیا قرار دارد. تولیدات زراعتی این شهر شامل میوه، پنبه، گل، زیتون و روغن زیتون می باشد. از سال 2000، کارخانه های کشتیرانی در منطقه ی آزاد آنتالیا افتتاح شده اند که در ساخت قایق های بادبانی مسافرتی تخصص دارند.

آنتالیا

Antalya

ویزا نیاز ندارد

مرکز شهر : کالیچی

کد شهر : 242

اورژانس : 112

پلیس : 155

آتش نشانی : 110

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 16 کیلومتر

از تهران به آنتالیا: 2 ساعت و 30 دقیقه تا 3 ساعت

مناسب برای سفر با کودکان
مدرن
تاریخی
ساحلی
طبیعت
مناسب برای خرید

آب و هوای آنتالیا چگونه است ؟

آب و هوا
این منطقه در معرض وزش بادهای شمالی از کوه های توروس می باشد. آنتالیا در تابستان دارای آب و هوای گرم مدیترانه ای با روزهای گرم و خشک است. این شهر در زمستان دارای هوای مرطوب و بارانی می باشد. آنتالیا در حدود 300 روز از سال آب و هوای آفتابی دارد و نور خورشید در حدود 3000 ساعت در سال به این شهر می تابد. آفتابی ترین روزهای سال در ماه جولای (10 تیر تا 9 مرداد) می باشند. میزان تابش خورشید در این ماه 13 ساعت در روز است. دسامبر (10 آذر تا 10 دی) با میانگین بارش 210 میلی متر، پر باران ترین ماه آنتالیا محسوب می گردد. میانگین دمای دریا در فصل زمستان در حدود 16 درجه ی سانتی گراد و در تابستان در حدود 27 درجه ی سانتی گراد می باشد. آگوست (10 مرداد تا 9 شهریور) بهترین زمان برای شنا کردن می باشد که دمای دریا به طور متوسط 29 درجه ی سانتی گراد است. آنتالیا در ماه جولای با متوسط دمای 28 درجه ی سانتی گراد در گرم ترین حالت خود قرار دارد. ماه ژانویه ( 11 دی تا 11 بهمن) با متوسط دمای 10 درجه ی سانتی گراد، سردترین ماه در این شهر می باشد. بهترین زمان برای بازدید از این شهر در ماه های آپریل تا سپتامبر (12 فروردین تا 8 مهر) می باشد که امکان شنا و ورزش های آبی وجود دارد.

حمل و نقل در آنتالیا چگونه است ؟

تاکسی
برای گشت و گذار در آنتالیا، می توانید از انواع روش های حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، تراموا، دولموش (ون) و تاکسی استفاده کنید. خطوط اتوبوس از تمامی مکان ها عبور می کنند، قیمت آن ها ارزان است و اکثر آنها حتی برای مسیرهای کوتاه نیز تهویه ی مطبوع و تلویزیون خود را روشن می کنند. برای سفر به مکان های دورتر، می توانید به ترمینال بروید که دارای اتوبوس های مختص به خود با نوارهای آبی رنگ است. تاکسی ها در سراسر شهر وجود دارند و دارای کیلومتر شمار می باشند. کرایه ی تاکسی از نیمه شب تا صبح (بین ساعات 24:00 تا 06:00)، 50% بیش از سایر ساعات روز خواهد بود. برای مقاصد پر بازدید و محبوب، لیست قیمت با نرخ یورو وجود دارد. شما همچنین می توانید با رانندگان مذاکره کنید تا راهنمای خصوصی شما باشند؛ توجه داشته باشید که در این صورت باید پول سوخت آن ها را نیز پرداخت کنید. استفاده از تراموا نیز می تواند روش خوبی برای بازدید از شهر باشد چون از مناطق زیبای شهری عبور می کند. تراموا همچنین دارای سیستم تهویه ی مطبوع و WIFI می باشد. برای استفاده از WIFI شماره تلفن همراه شما باید متعلق به کشور ترکیه باشد. همچنین می توانید از کارت حمل و نقل عمومی در آنتالیا استفاده کنید که از ایستگاه ها، دستگاه های خودپرداز و فروشگاه ها قابل تهیه و شارژ می باشند. امکان کرایه کردن ماشین در ترمینال اتوبوس، فرودگاه و مرکز شهر وجود دارد اما بهتر است برای رفتن به مرکز شهر از آن استفاده نکنید؛ زیرا با حجم بالای ترافیک و کمبود جای پارک مواجه می شوید. تابلوهای راهنمایی در جاده ها برای کمک به مسافران وجود دارد. همچنین می توانید برای پیدا کردن مسیرها از خدمات توریستی مستقر در مرکز شهر، نقشه های گردشگری تهیه کنید و یا از افراد محلی جوان تر که به زبان انگلیسی تسلط دارند، سوال کنید. استفاده از دوچرخه در جاده های شلوغ ممکن است خطرناک و خسته کننده باشد (به ویژه در فصل تابستان، که دمای هوا در هنگام ظهر به 40 درجه ی سانتی گراد می رسد). با این حال، چند مسیر دوچرخه سواری در نزدیکی دریا وجود دارد که چشم انداز زیبایی برای شما فراهم می کند.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

هــتـل های آنتالیا

دانستنی های آنتالیا

سـفـرنـامه هـای آنتالیا

سفر به آنتالیا اولین تجربه ی مسافرت خارج از کشور من بود مسافرتی با کلی برنامه ریزی که پس از پایان سربازی و دریافت پاسپورت عملی شد، با یکم تحقیق متوجه شدیم اگه بخوایم تور ارزان آنتالیا بخریم، بهترین زمان اواخر خرداد ماه است که هم بخاطر فصل امتحانات قیمت ها پایین تر است و هم در این زمان هوای آنتالیا در شرایط خوبی قرار دارد، سایه خنک و آفتاب گرم و دمای آب دریا هم نه سرد و نه گرم، با میانگین 25 درجه سانتی گراد، تمام این عوامل باعث میشد تا بتونیم بیشترین لذت رو از شهر و سواحل آنتالیا ببریم. سفر من و دوستم حسین در تاریخ 24 خرداد ساعت 15 آغاز شد انتخ

سالار یگانه | شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۸

4.3