معرفی ترکیه

کشور ترکیه که در دریای مدیترانه و منطقه ی آناتولی واقع شده، بخشی از اوراسیای غربی را تشکیل می دهد. ترکیه اگر چه به دلیل وابستگی های اجتماعی و مذهبی، به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از منطقه ی خاورمیانه بزرگ محسوب می شود، ولی به لحاظ فرهنگی، اروپایی در نظر گرفته شده است. این کشور، سی و هفتمین کشور بزرگ جهان از لیست 195 کشور و بزرگتر از کشورهایی همچون ایتالیا، فرانسه و آلمان می باشد. ترکیه بیش از 783.000 کیلومتر مربع مساحت و در حدود 79.5 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور جاذبه های گردشگری بسیاری دارد، از مکان ها و بناهای پر از گنبد و منار استانبول گرفته تا ویرانه های رومی در امتداد سواحل غربی و جنوبی، از خطوط ساحلی و سواحل آفتابی تا مناطق سرد و کوه های برفی در شرق، از کوه های دریای سیاه تا منظره هایی از آناتولی مرکزی، برای هر سلیقه و بودجه ای، مکان های بسیاری برای بازدید وجود دارد. در طول تعطیلات رسمی، بانک ها، دفاتر و شرکت های دولتی در ترکیه تعطیل می باشند و ترافیک افزایش پیدا می کند؛ بنابراین پیش از سفر، حتماً تحقیقات لازم را در خصوص تعطیلات این کشور انجام دهید.

ترکیه

Turkey

ویزا نیاز ندارد

قاره : اروپا

پایتخت : آنکارا

واحد پول : lira - لیر

کد کشور : +90

مذهب رسمی : اسلام

زبان رسمی : ترکی

ایام تعطیل : شنبه-یکشنبه

آدرس سفارت ایران در ترکیه : Tahran cad No 10, kavaklidere, Ankara, Turkey

شماره تماس : +90 (312) 4682821

جاذبه های گردشگری ترکیه

شـهرهـای توریستی ترکیه

دانستنی های ترکیه

سـفـرنـامه هـای ترکیه

سفر به آنتالیا اولین تجربه ی مسافرت خارج از کشور من بود مسافرتی با کلی برنامه ریزی که پس از پایان سربازی و دریافت پاسپورت عملی شد، با یکم تحقیق متوجه شدیم اگه بخوایم تور ارزان آنتالیا بخریم، بهترین زمان اواخر خرداد ماه است که هم بخاطر فصل امتحانات قیمت ها پایین تر است و هم در این زمان هوای آنتالیا در شرایط خوبی قرار دارد، سایه خنک و آفتاب گرم و دمای آب دریا هم نه سرد و نه گرم، با میانگین 25 درجه سانتی گراد، تمام این عوامل باعث میشد تا بتونیم بیشترین لذت رو از شهر و سواحل آنتالیا ببریم. سفر من و دوستم حسین در تاریخ 24 خرداد ساعت 15 آغاز شد انتخ

سالار یگانه | شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۸

4.3
سلام به دوستان عزیز من مدت زیادی است که سفرنامه های دوستان را می خونم و خیلی تو سفرم بهم کمک کردن. برای همین می خوام از سفرم به استانبول بنویسم تا شاید کمکی به عزیزانی که می خوانند، کرده باشم. نوشته ی پایین سفرنامه من درباره ی سفر 3 روزه ام به استانبول در ماه شهریور هست. من و 4 نفر از اعضای خانوادم دوشنبه شب به استانبول رسیدیم. ما در منطقه سلطان احمد اقامت کردیم. من از اطلاعات این سایت، چیزهایی که برای بهبود سفر نوشته بود، توضیحات حمل و نقل و ساعتهای بازدید که برای راحتی در سفر بود خیلی استفاده کردم و پیشنهاد می کنم شما هم قبل از سفر بخونین.

سهیل ربانی | چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

3.5