معرفی بارسلونا

بارسلونا، بزرگترین شهر کاتالونیا و دومین شهر پرجمعیت اسپانیا، با جمعیتی بیش از 1,5 میلیون نفر و مساحتی معادل 101,9 کیلومتر مربع می باشد. جنوب غربی بارسلونا، با دریای مدیترانه در ارتباط است. قرار گرفتن بارسلونا در کنار دریای مدیترانه، سواحل این شهر را برای شنا و موج سواری مناسب ساخته است. این شهر شامل تمام ویژگی هایی که شهرهای اروپایی با آنها شناخته شده اند (فروشگاه ها، رستوران ها، مراکز خرید، موزه ها و کلیساها) می باشد و مکانی عالی برای یک سفر خوب و رویایی محسوب می شود. مرکز بارسلونا، در بخش قدیمی شهر واقع شده است که به آن Ciutat Vella (شهر قدیمی) می گویند. بارسلونا به عنوان یک شهر ساحلی شناخته شده است، اما باید در نظر داشت در کنار ساحلی بودن این شهر، قدمت بیش از دو هزار ساله بارسلونا، باعث ایجاد تاریخ غنی، معماری های دیدنی و موزه های فراوانی شده است. این شهر همچنین دارای پارک های بزرگ ساحلی و جنگلی، بناهای مدرن و شگفت انگیز است. در سال 2018 تعداد گردشگران این شهر در حدود 16,7 میلیون نفر تخمین زده شده است. در کنار تمام تفریحاتی که برای بزرگسالان در نظر گرفته شده است، کودکان نیز می توانند از حضور در این شهر لذت ببرند. پارک های آبی، موزه شکلاتی، شهربازی هایی با شهرت جهانی و مواردی از این دست، همه و همه برای لذت بردن خانواده ها در این شهر در نظر گرفته شده است. وجود سواحل زیبا، کلاب های شبانه، بناهای تاریخی، موزه ها و پارک های جنگلی که زبانزد مردم سراسر دنیا هستند، بارسلونا را به شهری ایده آل برای تمام سلایق تبدیل نموده است. همچنین فستیوال ها و نمایشگاه هایی که هر ساله در این شهر برگزار می شود، گردشگران زیادی را جذب خود می کند. شما نیز می توانید زمان سفر خود را مطابق با این فستیوال ها و نمایشگاه ها برنامه ریزی کنید و از آنها لذت ببرید. به طور کلی، بارسلونا توانسته است هم از نظر گردشگری و هم از نظر هنر، تجارت، صنعت، تحصیلات و غیره، عناوین زیادی را کسب کند. برای بازدید از این شهر، حداقل به یک هفته زمان نیاز دارید.

بارسلونا

Barcelona

ویزا نیاز دارد

مرکز شهر : پارک د لا سیوتادلا

کد شهر : 93

اورژانس : 061 / 112

پلیس : 092 / 112

آتش نشانی : 080 / 112

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 14 کیلومتر

از تهران به بارسلونا: 7 ساعت

مناسب برای سفر با کودکان
تاریخی
ساحلی
مناسب برای شب نشینی

آب و هوای بارسلونا چگونه است ؟

آب و هوا
بارسلونا، شهری با آب و هوای مدیترانه ای و تقریبا گرم است که دارای تابستان های خشک و زمستان هایی با دمای تقریبا معتدل است. تابستان این شهر از ماه می تا اکتبر (11 اردیبهشت تا 9 آبان)، یعنی تقریبا نصف سال در نظر گرفته می شود و فصل های سرد زمستانی فقط در ماه های دسامبر تا فوریه (10 آذر تا 9 اسفند) خلاصه می شود. پاییز و بهار این شهر فقط در ماه های آپریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت) و نوامبر (10 آبان تا 9 آذر) به چشم می خورد. گرم ترین ماه سال آگوست (10 مرداد تا 9 شهریور) با میانگین دمای 29 درجه سانتی گراد و سردترین ماه سال ژانویه (11 دی تا 11 بهمن) با میانگین دمای 14 درجه سانتی گراد است. به طور کلی، تغییرات دمای هوا در روز و شب بسیار کم است و در طول سال می توان از بیش از 3000 ساعت آفتاب در این شهر لذت برد. اکتبر (9 مهر تا 9 آبان) با متوسط حجم بارندگی ماهیانه 87 میلی متر، پرباران ترین ماه در شهر بارسلونا محسوب می گردد.بهترین زمان برای سفر به این شهر تابستان و پاییز، مخصوصا ماه های جون (11 خرداد تا 9 تیر)، سپتامبر و اکتبر (10 شهریور تا 9 آبان) است. بهترین زمان برای شنا در دریا، ماه آگوست است. دمای دریا به طور متوسط در این ماه در حدود 26 درجه ی سانتی گراد می باشد.

حمل و نقل در بارسلونا چگونه است ؟

تاکسی
بارسلونا شهری بزرگ، با سیستم حمل و نقل عمومی توسعه یافته است. به دلیل ترافیک سنگین و پارکینگ های گران، بهترین انتخاب برای رفتن به مقاصد گردشگری گوناگون، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می باشد. حمل و نقل عمومی این شهر شامل اتوبوس، مترو و تراموا است. اتوبوس بارسلونا دارای 109 خط فعال می باشد. از این طریق می توانید به هر گوشه ی شهر دسترسی پیدا کنید. این اتوبوس ها همه روزه از ساعت 05:00 و 06:30 تا حدود 22:00 و 23:00 فعال هستند. مترو تمام مناطق شهری را پوشش می دهد. همه ی ایستگاه ها تمیز و به آسانی قابل دسترسی هستند. ایستگاه های مترو معمولا دو ورودی دارند و این امر به شما کمک می کند تا به راحتی مترو مورد نظر خود را پیدا کنید. به طور کلی، ایستگاه های مترو نزدیک به مقاصد گردشگری شهر هستند. تنها مقصد گردشگری که از طریق مترو نمی توان به آن دسترسی پیدا کرد، بزرگترین پارک شهر است که المپیک در آن برگزار شده بود. برای استفاده از مترو می توانید از بلیط های مختلفی استفاده کنید. قیمت بلیط تک سفره مترو در سال 2018 معادل 2,20 یورو می باشد که می توانید آن را از دستگاه های مخصوص خرید بلیط در ایستگاه مترو و یا از فروشگاه های مخصوص خرید بلیط تهیه کنید. با استفاده از بلیط چند سفره، نسبت به بلیط تک سفره در حدود 50 درصد تخفیف دریافت می کنید. بلیط های T-10 با قیمت 10,20 یورو، امکان 10 سفر در شبکه ی حمل و نقل عمومی را میسر می سازند. یکی از گزینه های خوب برای توریست ها بلیط Hola BCN است. با این کار مسافران می توانند به صورت نامحدود از مترو، اتوبوس و تراموای و قطارهای شهری در دوره های دو روزه (15 یورو)، سه روزه (22 یورو)، چهار روزه (28,50 یورو) و یا پنج روزه (35 یورو) استفاده کنند. یکی دیگر از این کارت ها، کارت بارسلونا است. با این کارت ها می توانید هزینه حمل و نقل عمومی را بپردازید و همچنین برای ورود هر یک از مقاصد گردشگری تخفیف بگیرید. حمل و نقل از طریق این کارت به صورت نامحدود انجام می شود. قیمت این کارت در سال 2018 بین 45 تا 60 دلار برای استفاده 3 تا 5 روز می باشد. برای استفاده از اتوبوس های شهری می توانید از Hola BCN و همچنین T-10 استفاده کنید. شبکه مترو بارسلونا شامل 12 خط است که توسط دو شرکت اداره می شود. مترو در روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 05:00 تا 24:00 و در جمعه ها و روزهای پیش از تعطیلات عمومی از 05:00 تا 02:00 بامداد، فعال می باشد. توجه داشته باشید از کارت مترو یک طرفه نمی توانید برای رفت و یا برگشت از فرودگاه استفاده کنید و نیاز به بلیط فرودگاه دارید که هزینه آن برای یک مسیر 4,60 یورو و برای دو مسیر 9,20 یورو می باشد.

جاذبه های گردشگری بارسلونا

دانستنی های بارسلونا