معرفی لارناکا

لارناکا در بخش جنوبی قبرس اروپایی واقع شده است و پس از نیکوزیا و لیماسول، سومین شهر بزرگ این کشور به شمار می رود. این شهر طبق آمار سال 2015 در حدود 51 هزار نفر جمعیت دارد. لارناکا قدیمی ترین شهر در قبرس اروپایی است و شواهد نشان می دهد که از 6 هزار سال پیش، دارای سکونت بوده است. این شهر همچون سایر شهرهای ساحلی قبرس اروپایی، به دو بخش تقسیم شده است. بخش قدیمی که در مرکز قرار دارد و بخش مدرن که در خطوط ساحلی واقع شده است و مملو از رستوران ها و هتل های لوکس است. این شهر در بین توریست ها از محبوبیت بسیاری برخوردار است و هر ساله بیش از 3 میلیون نفر به قبرس اروپایی سفر می کنند و لارناکا در این بین، سهم زیادی را شامل می شود. از جمله جاذبه های محبوب گردشگران در لارناکا، ساحل با درختان نخل، کلیسای سنت لازاروس، تکیه خاله سلطان، آبراه کامارس و قلعه ی لارناکا است. لارناکا همچنین دارای فرودگاه بین المللی، بندر و تفرجگاه ساحلی می باشد. بسیاری از غواصان از سراسر دنیا به لارناکا می آیند تا از کشتی شکسته ی ام اس زنوبیا در زیر آب بازدید کنند. این شهر پر از طلاساز و ساعت سازهای خاص است و شما می توانید لوازم زیبا و سفارشی از آن ها خریداری کنید. گنجینه های واقعی و با ارزش این شهر، میراث تاریخی غنی، باستان شناسی و مذهبی آن است. کلیسای مقدس و مسجدی که به خانه ی دایه ی پیامبر اسلام شناخته می شود، فقط بخشی از این مکان ها هستند. البته لازم به ذکر است که این شهر به عنوان یک مقصد مذهبی شناخته نمی شود. ساحل لارناکا پرومناد نیز از دیگر مقاصد گردشگری است که پر از رستوران ها و کافه هایی با قیمت های ارزان و مناسب برای استراحت با خانواده می باشد.

لارناکا

Larnaca

ویزا نیاز دارد

مرکز شهر : کلیسای سنت لازاروس

کد شهر : 24

اورژانس : 199 / 112

پلیس : 199 / 112

آتش نشانی : 199 / 112

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 6.5 کیلومتر

از تهران به لارناکا: در حدود 4 تا 5 ساعت

مدرن
تاریخی
ساحلی
طبیعت

آب و هوای لارناکا چگونه است ؟

آب و هوا
بهترین زمان برای بازدید از شهر لارناکا، در طول ماه های آپریل و می (12 فروردین تا 10 خرداد) است؛ زیرا آب و هوا بسیار دلپذیر می باشد و گرم و خشک نیست. تابستان های لارناکا طولانی، گرم و آفتابی است. ماه های جون (11 خرداد تا 9 تیر) و سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر) به طور متوسط دارای دمایی در حدود 25 درجه ی سانتی گراد می باشند. همچنین ماه های جولای و آگوست (10 تیر تا 9 شهریور) به عنوان پر بازدیدترین ماه های فصل تابستان، دارای دمای میانگین 27 درجه ی سانتی گراد می باشند. دمای هوا در میانه ی فصل تابستان تا 32 درجه ی سانتی گراد نیز افزایش می یابد. حجم بارندگی ماهیانه در طول ماه های جون تا سپتامبر (11 خرداد تا 8 مهر) در حدود 10 میلی متر می باشد که باعث شده است این ماه ها از محبوبیت زیادی در بین توریست ها برخوردار باشند. دمای دریا در این فصل در حدود 24 درجه ی سانتی گراد می باشد و از این جهت انتخاب مناسبی برای شنا کردن و ورزش های آبی به شمار می رود. بهترین زمان برای شنا در لارناکا، ماه آگوست (10 مرداد تا 9 شهریور) می باشد که میانگین دمای دریا، 30 درجه ی سانتی گراد است. دمای هوا در ماه اکتبر (9 مهر تا 9 آبان) در حدود 22 درجه ی سانتی گراد می باشد و در ماه نوامبر (10 آبان تا 9 آذر) تا 17 درجه ی سانتی گراد افت می کند. فصل زمستان در لارناکا معتدل است. این فصل بیشترین میزان بارش در طول سال را تجربه می کند. دسامبر (10 آذر تا 10 دی) با متوسط حجم بارش 90 میلی متر، پرباران ترین ماه سال می باشد. همچنین ماه های ژانویه و فوریه (11 دی تا 9 اسفند) با میانگین دمای 12 درجه ی سانتی گراد سردترین ماه های لارناکا به شمار می روند.

حمل و نقل در لارناکا چگونه است ؟

تاکسی
برای گشت و گذار در شهر لارناکا، می توانید از اتوبوس و یا اجاره ی موتور و ماشین استفاده کنید. ایستگاه مرکزی اتوبوس لارناکا، در مقابل بندر واقع شده است. هزینه ی بلیط اتوبوس برای یک بار استفاده، 1,5 یورو و برای یک روز کامل، 5 یورو می باشد. سیستم اتوبوسرانی لارناکا نامنظم بوده و بهتر است پیش از استفاده، جدول زمانبندی و اطلاعات مسیر را بررسی کنید. اطلاعات مسیریابی و جداول زمانبندی به زبان انگلیسی در وب سایت شرکت های اتوبوسرانی در دسترس می باشند. شما همچنین می توانید از تمامی شرکت های بزرگ بین المللی کرایه ی خودرو در فرودگاه لارناکا، ماشین و یا موتور اجاره کنید. در مرکز شهر لارناکا نیز مکان هایی برای اجاره ی خودرو و موتور سیکلت وجود دارد. یکی دیگر از روش های جابجایی در شهر تاکسی است. طبق قانون، رانندگان تاکسی باید از تاکسی متر استفاده کنند؛ با این حال برخی از رانندگان از روشن کردن تاکسی متر خودداری می کنند. کرایه های تاکسی پس از نیمه شب افزایش می یابند. خدمات ون ها نیز از ساعت 06:00 یا 07:00 صبح فعال می باشند و یکی از روش های ارزان برای جابجایی در شهر لارناکا محسوب می گردند. به این نکته توجه داشته باشید که در روزهای یکشنبه و تعطیلات ممکن است رانندگان کرایه ی بیشتری را از شما درخواست کنند.

جاذبه های گردشگری لارناکا