معرفی وارنا

وارنا پایتخت ساحلی و سومین شهر بزرگ بلغارستان، پس از صوفیا و پلودیو می باشد. این شهر در حدود 335.900 نفر جمعیت و 238 کیلومتر مربع مساحت دارد. بیش از 30 سکونتگاه ما قبل تاریخ در این منطقه کشف شده است که قدمت آن به حدود 100.000 سال پیش برمی گردد. قدیمی ترین گنج ساخته شده از طلا در وارنا یافت شده است. این شهر در گذشته بخشی از امپراتوری بیزانس و عثمانی بود؛ اما با گذشت زمان بخشی از بلغارستان شد. وارنا نقش مهمی در جنگ جهانی اول ایفا نموده است و اکنون یکی از مهمترین مراکز اقتصادی بلغارستان محسوب می شود. وارنا به عنوان یک پایگاه دریایی و شهر بندری، دارای موقعیتی ایده آل می باشد. این شهر در مرکز رفت و آمدهای مکرر ساحلی قرار دارد که آن را به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در بلغارستان تبدیل نموده است. وارنا در سال 2007 به عنوان «بهترین شهر بلغارستان برای زندگی» انتخاب شد. این شهر ترکیب جالبی از دنیای قدیمی و مدرن است و با ساختمان های بلند، آپارتمان های زیبا، مناطق ساحلی عالی و جاذبه هایی مانند باغ دریایی معروف و صومعه ی آلادژا، توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب نموده است. وارنا انتخاب مناسبی برای تعطیلاتی جذاب و تاریخی می باشد. جاذبه های توریستی فراوانی در شهر وارنا وجود دارد. از جاذبه های تاریخی و محبوب شهر وارنا می توان به کلیسای وارنا، پارک شهر، حمام های رومی و آکواریوم وارنا اشاره نمود.

وارنا

Varna

ویزا نیاز دارد

مرکز شهر : کلیسای جامع وارنا

کد شهر : 52

اورژانس : 150

پلیس : 166

آتش نشانی : 160

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 8 کیلومتر

از تهران به وارنا: 3 ساعت و 30 دقیقه

مدرن
تاریخی
ساحلی
طبیعت
مناسب برای شب نشینی
تحصیلی

آب و هوای وارنا چگونه است ؟

آب و هوا
وارنا دارای آب و هوای نیمه مرطوب و متاثر از شرایط دریایی و قاره ای می باشد. تابستان وارنا، از ماه می (11 اردیبهشت تا 10 خرداد) آغاز می شود و تا اوایل ماه اکتبر (اواسط مهر) ادامه دارد. دمای هوا در فصل تابستان به طور میانگین در حدود 28 درجه ی سانتی گراد می باشد. دریای سیاه در فصل تابستان و به خصوص در ماه های جولای و آگوست (10 تیر تا 9 شهریور) دارای دمای قابل قبولی برای شنا کردن می باشد. دمای دریا در ماه جون (11 خرداد تا 9 تیر) کمی سرد است؛ اما در ماه آگوست (10 مرداد تا 9 شهریور) دمای آب به 24 درجه ی سانتی گراد می رسد. بهار و پاییز در وارنا همچنان گرم و با دمای بالای 18 درجه ی سانتی گراد است. در تعطیلات ماه اکتبر (9 مهر تا 9 آبان) هوا خنک تر می شود؛ اما تابش خورشید در حدود شش ساعت در روز می باشد و گردشگران همچنان می توانند حمام آفتاب بگیرند. ماه های پایانی پاییز برای سفرهای خانوادگی مناسب است. دمای هوا در فصل بهار در حدود 15 درجه ی سانتی گراد است. ماه های ژانویه و فوریه (11 دی تا 9 اسفند) سردترین ماه های فصل زمستان می باشند که اغلب دارای دمایی در حدود 3 درجه ی سانتی گراد هستند؛ البته در برخی موارد ممکن است دمای هوا به پایین تر از نقطه ی انجماد نیز برسد. بارش برف ممکن است در ماه های دسامبر تا فوریه (10 آذر تا 9 اسفند) و به ندرت در ماه مارچ (10 اسفند تا 11 فروردین) اتفاق بیفتد. بارش برف در فصل زمستان چندین بار رخ می دهد و به سرعت نیز ذوب می شود. بارش باران در اواخر پاییز و اوایل زمستان بیشتر است و نوامبر ( 10 آبان تا 9 آذر) با متوسط 50 میلی متر بارندگی، پر باران ترین ماه در وارنا می باشد.

حمل و نقل در وارنا چگونه است ؟

تاکسی
برای گشت و گذار در وارنا، می توانید پیاده بروید و یا از اتوبوس و تاکسی استفاده کنید. منطقه ی مخصوص عابر پیاده و منطقه ی ساحلی، مکانی مناسب برای پیاده روی در شهر است. وارنا دارای بیش از 40 خط اتوبوس است و قیمت بلیط برای هر نفر 1 لو می باشد. با حمل و نقل شهری تقریبا به تمامی نقاط شهر دسترسی دارید. بلیط ها را می توانید از متصدی داخل اتوبوس خریداری کنید. توجه داشته باشید در صورت داشتن چمدان، باید 1 لو بیشتر بپردازید. در صورتی که از تاکسی برای جابجایی در شهر وارنا استفاده می کنید، حتما تعداد کیلومتر طی شده را در مانیتور جلوی تاکسی چک کنید و هزینه را محاسبه نمایید؛ در غیر این صورت ممکن است 10 برابر کرایه ی اصلی از شما دریافت شود. کرایه ی تاکسی به ازای هر 1 کیلومتر، 0,79 لو می باشد.

جاذبه های گردشگری وارنا

هــتـل های وارنا

دانستنی های وارنا