معرفی هوشی مین

هوشی مین یکی از بزرگترین شهرهای ویتنام است. این شهر به دلیل قرارگیری در کنار رود سایگون، در گذشته به نام «سایگون» شناخته می شد. پس از انقلاب، این شهر به نام رهبر حزب دموکرات «هوشی مین»، تغییر پیدا کرد. این شهر با هانوی، پایتخت ویتنام، در حدود 1.618 کیلومتر فاصله دارد و در حاشیه ی دریای چین جنوبی واقع شده است. هوشی مین در گذشته «پری نوکور» نام داشت و مهمترین بندر کامبوج محسوب می شد. این شهر با معابد زیبا، طبیعت منحصر به فرد، صنایع دستی متنوع، مکان های دیدنی تاریخی و غذاهای لذیذ، یکی از زیباترین مقاصد گردشگری محسوب می گردد. این شهر 2.096 کیلومتر مربع مساحت دارد. جمعیت هوشی مین طبق آمار سال 2008 در حدود 6,5 میلیون نفر بوده است و پیش بینی می شود که تاکنون این جمعیت به حدود 9 میلیون نفر رسیده باشد. موقعیت جغرافیایی مناسب برای کشاورزی، معادن متعدد، غذاهای متنوع دریایی و رشد صنعت گردشگری، باعث شده است که هوشی مین در اقتصاد ویتنام نقش به سزایی را ایفا کند. از جمله اماکن دیدنی این شهر می توان به مخفیگاه ها، تونل ها، انبارها و موزه های تسلیحات جنگی متعلق به جنگ جهانی اشاره داشت. فاصله ی این شهر با بزرگترین فرودگاه کشور ویتنام، در حدود 7 کیلومتر می باشد.

هوشی مین

Ho Chi Minh

ویزا نیاز دارد

مرکز شهر : کاخ استقلال

کد شهر : 28

اورژانس : 115

پلیس : 113

آتش نشانی : 114

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 6.8 کیلومتر

از تهران به هوشی مین: در حدود 10 ساعت

مدرن
تاریخی
طبیعت
مناسب برای شب نشینی

آب و هوای هوشی مین چگونه است ؟

آب و هوا
هوشی مین به داشتن آب و هوای دلپذیر شهرت دارد. آب و هوای این شهر در تمام طول سال برای سفر کردن مناسب است. به طور کلی آب و هوای هوشی مین به دو نوع خشک و مرطوب تقسیم می شود. از ماه می تا نوامبر (11 اردیبهشت تا 9 آذر)، فصل مرطوب و زمان باران های موسمی می باشد. سفر کردن در این فصل به کسانی که به خیس شدن و هوای غیر قابل پیش بینی علاقمند نیستند، پیشنهاد نمی شود. این فصل با وجود باران های یک تا دو روزه و متداول، آب و هوایی دلچسب و آفتابی درخشان تر از ماه های دیگر سال دارد. جولای (10 تیر تا 9 مرداد) و سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر) با متوسط حجم بارندگی 190 میلیمتر، پرباران ترین ماه های هوشی مین هستند. بهترین زمان برای سفر به ویتنام و شهر هوشی مین، فصل خشک و بین ماه های دسامبر تا آپریل (10 آذر تا 10 اردیبهشت)، با دمای متوسط 28 درجه ی سانتی گراد در طول روز و 16 درجه در شب می باشد. به طور کلی دمای هوا در طول سال نوسان زیادی ندارد. آپریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت) با میانگین دمای 30 درجه ی سانتی گراد، گرم ترین ماه در هوشی مین می باشد. همچنین سردترین ماه سال، دسامبر (10 آذر تا 10 دی) با متوسط دمای 27 درجه ی سانتی گراد است.

حمل و نقل در هوشی مین چگونه است ؟

تاکسی
برای گشت و گذار در هوشی مین می توانید از اتوبوس استفاده نمایید. اتوبوس های محلی با قیمت پایین، در بیش از 130 مسیر در سراسر هوشی مین قابل دسترسی هستند. تمامی اتوبوس ها دارای تهویه هستند و هزینه ی سفر با آنها در حدود 7000 دونگ می باشد. تاکسی یکی دیگر از روش های حمل و نقل در هوشی مین است. هزینه ی پایه تاکسی برای یک کیلومتر اول، در حدود 12000 دونگ می باشد. برخی از شرکت های تاکسیرانی دارای تاکسی مترهای قابل جعل هستند. از شرکت های معتبر تاکسیرانی می توان به «مای لین تاکسی» و «ویناسان تاکسی» اشاره نمود. همچنین می توانید به طور آنلاین و از طریق اپلکیشن های موبایلی نظیر Uber و Grab درخواست تاکسی کنید. هتل ها و آژانس های مسافرتی معمولا برای جابجایی مسافران، ماشین و موتور سیکلت اجاره می کنند. اکثر افراد عقیده دارند که اجاره ی موتورسیکلت، راهی ارزان تر و سریع تر برای جابجایی است. در صورتی که گواهینامه دارید و به ضوابط رانندگی متعهد هستید، می توانید این موتور سیکلت ها را اجاره نمایید. هزینه ی اجاره ی یک موتور سیکلت همراه با کلاه ایمنی، روزانه 10 تا 15 دلار می باشد. این امکان وجود دارد که در ازای اجاره ی موتور سیکلت، گذرنامه ی شما به عنوان وثیقه دریافت شود. دوچرخه از دیگر روش های متداول برای گشت و گذار در شهر است. اجاره ی دوچرخه روشی ارزان، مفید و کمی استرس آور برای جابجایی در شهر به شمار می رود. برای دریافت دوچرخه ها می توانید به فروشگاه های مخصوص فروش دوچرخه، هتل ها، کافه ها و آژانس های مسافرتی مراجعه نمایید.

جاذبه های گردشگری هوشی مین

هــتـل های هوشی مین

دانستنی های هوشی مین