معرفی هانوی

هانوی پایتخت ویتنام و مرکز سیاسی، گردشگری و فرهنگی این کشور است. این شهر قدمتی طولانی دارد و در گذشته نیز به نام Thang Long معروف بود و در سال 2010 نیز هزارمین سالش را جشن گرفت. هانوی در فاصله 1760 کیلومتری شهر هوشی مین واقع شده و جاذبه های گردشگری بی نظیری را نیز در خود جای داده است. همچنین خوب است بدانید که این شهر به شهر 18 دریاچه نیز معروف بوده و در سمت راست رودخانه سرخ (Red River) در دل طبیعتی زیبا واقع شده است. در هانوی موزه های متعددی به چشم می خورند که با آثار تاریخی خود تاریخ انقلاب جنگ و هنر این شهر را به نمایش می گذارند و محلی مناسب برای دوستداران تاریخ و فرهنگ هنر محسوب می شوند. همچنین در خیابان های قدیمی شهر آثاری که دارای رگه های معماری فرانسوی هستند، مشاهده خواهد شد که هر بیننده ای را به تحسین وا می دارد.

هانوی

Hanoi

ویزا نیاز دارد

مرکز شهر : دریاچه هوان کیم - Hoan Kiem Lake

کد شهر : 4

اورژانس : 115

پلیس : 113

آتش نشانی : 114

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 26 کیلومتر

از تهران به هانوی: 9 ساعت

مدرن
تاریخی
طبیعت
مناسب برای شب نشینی

آب و هوای هانوی چگونه است ؟

آب و هوا
هانوی دارای آب و هوای معتدل و گرمسیری است. بین ماه های آوریل تا نوامبر آب و هوای گرمی دارد و در ماه های می تا اکتبر (اواسط اردیبهشت تا اوایل مهر) دارای آب و هوای مرطوب و معتدل است. همچنین ماه های ژوئن تا آگوست (اواسط خرداد تا اواسط مرداد) به عنوان گرمترین فصل های سال در هانوی شناخته می شوند. خوب است بدانید بهترین زمان سفر به هانوی بین ماه های سپتامبر تا نوامبر (اواسط شهریور تا اواسط آبان) یا بین ماه های مارچ تا آوریل (اواسط اسفند تا اواسط فروردین) است. دمای هوا در این ماه ها بین 18 تا 30 درجه بوده و همچنین بین ماه های نوامبر تا مارچ (اواسط آبان تا اواسط اسفند) بارش باران کمتر است اما دمای هوا در هنگام شب سرد است. بنابراین در این زمان اگر به هانوی سفر می کنید می بایست لباس گرم به همراه داشته باشید. همان طور که اشاره شد هانوی دو فصل اصلی دارد. ماه های موسمی شمال شرقی (نوامبر تا آوریل) و ماه های موسمی جنوب غربی. اما از نظر آب و هوا دارای هر چهار فصل است. فصل بهار در هانوی بین ماه های مارس تا می (۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد) است. در این فصل آب و هوا گرم است و دمای هوا معمولا بین 21.7 تا 35.3 درجه سانتی گراد خواهد بود و هرچه روزها به تابستان نزدیک تر می شود، شاهد دمای گرمتری هستیم. فصل تابستان نیز در ماه های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور) است. در این فصل هرچند دمای هوا گرم بوده اما هانوی میزبان بارش باران نیز است. در این ماه ها معمولا بین 10 تا 13 روز هر ماه بارانی است. خوب است بدانید در ماه های ژوئن تا آگوست بیشترین سفرها به هانوی صورت می گیرد و زمانی ایده آل برای سفر به شمار می رود. فصل پاییز بین ماه های سپتامبر تا نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر) بوده و در این فصل هر چند دمای هوا بالا است اما به دلیل رطوبت و وزش باد 5 تا 11 روز هر ماه بارندگی باران و بارش برف وجود خواهد داشت. این حس دلپذیر، گردشگران زیادی را به هانوی می کشاند و به همین دلیل در این فصل ها قیمت هتل ها ممکن است بیشتر باشد و پروازها به هانوی گرانتر تمام شود. فصل زمستان نیز در ماه های دسامبر تا فوریه (۱۰ آذر تا ۹ اسفند) است. هوا در این فصل بسیار مطلوب و خنک است و هر ماه 2 یا 3 روز بارانی یا برفی خواهد بود.

حمل و نقل در هانوی چگونه است ؟

تاکسی
هانوی یک شهر جمع و جور در ویتنام محسوب می شود و بیشتر گردشگران به راحتی می توانند از مکان های مختلف آن بازدید کنند. در ادامه به روش ها و سیستم حمل و نقل در هانوی اشاره خواهیم کرد: تاکسی های موتوری: سفر به وسیله تاکسی های موتوری در هانوی ارزان و سریع است و در نقاط مختلف این شهر این تاکسی ها در دسترس خواهند بود. در این شهر تاکسی های موتوری با نام شی اُم (Xe Om) شناخته می شوند. خوب است بدانید تاکسی ها وسیله ای برای سنجش مسافت طی شده ندارند، بنابراین نمی توانید سر قیمت با آنها چانه بزنید و خبری از تخفیف نخواهد بود. پس به یاد داشته باشید که پیش از سوار شدن با راننده بر سر قیمت به توافق برسید. تاکسی: یکی دیگر از وسایل حمل و نقل در هانوی که به راحتی قابل دسترس خواهد بود، تاکسی است. البته هزینه تاکسی با هزینه موتور متفاوت خواهد بود. خوب است بدانید که تاکسی های هانوی تاکسی متر دارند و بنابراین پول بیشتری از شما درخواست نخواهند کرد. همچنین قیمت کرایه تاکسی بین 10 تا 12 هزار دانگ خواهد بود. (هر 1000 دانگ برابر 1448 ریال است) و برای هر کیلومتر هزینه حدود 4 تا 6500 دانگ است. سایکلو (موتور سه چرخ): موتور سه چرخ یا سایکلو از ارزان ترین روش ها در سیستم حمل و نقل شهر هانوی است که هزینه هر ساعت سفر به آن ها حدود 20 هزار دانگ خواهد بود. خوب است بدانید که این وسایل نقلیه فقط یک صندلی دارند و البته در خیابان های باریک هم نمی توانند عبور کنند. پس باید ترافیک احتمالی را در سفر با سایکلو در نظر بگیرید. اتوبوس: از دیگر روش های حمل و نقل در هانوی اتوبوس است. اتوبوس های محلی این شهر به رنگ به رنگ های قرمز، سفید و زرد مزین هستند و معمولا ایستگاه شان نیز در نزدیکی جاذبه های گردشگری، مراکز خرید و محله های قدیمی است. هرچند هزینه سفر با اتوبوس به مقصدی که می روید مرتبط است اما به طور کلی قیمت یک بلیت آن معادل 5 تا 10 هزار دانگ خواهد بود. یادتان باشد برای پرداخت هزینه بلیت یا کرایه اتوبوس در هانوی حتما باید پول نقد به همراه داشته باشید.

دانستنی های هانوی