معرفی دانانگ

دانانگ سومین شهر بزرگ ویتنام محسوب می شود و در ساحل دریای شرقی بین شهرهای هانوی و هوشی مین قرار دارد. اما با این حال این شهر نه آب و هوای هانوی را دارد و نه شلوغی های هوشی مین را دارد. بنابراین به عنوان یک شهر گردشگری عالی شناخته می شود و مکانی محبوب برای گذراندن تعطیلات است. دانانگ که در سال های اخیر شهری رو به رشد بوده است به عنوان یک شهر تاریخی نیز شناخته می شود و آثار باقیمانده از جنگ با آمریکا را در خود جای داده است. البته ناگفته نماند که دانانگ میزبان جاذبه های گردشگری طبیعی همچون سواحل بکر و بی نظیر نیز خواهد بود. خوب است بدانید که در سال 2008 جمعیت این شهر حدود 900 هزار نفر تخمین زده شد که می توان گفت این جمعیت در حال رشد است. این شهر میزبان گردشگران زیادی خواهد بود و مکانی دلپذیرتر برای گردشگرانی است که با کوله پشتی به ویتنام سفر می کنند. همچنین خوب است بدانید که بسیاری از سواحل بی نظیر و بکر ویتنام را می توانید در شهر دانانگ این کشور بازدید کنید. ناگفته نماند این شهر دارای جاده های زیبایی با چشم اندازی از خط ساحلی است که باعث شده زیبایی چشم نوازی را به وجود آورد. این جاده ها شامل چهار راه دریایی از مرزهای استان شمالی تا مرزهای استان جنوبی گسترده شده اند.

دانانگ

Da Nang

ویزا نیاز دارد

مرکز شهر : خیابان بیچ دانگ - Bach Dang street

کد شهر : 511

اورژانس : 115

پلیس : 113

آتش نشانی : 114

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 5 کیلومتر

از تهران به دانانگ: 9 ساعت

ساحلی
طبیعت
مناسب برای شب نشینی
کوهستانی

آب و هوای دانانگ چگونه است ؟

آب و هوا
در مورد آب و هوای دانانگ نیز باید اشاره کنیم که این شهر دارای آب و هوای استوایی و گرمسیری است و البته در طول سال نیز دمای معتدلی دارد. با این حساب گردشگران می توانند تفریح بی نظیری را در سواحل بکر این شهر نظیر ساحلNon Nuoc Beach و ساحلMy Khe تجربه کنند. یکی دیگر از دیدنی های شهر دانانگ ویتنام اثر تاریخی My Son Sanctuary است که در فاصله کمی با شهر هوی آن قرار دارد که هر دوی آنها جزو فهرست آثار ثبت شده یونسکو محسوب می شوند. این شهر به طور کلی دارای دو فصل است. فصل بارانی بین ماه های سپتامبر تا مارس (اواسط اردیبهشت تا اواسط اسفند) بوده و فصل گرم سال نیز بین ماه های آوریل تا آگوست (اواسط فروردین تا اواسط مرداد) است. همچنین به دلیل نزدیکی با ساحل دریای چین نیز دمای دانانگ به طور میانگین بین 18 تا 34 درجه سانتی گراد متغیر خواهد بود. فصل های موسمی و مرطوب دانانگ بین سپتامبر تا مارس (اواسط اردیبهشت تا اواسط اسفند) است. میانگین دمای هوا در این ماه ها بین 18 تا 30 درجه سانتی گراد خواهد بود و گاهی بارش باران ممکن آب گرفتگی نیز خواهد شد. البته دانانگ سابقه سیل های طوفانی را نیز دارد اما تعدادشان در طول تاریخ نیز اندک است. از ماه آوریل (اواسط اسفند) فصل گرم در دانانگ آغاز می شود و شهر آب و هوایی گرم و استوایی به خود می گیرد و رطوبت هوا نیز در ماه آگوست (اواسط مرداد) به بالاترین حد خود خواهد رسید. همچنین خوب است بدانید دانانگ شهری محلی محسوب می شود که محبوبیت بالایی دارد و احتمالا در آینده به شهر شلوغ و پرترددتری با ترافیک بیشتر تبدیل شود. بهترین زمان سفر به دانانگ بین ماه های فوریه (اواسط بهمن) تا می (اواسط اردیبهشت) است. در این زمان هوای دانانگ آفتابی بوده و رطوبت کمتری دارد. بنابر این می توان با تاکسی و موتورسیکلت از مکان های دیدنی اش بازدید کرد. • فصل گرم: آوریل تا آگوست (اواسط فروردین تا اواسط مرداد) • فصل بارانی: سپتامبر تا مارس (اواسط اردیبهشت تا اواسط اسفند) • گرم ترین ماه های سال: ژوئن تا آگوست (اواسط خرداد تا اواسط مرداد) • خنک ترین ماه های سال: نوامبر تا ژانویه (اواسط آبان تا اواسط دی) که دمای هوا 18 درجه سانتی گراد است.

حمل و نقل در دانانگ چگونه است ؟

تاکسی
خوب است بدانید رفت و آمد در دانانگ در مقایسه با سایر شهرهای ویتنام به لطف برخوردار از بزرگراه ها، پل ها و پیاده روها راحت تر بوده و همین طور استفاده از ناوگان عمومی مقرون به صرفه تر است. این شهر زیبا به عنوان یک پایتخت گردشگری در مرکز جنوب ویتنام شناخته می شود که جاذبه های گردشگری زیادی از جمله دیدنی های طبیعی، رستوران ها و فروشگاه های متنوعی را در مرکز شهر جای داده است. با همه این ها در بازید از دانانگ به یاد داشته باشید که سواحل بکر، کوهستان های نفس گیر، یابودهای جنگ و معبد باستانی را فراموش نکنید. برای همه این ها نیاز خواهید داشت که از وسایل حمل نقل عمومی مانند تاکسی، اتوبوس، موتورسیکلت و غیره استفاده کنید. در ادامه به وسایل حمل و نقل عمومی در داناگ اشاره خواهیم کرد. تاکسی: تاکسی ها در همه جای دانانگ در دسترس هستند. شما می توانید در هتل، مکان های توریستی و همچنین مراکز خرید برای رفت و آمد از تاکسی استفاده کنید. علاوه بر این به یاد داشته باشید می توانید با شماره گیری (+84 511 356 5656) شرکت تاکسیرانی Mai Linh، یا (+84 511 368 6868) شرکت تاکسیرانی Taxi Xanh و یا شماره (+84 511 368 6868) که متعلق به شرکت Vinasun است تاکسی سفارش دهید. ناگفته نماند همه تاکسی ها تاکسی متر دارند و قیمت آنها نیز از 12 هزار دانگ تا 15 هزار دانگ برای هر یک کیلومتر متغیر است. همچنین راننده ها به زبان انگلیسی پیشنهادات خوبی نیز به مسافران خواهند داد. و روی در همه تاکسی ها نیز برای کمک به مسافران شماره تماسی نوشته شده است تا در صورت ایجاد مشکل مسافران بتوانند مشکل خود را گزارش دهند. تاکسی موتوری: تاکسی موتوری یا شی ام (Xe OM) در داناگ یک روش خوب برای رفتن به خارج از مرکز شهر است که البته راهی اقتصادی نیز محسوب می شود. شما به راحتی می توایند این تاکسی را که در مکان های توریستی پارک شده اند را مشاهده کنید. همچنین پیش از سوار شدن نیز در نظر داشته باشید در مورد قیمت با راننده به توافق برسید. به طور کلی کرایه آنها برای هر دو کلیومتر معادل 10 تا 15 دانگ ویتنام است. دوچرخه: کرایه دوچرخه نیز ایده خوبی برای سفر به اطراف دانانگ است. دانانگ برخلاف شهرهای هانوی و هوشی مین کم تردد بوده و بنابر این می توانید بدون اینکه در ترافیک بمانید به مقصد خود برسید. اگر محل اقامتتان در نزدیکی ساحل My Khe Beach است، دوچرخه انتخاب خوبی برای گشت و گذار خواهد بود. درواقع این نوع سفر باعث می شود بتوانید مناظر طبیعی زیبایی را از چشم انداز دریا شاهد باشید. هزینه کرایه دوچرخه نیزمتغیر بوده و 2 دلار برای دوچرخه های استاندارد و 15 دلار برای دوچرخه های کوهستان است.

دانستنی های دانانگ