معرفی پاتایا

پاتایا، یک شهر ساحلی زیبا در شرق خلیج تایلند است که با یک روز سفر مجذوب آن خواهید شد. این شهر در حدود 150 کیلومتر از بانکوک فاصله دارد. پاتایا از یک مرکز نظامی در طول جنگ ویتنام، به مقصد توریستی تبدیل شده است. این شهر به دلیل مناطق ساحلی، معابد مذهبی، ورزش های آبی، پارک های تفریحی، باغ وحش ها، باغ ها، خیابان ها و نقاط دیدنی بی شمارش شهرت دارد. پاتایا یکی از بهترین مقاصد توریستی در منطقه است که شما را به تجربه ی زیبایی های طبیعی و شب زنده داری در خیابان هایش دعوت می کند. بسیاری از مکان ها در شب باز هستند و این امکان را به شما می دهد تا از شب های هیجان انگیز پاتایا لذت ببرید. شهر پاتایا، روستایی کوچک بود که تا سال های 1960 در آن ماهیگیری انجام می شد. این شهر به مرور زمان به یک منطقه ی ساحلی محبوب تبدیل گردید. اکنون پاتایا به طور گسترده ای در حال جذب توریست است و طبق آمار سال 2016 سالیانه بیش از 7 میلیون نفر بازدید کننده دارد. این شهر با مساحت 22,2 کیلومتر مربع در حدود 320.262 نفر جمعیت دارد. غذاهای خوش طعم پاتایا بین گردشگران از محبوبیت زیادی برخوردار است. هر کسی باید حداقل یک بار از شهر پاتایا دیدن کند و شگفتی های آن را تجربه کند.

پاتایا

Pattaya

ویزا نیاز دارد

مرکز شهر : بیچ رود

کد شهر : 38

اورژانس : 1554

پلیس : 191

آتش نشانی : 199

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 39 کیلومتر

از تهران به پاتایا: 8 ساعت و 30 دقیقه

مناسب برای سفر با کودکان
تاریخی
ساحلی
طبیعت
مناسب برای خرید
مناسب برای شب نشینی

آب و هوای پاتایا چگونه است ؟

آب و هوا
آب و هوای پاتایا گرمسیری است و در تمام طول سال گرم است. فصل خشک این شهر، در ماه های دسامبر تا آپریل (10 آذر تا 10 اردیبهشت)، و فصل بارانی آن، در ماه های می تا اواسط نوامبر (11 اردیبهشت تا اواخر آبان) می باشد. اواسط فوریه تا می (اواخر بهمن تا 10 خرداد)، گرم ترین زمان در این شهر است و حداکثر دمای هوا به 34 الی 35 درجه ی سانتی گراد می رسد. حداقل دمای هوا در حدود 20 درجه ی سانتی گراد است و مربوط به ماه های دسامبر تا اواسط فوریه (10 آذر تا اواخر بهمن) می باشد. این شهر بارش سنگینی را بین ماه های جون تا اکتبر (11 خرداد تا 9 آبان) تجربه می کند و اگر می خواهید از آرامش این شهر لذت ببرید، پس از فصل بارندگی زمان مناسبی است. بهترین زمان برای رفتن به پاتایا، از دسامبر تا آپریل (10 آذر تا 10 اردیبهشت) است. البته از اواسط فوریه تا آپریل (اواخر بهمن 10 اردیبهشت) دمای هوا به تدریج افزایش می یابد. همچنین دمای دریا برای شنا کردن در تمام طول سال مناسب است.

حمل و نقل در پاتایا چگونه است ؟

تاکسی
برای پیدا کردن آدرس، می توانید از نقشه ی رسمی پاتایا استفاده کنید که در مراکز پلیس، گردشگری و مهاجرت موجود است. اتوبوس ساحلی، تمامی خطوط محوطه ی ساحل مانند بازار شناور، سیتی هال، بیچ رود و غیره را پوشش می دهد. هزینه ی استفاده از این اتوبوس ها در حدود 30 بات می باشد. سریعترین راه برای گشت شهری، استفاده از موتورسیکلت-تاکسی می باشد. این تاکسی ها در سراسر شهر یافت می شوند و از طریق صدا زدن برای جذب مسافر و همچنین نوع پوشش به راحتی قابل شناسایی هستند. هزینه ی موتورسیکلت-تاکسی برای مسافت های داخل شهری 30 تا 40 بات می باشد. راه دیگر، استفاده از تاکسی است، اگر چه تاکسی های دارای کیلومتر شمار در این شهر زیاد هستند اما معمولا هیچ کدام آن را روشن نمی کنند و باید پیش از سوار شدن در مورد هزینه توافق کنید. این تاکسی های زرد و آبی رنگ هستند و عموما هزینه ی آن ها برای گردشگران از 275 بات به ازای هر کیلومتر شروع می شود. اگر می خواهید با دوچرخه در شهر گردش کنید، باید بدانید که اجاره ی دوچرخه آسان نیست و فقط یک مغازه به نام کوکونوک (Kokonok)، در شمالی ترین نقطه ی پاتایا دوچرخه اجاره می دهد. اگر می خواهید ماشین کرایه کنید، توجه داشته باشید که ترافیک پاتایا ممکن است با توجه به استانداردهای غربی ناخوشایند باشد. همچنین رانندگی در سمت چپ جاده ممکن است دشوار باشد. همچنین در منطقه ی خلیج پاتایا، اکثر جاده های نواحی توریستی یک طرفه هستند.

جاذبه های گردشگری پاتایا

هــتـل های پاتایا

رسـتـوران های پاتایا

دانستنی های پاتایا