معرفی بانکوک

بانکوک شهری بسیار بزرگ، با طبیعت و چشم انداز های بی نظیر، رستوران ها و مکان های سرگرم کننده می باشد. شهر بانکوک، پایتخت کشور تایلند، در حدود 10 میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری به شمار می رود. این شهر برای بسیاری از مردم، نماینده ی یک پایتخت آسیایی است. ساختمان های بلند، ترافیک سنگین و گرمای زیاد، ممکن است در ابتدای سفر حس خوبی به شما ندهد، اما زود قضاوت نکنید؛ چرا که این شهر پر از معبد، قصر، مراکز خرید و مکان هایی برای گشت و گذار شبانه است. در گذشته این شهر تجارت اندکی داشت تا اینکه در سال 1789 که شهر آیوتایا توسط مهاجمان سوزانده شد، بانکوک پایتخت سیام (تایلند) شد و تجارت آن بین المللی گشت. امروزه تایلند، یکی از مراکز فرهنگی، سیاسی، آموزشی و دیپلماتیک می باشد. علیرغم گزارش های بین المللی، این شهر بسیار امن (به جز برخی از جرم های کوچک) و سازمان یافته تر از آن است که به نظر می رسد. رطوبت نسبتاً بالا و گرما، به رشد گیاهان گرمسیری کمک می کند و در هر مکانی می توانید ارکیده و میوه های خوشمزه پیدا کنید. غذاهای تایلندی معروف، متنوع و مقرون به صرفه هستند.

بانکوک

Bangkok

ویزا نیاز دارد

مرکز شهر : سیام

کد شهر : 2

اورژانس : 1554

پلیس : 191

آتش نشانی : 199

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 23 کیلومتر

از تهران به بانکوک: 7 تا 8 ساعت

تاریخی
ساحلی
طبیعت
مناسب برای خرید

آب و هوای بانکوک چگونه است ؟

آب و هوا
به گفته ی سازمان جهانی هواشناسی، بانکوک یکی از گرم ترین شهرهای جهان است. دمای بانکوک در هر زمانی از سال، بیش از 30 درجه سانتی گراد می باشد. لذت بخش ترین زمان برای سفر به بانکوک، فصل سرد است که از ماه نوامبر تا فوریه (10 آبان تا 9 اسفند) ادامه دارد. ماه های مارچ (10 اسفند تا 11 فروردین) و آپریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت) فصل های گرمی هستند و دمای هوا در این زمان ها به طور متوسط 35 درجه سانتی گراد است. بدترین فصل برای سفر به بانکوک، ماه های می تا اکتبر (11 اردیبهشت تا 9 آبان) است. باران های شدید نیز در ماه سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر) و اکتبر (9 مهر تا 9 آبان) رخ می دهد؛ بنابراین بهتر است از سفر به بانکوک در این ماه ها خودداری کنید.

حمل و نقل در بانکوک چگونه است ؟

تاکسی
یکی از راه ها برای گشت و گذار، استفاده از مترو می باشد. بلیط های مترو از 16 بات شروع می شوند و قیمت آن ها بر اساس مسیر متغیر می باشد. کارت های الکترونیکی اعتباری تا 1000 بات نیز در دسترس هستند و به راحتی پس از اسکن کارت، می توانید وارد مترو شوید. همچنین امکان کرایه کردن ماشین نیز وجود دارد که یک روش گران محسوب می گردد و مبلغی در حدود 1000 بات را از شما درخواست می کنند. تاکسی هایی که کیلومتر شمار دارند نیز روشی راحت و سریع برای گشت و گذار در شهر می باشند. قیمت پایه برای تاکسی، در حدود 35 بات می باشد و اگر مسیر شما در محدوده ی مرکز شهر باشد، این هزینه کمتر از 100 بات می شود. نشان قرمز بر روی تاکسی ها، به این معنا است که تاکسی قابل استفاده می باشد. اتوبوس های شهری نیز یکی از روش های ارزان حمل و نقل محسوب می گردند، اما در ساعت های شلوغ، باید زمان زیادی را در ترافیک بگذرانید و تهویه ی هوا نیز ندارند. اگر می خواهید خیلی سریع و بدون اینکه گم شوید به مکانی بروید، به هیچ وجه استفاده از اتوبوس توصیه نمی گردد.

جاذبه های گردشگری بانکوک

هــتـل های بانکوک

رسـتـوران های بانکوک

دانستنی های بانکوک