معرفی کندی

کندی از جمله شهرهای دیدنی سریلانکا محسوب می شود که دقیقا در مرکزی ترین نقطه ی این کشور قرار گرفته است. این شهر زیبا از نظر تاریخی و مذهبی دارای اهمیت بالایی بوده و دلیل داشتن معابدی همچون معبد دندان مقدس بودا (The Sacred Tooth Reli) و آثار تاریخی مشهور است. از طرف دیگر کندی در دل خود موزه های دیدنی را جای داده که بازدید از آن ها به هر گردشگر عاشق فرهنگ و هنر توصیه می شود. با توجه به آثار تاریخی و میراث فرهنگی شهر کندی باید اشاره کنیم که این شهر از سال 1988 نیز جزو میراث جهانی تاریخی یونسکو نیز محسوب می شود. معبد دندان مقدس بودا (Temple of the Sacred Tooth Relic) از قابل احترام ترین مکان های مذهبی شهر کندی در بین مردم محلی شناخته می شود و در عین حال جزو مکان های دیدنی سریلانکا است که در بین گردشگران و همچنین بودایی های دنیا جایگاه ویژه ای دارد. در نزدیکی این معبد قصر سلطنتی واقع شده است. این قصربا معماری بی نظیری که دارد، متعلق به پادشاهی باستان کندی بوده و بالای دریاچه کندی واقع شده تا فرهنگ، سنت و تاریخ را به همراه یک اثر مذهبی برای گردشگران ارزشمندتر جلوه دهد. درواقع بازدید از این منطقه می تواند دریچه هایی را برای گردشگران جهت آشنایی با فرهنگ، سنت‌ها، معماری و تاریخ منطقه بگشاید. علاوه بر این ها در مجموعه معبد دندان مقدس بودا موزه جهانی بودایی (The World Buddhist Museum) ، موزه ملی کندی (National Museum of Kandy) ، موزه سری دالادا (Sri Dalada) در مجموعه معبد دندان مقدس بودا قرار دارند. این موزه ها آثار باستانی مربوط به تاریخ بودیسم، کندی و همین‌طور حکومت استعماری را در خود جای داده اند. به غیر از معابد و آثار تاریخی یاد شده دریاچه کندی با نمایی چشم نواز و اقامتگاه سلطنتی Udawattekele Sanctuary قرن نوزدهمی که در جنگلی زیبا واقع شده است، از سایر دیدنی های جذاب کندی محسوب می شوند. این جنگل پوشش گیاهی چشمگیری دارد و حیواناتی مانند سنجاب، میمون، خرگوش و پرندگان و پروانه ها نیز در آن زندگی می کنند. همچنین موزه چای سیلان و باغ های گیاه شناسی Peradeniya Royal با برخورداری از 4000 هزار گونه گل و گیاه از دیگر دیدنی های بی نظیر شهر کندی سریلانکا به حساب می آیند. حالا چه بخواهید در این شهر عبادت کنید و یا اینکه به نظاره جاذبه های گردشگری آن بپردازید، سفر به کندی تجربه ای دلپذیر و فراموش نشدنی را برایتان رقم خواهد زد. از طرفی با سفر به کندی مطئنا به آموزه های فرهنگی و تاریخی تان نیز افزوده خواهد شد.

مرکز شهر : برج ساعت - Kandy Clock Tower

کد شهر : 81

اورژانس : 110

پلیس : 118/119

آتش نشانی : 110

نزدیکترین شهر دارای فرودگاه: کلمبو

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 103 کیلومتر

از تهران به کلمبو: 5 ساعت

مناسب برای سفر با کودکان
تاریخی
طبیعت
کوهستانی

آب و هوای کندی چگونه است ؟

آب و هوا
از نظر آب و هوایی باید اشاره کنیم که کندی را می توان در دسته شهرهای با آب و هوای گرمسیری قرار داد. به دلیل اینکه این شهر در بلندی واقع شده است آب و هوای خنک تری نسبت به سایر شهرهای سریلانکا دارد. دمای معتدل کندی معمولا در تمام طول سال ثابت است اما تابستان هایش دارای رطوبت 79 درصدی است که نشان می دهد در تابستان با یک آب و هوای شرجی رو به رو هستیم. خوب است بدانید که این شهر یک فصل موسمی طولانی را نیز تجربه می کند که از ماه می (اواسط اردیبهشت) تا جولای (اوایل تیر) و همچنین از دسامبر (اوایل آذر) تا ژانویه (اوایل دی) طول می کشد و در این ماه ها کندی میزبان بارش باران زیادی خواهد بود و میانگین باران سالانه آن هم 1840 میلی متر است. فصل زمستان کندی نیز از ماه دسامبر (اوایل آذر) تا آوریل (اواسط فروردین) خواهد بود. خوب است بدانید بهتر زمان بازدید از کندی بین ماه های جولای (اوایل تیر) تا آگوست (اواسط شهریور) است. شاید برایان سوال باشد که چرا در این هوای گرم؟ درست است دمای هوا در این ماهها بالا است اما به دلیل قرار گرفتن در بلندی گردشگران شاهد آب و هوایی خوبی در این ماه ها خواهند بود. همچنین در طول این زمان جشنواره سالانه Kandy Perahera نیز در کندی برگزار می شود.

حمل و نقل در کندی چگونه است ؟

تاکسی
از نظر سیستم حمل و نقل هم باید اشاره کنیم که اتوبوس هایی در سطح شهر برای جابجایی گردشگران و مردم محلی در نظر گرفته شده اند. اما این اتوبوس های بسیار شلوغ هستند. این اتوبوس ها را از کنار برج ساعت می توانید پیدا کنید و به وسیله آن ها خود را به مناطقی مانند Peradeniya، Ampitiya، Matale و Kegalle برسانید. به غیر از اتوبوس می توان از تاکسی و موتورهای سه چرخه نیز استفاده کرد. با تاکسی های بی سیم مجهز به کولر گزینه های بسیار خوب و راحتی برای رفت و آمد محسوب می شوند. فقط ممکن است اندکی تا رسیدن آن ها منتظر بمانید مخصوصا اگر هوا بارانی باشد. همچنین به یاد داشته باشید که پیش از حرکت حتما در مورد نرخ کرایه تاکسی با راننده به توافق برسید تا در نهایت مشکلی پیش نیاید. موتورهای سه چرخ نیز یکی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی شهر کندی محسوب می شوند. البته استفاده از آن ها به راحتی تاکسی ها نبوده اما برای رفتن از ایستگاه قطار تا انتهای جنوب شرقی دریاچه می توانید از آنها با کرایه 300 روپیه استفاده کنید.