معرفی بنتوتا

شهر ساحلی بنتوتا در سریلانکا یکی از مقاصد محبوب گردشگری در این کشور محسوب می‌شود که در فاصله 62 کیلومتری از پایتخت سریلانکا یعنی شهر کلمبو واقع شده است. بنتوتا با سواحل بی نظیرش که مورد علاقه بسیاری از گردشگران و اهالی محلی است، شناخته می شود. در کنار مناطق ساحلی زیبا و علاوه بر آب های بکر منطقه، مناظر چشم نواز سرسبز طبیعی و نخلستانهای سر به فلک کشیده این شهر نیز باعث شده است بنتوتا انتخابی برای بازدید گردشگران باشد. خوب است بدانید که نام بنتوتا از یک دیو افسانه ای به نان «بن» که در ساحل رودخانه «توتا» فرمانروایی می کرد، گرفته شده است. رودخانه کریستالی بنتوتا نیز از دیگر دیدنی های سریلانکا محسوب می شود که در شمال شهر بنتوتا قرار دارد . در کنار این رودخانه معروف ترین مجتمع تفریحی تعطیلات ملی (Bentota National Holiday Resort Complex) قرار دارد که به عنوان یک تفرجگاه لوکس و پربازدید در سریلانکا زبانزد است. این در حالی است که سواحل سریلانکا نیز امکان بهره مندی از امکانات مناسب ورزش های آبی مانند غواصی را در اختیار گردشگران قرار خواهد داد. با همه این ها بازدیدکنندگان از بنتوتا به دلیل مناظر زییایی که در شهر به چشم می خورد بازدید از این شهر را بخشی از برنامه سفر خود به بنتوتا قرار می دهند. درواقع سایه ساری سبز که در شهر به چشم می خورد به همراه آبی بیکران دریا باعث شده است تا چشم هر بیننده ای به این همه زیبایی جذب شود. به همین دلیل بنتوتا به عنوان یکی از شهرهای زیبا برای مردم سریلانکا از اهمیت گردشگری بالایی برخوردار است.

بنتوتا

Bentota

ویزا نیاز دارد

مرکز شهر : Ventura Beach

کد شهر : 34

اورژانس : 110

پلیس : 118/119

آتش نشانی : 110

نزدیکترین شهر دارای فرودگاه: کلمبو

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 103 کیلومتر

از تهران به کلمبو: 5 ساعت

مناسب برای سفر با کودکان
ساحلی
طبیعت
کوهستانی

آب و هوای بنتوتا چگونه است ؟

آب و هوا
بنتوتا دارای آب و هوای گرمسیری است و تابستان های گرم و شرجی دارد. با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهر معمولا میزبان طوفان های شدید و بارش های فراوان فصلی خواهد بود. اما خوب است اشاره کنیم که اگر در زمستان به این شهر زیبا سفر کنید شاهد آب و هوایی با دمای مطلوب هستید که البته میانگین بارش باران در ماه نیز 8 سانتی متر است. اگر هم به دنبال سفر به بنتوتا در یک ماه گرم تابستانی هستید ماه می (اواسط اردیبهشت) تا سپتامبر (اوایل مهر) زمان مناسبی برای سفر خواهد بود اما ماجرا به این خوبی ها هم نیست در این فصل به دلیل طوفان های موسمی و بارش باران امکان پرداختن به ورزش های آبی میسر نیست. اما خبر خوب اینکه نرخ بلیط ها و هتل ها در این ماه ها ارزان تر است. البته باید اشاره کنیم که در پاییز یعنی ماه های اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) از شدت بارش ها کم می شود. اما بادهای موسمی همچنان به قوت خودشان باقی خواهند بود و دمای هوا نیز خنک تر است. با این حساب بین ماه های دسامبر تا مارچ (اواخر پاییز تا اوایل بهار) می توانید شاهد آب و هوایی مطبوع، دریایی آرام و آسمانی صاف و آبی در این شهر توریستی باشید. درواقع آب و هوا در این فصل ها برای ورزش های آبی بسیار مناسب خواهد بود. این در حالی است که از اواسط ماه مارچ بارش ها از سر گرفته خواهند شد.

حمل و نقل در بنتوتا چگونه است ؟

تاکسی
بنتوتا شهر کوچکی است که دیدنی های آن در فاصله کمی از هم واقع شده اند و می توان با پیاده روی از جاذبه های دیدنی این شهر توریستی دیدن کرد. در کنار این ها برای بازدید از دیدنی هایی همچون بریف گاردن (Brief Garden)،Aluthgama و Kosgoda Hatchery بهتر است از اتوبوس های ایستگاه اتوبوس که در جاده Galle Road واقع شده اند، استفاده کنید. ولی باید توجه داشته باشید که اتوبوس های محلی از این نظر که معمولا برنامه و جدول زمانبندی آنها درست نیست، چندان قابل اطمینان نیستند. اما اگر زمان کافی در اختیار دارید و می خواهید به کشف مناطق و دیدنی های اطراف شهر بنتوتا بپردازید می‌توانید از همین روش استفاده کنید.

دانستنی های بنتوتا