معرفی سنگاپور

شهر جزیره ای سنگاپور در کشوری به همین نام واقع شده است. سنگاپور شامل سواحل بسیاری می باشد و به همین دلیل، یکی از مراکز ماجراجویی برای ورزش های آبی محسوب می گردد. مساحت این شهر 719,9 کیلومتر مربع می باشد. اماکن و جاذبه های دیدنی هیجان انگیز، این شهر را تبدیل به یکی از مهمترین مراکز گردشگری در جهان نموده است. سنگاپور به عنوان «شهری در باغ» شهرت دارد؛ این نام گذاری به دلیل جاذبه های مشهوری مانند باغ وحش، باغ گیاه شناسی، باغ های خلیج، باغ ملی ارکیده و جنگل های پر باران سنگاپور می باشد. شهر سنگاپور ترکیبی از معماری مدرن و سنتی است؛ این ترکیب به واسطه ی معابد قدیمی اطراف شهر و آسمان خراش های بلند داخل شهر قابل مشاهده است. سنگاپور را می توان به عنوان «بهشتی برای خرید» تلقی نمود؛ زیرا دارای مراکز خرید و مغازه های خیابانی فراوانی است که تمامی محصولات مورد نیاز شما را فراهم می کنند. این جزیره ترکیبی از بازارهای روی آب هنگ کنگ، خرید خیابانی بمبئی و بانکوک می باشد. سنگاپور مملو از سرگرمی های ساحلی، تفریحات شبانه، موزه ها، باغ ها و غیره است. غذاهای لذیذ این شهر نیز معروف هستند که می توانید آن را از رستوران ها و یا کنار خیابان تهیه کنید.

سنگاپور

Singapore

ویزا نیاز دارد

مرکز شهر : سالن بزرگ گردشگاه

اورژانس : 995

پلیس : 999

آتش نشانی : 995

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 19 کیلومتر

از تهران به سنگاپور: 8 ساعت و 45 دقیقه

مدرن
نمایشگاهی
تاریخی
ساحلی
مناسب برای خرید
مناسب برای شب نشینی

آب و هوای سنگاپور چگونه است ؟

آب و هوا
آب و هوای سنگاپور مانند سایر مناطق جنوب شرقی آسیا، گرم و مرطوب است. این جزیره دارای آب و هوای بارانی استوایی است. دمای پایین این شهر، به این دلیل آب های اطراف آن است. بیشترین حجم بارندگی از نوامبر تا ژانویه (10 آبان تا 11 بهمن) رخ می دهد. البته ساکنان سنگاپور تقریبا هر روز بارش باران را تجربه می کنند و 40 درصد از روزها نیز رعد و برق دارند. این شهر از چهار فصل زمستان، بهار، تابستان و پاییز برخوردار نیست. شرایط گرم و مرطوب در طول سال حاکم است و دو فصل خاص موسمی وجود دارد. فصل شمال شرقی موسمی که از دسامبر تا آغاز ماه مارچ (10 آذر تا اوایل اسفند) و فصل جنوب غربی موسمی که از ماه جون تا سپتامبر (11 خرداد تا 8 مهر) را شامل می شود. دمای هوا در طول روز در حدود 31 درجه ی سانتی گراد و در شب کمتر از 23 درجه ی سانتی گراد می باشد. پایین ترین دمای ثبت شده، بیش از 19 درجه ی سانتی گراد است. گرم ترین ماه های سال نیز آپریل و می (12 فروردین تا 10 خرداد) هستند. با وجود غیر قابل پیش بینی بودن آب و هوای این کشور، تابش خورشید همواره در کنار سواحل وجود دارد و دمای آب در تمام طول سال مناسب است. به یاد داشته باشید که برای سفر به سنگاپور در هر فصلی از سال، به خصوص در فصول پرباران، چتر به همراه داشته باشید.

حمل و نقل در سنگاپور چگونه است ؟

تاکسی
از جمله وسایل حمل و نقل عمومی که می توانید در شهر سنگاپور استفاده کنید، مترو، اتوبوس، تاکسی، قایق و دوچرخه است. اگر بیش از یک یا دو روز در سنگاپور اقامت دارید، ساده ترین راه برای پرداخت هزینه ی قطار و اتوبوس، استفاده از کارت های اِزلینک (EZ-Link) است که می توانید از وب سایت «www.ezlink.com.sg» تهیه کنید. این کارت ها 12 دلار قیمت دارند و دارای 7 دلار اعتبار اولیه می باشد. مترو (MRT)، ساده ترین، سریع ترین و راحت ترین راه برای جابجایی در شهر سنگاپور است. خدمات مترو از ساعت 05:30 صبح تا نیمه شب، با سر فاصله ی حرکت 2 تا 3 دقیقه در ساعات شلوغ و 5 تا 7 دقیقه در ساعات خلوت تر فعال می باشد. متروی سنگاپور، شامل پنج خط با رنگ های مختلف است. خط شمال-جنوب با رنگ قرمز، خط شمال-شرق با رنگ بنفش، خط شرق-غرب با رنگ سبز، خط دایره ای با رنگ نارنجی و مرکز شهر با رنگ آبی مشخص شده اند. بلیط های تک سفره ی مترو از 1,40 تا 2,50 دلار قیمت دارند. برای بازدید از جزایر نزدیک سنگاپور، می توانید از قایق استفاده کنید که به طور منظم در ایستگاه پولو ابین (Pulau Ubin) هستند و هزینه ی آن ها نیز 3 دلار می باشد. سرویس اتوبوس سنگاپور تمیز، کارآمد و منظم است و به هر گوشه ای از این جزیره می رود. کرایه ی اتوبوس از 1 تا 2,10 دلار می باشد که می توانید به صورت نقدی و یا با کارت اِزلینک پرداخت کنید. اگر می خواهید ماشین کرایه کنید، باید گواهی نامه ی خود را به همراه داشته باشید. برخی از مراکز کرایه ی ماشین، از شما گواهی نامه ی بین المللی درخواست می کنند. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که سن شما باید بالاتر از 23 سال باشد. برای استفاده از تاکسی می توانید یکی از تاکسی های دارای پرچم را انتخاب کنید. در ساعات شلوغی پیدا کردن تاکسی در مرکز شهر دشوار است. سیستم کرایه ی تاکسی پیچیده است اما همه ی تاکسی ها کیلومتر شمار دارند. کرایه ی پایه 3 تا 3,40 دلار می باشد و سپس به ازای هر 400 متر 0,22 دلار به آن افزوده می شود. کرایه ها از نیمه شب تا 06:00 صبح، به میزان دو برابر افزایش پیدا می کنند. همچنین کرایه ها در ساعات 06:00 تا 09:30 روزهای دوشنبه تا جمعه و ساعات 18:00 تا نیمه شب هر روز، 25% افزایش قیمت دارند.

جاذبه های گردشگری سنگاپور

هــتـل های سنگاپور

دانستنی های سنگاپور