معرفی ماله

ماله پایتخت کشور مالدیو و شهری مهم برای توریست های بین المللی محسوب می شود. اکثر گردشگران ابتدا به این شهر می آیند و سپس به جزایر دیگر می روند. این شهر در گذشته با نام «جزیره ی کینگ»، شناخته می شد. ماله با مساحت 5,8 کیلومتر مربع، بیش از 153 هزار نفر ساکن دارد. به دلیل کوچک بودن ماله، به راحتی می توانید کل شهر را در عرض چند ساعت طی کنید. مردم این شهر مسلمان هستند و ترجیح می دهند که بازدیدکنندگان، همانند خودشان، در سطح شهر پوشش مناسبی داشته باشند. بخش مرکزی این شهر، قسمت اصلی جزیره ی ماله می باشد. سه جزیره ی دیگر که در اطراف ماله قرار دارند نیز بخشی از آن هستند. جزیره ی مرکزی با داشتن بندر تجاری، مرکز فعالیت های تجاری کشور محسوب می شود. همچنین این بخش مرکز تجمع شهرنشینی است. ماله مرکز اداری مالدیو نیز هست و بسیاری از تاجران و کارگران خارجی، به صورت کوتاه مدت در آن اقامت دارند. این شهر کوچک، مجموعه ی قدرتمندی از جاذبه های بی نظیر را در بر می گیرد. از جاذبه های پرطرفدار این شهر می توان به غذاهای شگفت انگیز و نوشیدنی هایی خوشمزه، معماری بناها و مساجد، خیابان های باریک، خانه های رنگارنگ، سواحل زیبا و آرامش بخش با آب های فیروزه ای، ورزش های آبی و بازارهای محلی و پر جنب و جوش اشاره نمود. گردشگران می توانند توسط کشتی های ارزان و سریع، از جزایر اطراف بازدید کنند. این جزایر شبیه به عکس های روی کارت پستال های مالدیو هستند.

مرکز شهر : پارک سلطان

اورژانس : 102

پلیس : 119

آتش نشانی : 118

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 4 کیلومتر

از تهران به ماله: 6 ساعت

مناسب برای سفر با کودکان
مدرن
ساحلی
طبیعت

آب و هوای ماله چگونه است ؟

آب و هوا
ماله دارای آب و هوای استوایی می باشد. این شهر در طول سال دارای ترکیبی از فصل های پر باران و خشک است. فصل پر باران ماله، از ماه می تا دسامبر (11 اردیبهشت تا 10 دی) و فصل خشک آن، ژانویه تا آپریل (11 دی تا 10 اردیبهشت) می باشند. این شهر در گرم ترین حالت خود دارای دمایی در حدود 30 درجه ی سانتی گراد است و در سردترین حالت، دمای هوا به 26.5 درجه ی سانتی گراد می رسد. میانگین بارش سالیانه در ماله، بیش از 1900 میلی متر می باشد. آپریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت)، دسامبر (10 آذر تا 10 دی) و سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر)، به ترتیب، گرم ترین، سردترین و مرطوب ترین ماه های این شهر می باشند. بهترین زمان برای بازدید از ماله، از ژانویه تا اواسط آپریل (11 دی تا اواخر فروردین) می باشد. در این زمان ماله در خشک ترین و آفتابی ترین حالت خود قرار دارد؛ البته در طول این دوران، ممکن است باران و رعد و برق در بعد از ظهر اتفاق بیفتد. دمای دریا در تمام طول سال برای شنا کردن مناسب است و غالبا دمایی در حدود 28 تا 30 درجه ی سانتی گراد دارد.

حمل و نقل در ماله چگونه است ؟

تاکسی
ماله به اندازه ای کوچک است که می توانید در طول یک ساعت از اکثر جاذبه های آن دیدن کنید. حمل و نقل عمومی در این شهر به تاکسی و کشتی های مسافربری محدود می شود. تاکسی های متعددی در سطح شهر ماله وجود دارند. این تاکسی ها هر چند دقیقه در ایستگاه توقف می کنند و دارای تهویه ی مطبوع هستند. رانندگان تاکسی شناخت خوبی نسبت به مسیرهای شهر دارند و در کوتاه ترین زمان ممکن شما را به مقصد مورد نظرتان می رسانند. نرخ کرایه ی تاکسی برای هر مسیر 20 روفیه است که در طول نیمه شب به 25 روفیه افزایش می یابد. اگر چمدان همراه داشته باشید باید 10 روفیه بیشتر پرداخت کنید. کشتی های کوچک مسافربری هر 20 تا 30 دقیقه در ایستگاه توقف می کنند و خدمات آن ها از ساعت 05:00 تا 01:00 فعال است. برای رفتن به جزایر دیگر، باید از کشتی های ایستگاه ویلین گیلی (Vilingili) استفاده کنید که در جنوب غربی این جزیره قرار دارند.

جاذبه های گردشگری ماله

هــتـل های ماله

رسـتـوران های ماله

دانستنی های ماله