معرفی لنکاوی

لنکاوی مجموعه جزایری متشکل از 99 جزیره است که در دریای آندامان و خلیج ساحل غربی مالزی واقع شده است. پنج جزیره ی دیگر این مجموعه جزایر، بر اثر جزر و مد در طول شبانه روز به زیر آب می روند و شرایط سکونت ندارند. جزیره ی اصلی پولو لنکاوی، اصلی ترین و بزرگترین جزیره ی این مجموعه شناخته می شود. ریشه ی نام لنکاوی از دو کلمه ی محلی «لانگ» به معنای «عقاب» و «کاوی» به معنای «قهوه ای مایل به قرمز» می باشد. در قسمتی از جزیره، مجسمه ی عقابی با همین خصوصیات وجود دارد که به عنوان نماد لنکاوی شناخته می شود. همچنین در سراسر جزیره تعداد زیادی از این پرنده به چشم می خورد. در حدود 70% از لنکاوی شامل کوه ها و پوشش گیاهی طبیعی می باشد و با جنگل های چند صد میلیون ساله پوشیده شده است. این جنگل ها به دلیل اقلیم و پوشش گیاهی خاص، گونه های متنوع گیاهی و جانوری، ارزش تاریخی و فسیل های باستانی، در فهرست سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در سال 2008، سلطان عبدالحلیم معظم شاه، (پادشاه ایالت کداه و کشور مالزی) این جزیره را با عنوان «جواهر کداه» (نام بخشی که لنکاوی در آن واقع شده است) نام گذاری نمود. این موضوع باعث افزایش ارزش توریستی این شهر گردید. سالانه بیش از سه میلیون گردشگر از این جزیره ی کوچک و شگفت انگیز بازدید می کنند. آب های روشن و فیروزه ای، سواحل سفید و مرجانی، جنگل های انبوه، غار های دریایی و حیات وحش منحصر به فرد از دیگر دلایل شهرت لنکاوی می باشد. این جزیره با 478,5 کیلومتر مربع مساحت، در حدود 99 هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است.

لنکاوی

Langkawi

ویزا نیاز ندارد

مرکز شهر : کوا

کد شهر : 4

اورژانس : 999 / 112

پلیس : 999 / 112

آتش نشانی : 994 / 112

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 15 کیلومتر

از تهران به لنکاوی: 8 ساعت

مدرن
ساحلی
طبیعت
مناسب برای خرید
مناسب برای شب نشینی

آب و هوای لنکاوی چگونه است ؟

آب و هوا
دمای هوای لنکاوی به طور معمول در طول سال در گرم ترین حالت خود بین 31 تا 34 درجه ی سانتی گراد و در کمترین حالت بین 23 تا 24 درجه ی سانتی گراد می باشد. شما به ندرت در طول روز شاهد دمای کمتر از 22 درجه سانتی گراد و یا بالاتر از 35 درجه ی سانتی گراد خواهید بود. ماه های فوریه تا مارچ (12 بهمن تا 11 فروردین) گرم ترین ماه های سال هستند. فوریه (12 بهمن تا 9 اسفند) گرم ترین ماه لنکاوی است که دمای متوسط آن در حدود 33 درجه ی سانتی گراد می باشد. فصل بارش باران های موسمی، تغییر فصول را تعریف می کنند. ماه های ژانویه تا مارچ (11 دی تا 11 فروردین) دارای کمترین میزان بارندگی هستند. همچنین بین ماه های آپریل تا آگوست (12 فروردین تا 9 شهریور) بارش های خفیف رخ می دهد و ماه های سپتامبر تا اکتبر (10 شهریور تا 9 آبان)، زمان اصلی بارش باران های شدید موسمی به شمار می روند. وقوع رعد و برق های متعدد در این فصل، از دیگر شاخصه های این فصل می باشد و احتمال بارش باران پس از صاعقه ها، 50% بیش از زمان های دیگر است. یکی از مواردی که ممکن است در مورد آب و هوای لنکاوی چندان خوشایند نباشد، رطوبت بالای هوا است. در تمام طول سال در لنکاوی شاهد رطوبتی بالای 60% خواهید بود. اما این رطوبت در ماه آگوست (10 مرداد تا 9 شهریور) به اوج خود می رسد و در ماه های ژانویه تا فوریه (11 دی تا 9 اسفند) کاهش می یابد. سرعت باد نیز در طول سال متغیر است و در ماه های فوریه تا مارچ، در حدود 7 متر بر ثانیه سرعت دارد. ماه های نوامبر تا آپریل (10 آبان تا 10 اردیبهشت) با متوسط دمای روزانه بین 30 تا 35 درجه ی سانتی گراد و در طول شب، 28 تا 29 درجه ی سانتی گراد، بهترین زمان سفر به لنکاوی محسوب می شوند. این دما برای فعالیت های ساحلی همچون شنا، قایق سواری، جت اسکی و پاراگلایدر مناسب خواهد بود.

حمل و نقل در لنکاوی چگونه است ؟

تاکسی
لنکاوی فاقد سیستم حمل و نقل عمومی می باشد و تاکسی ها اصلی ترین راه گشت و گذار در این جزیره هستند. کرایه ی تاکسی برای مسیری به طول 4 کیلومتر در حدود 15 رینگیت می باشد. کرایه ی تاکسی ها نسبتا گران است و اجاره ی وسیله ی نقلیه هزینه ی کمتری در بر خواهد داشت. استفاده از اپلکیشن های موبایلی نظیر «گرب کار» (Grab Car) نیز از دیگر راه های مطمئن برای گرفتن تاکسی است که چند رینگیت از تاکسی های استاندارد ارزان تر می باشد. می توانید با مبلغی در حدود 120 رینگیت، یک تاکسی را برای 4 ساعت در اختیار داشته باشید. یکی دیگر از راه های گشت و گذار در لنکاوی اجاره ی ماشین می باشد. برای کرایه ی ماشین باید مبلغی در حدود 70 تا 100 رینگیت بپردازید. همچنین یکی از ساده ترین راه های جابجایی در جزیره، کرایه ی موتور سیکلت و دوچرخه است که برای در اختیار داشتن یک روزه ی آنها به ترتیب باید 35 و 15 رینگیت بپردازید.

جاذبه های گردشگری لنکاوی

هــتـل های لنکاوی

دانستنی های لنکاوی