معرفی توکیو

توکیو پایتخت ژاپن در جنوب شرقی این کشور واقع شده است. توکیو به معنای پایتخت شرقی است. در سال 1868 پایتخت ژاپن از کیوتو به توکیو منتقل شد. توکیو در زمان قدیم ادو نام داشت. جمعیت توکیو حدود 13.8 میلیون نفر (2019) است. دو رودخانه بزرگ در این شهر جریان دارد. رودخانه سومیدا از شمال به جنوب و رودخانه تما از غرب به شرق. نماد رسمی توکیو، که در ژوئن 1989 تصویب شد، شامل سه قوس سبز است که حرف T را به شکل برگ جینکو تشکیل می دهند. که این سمبل نشان رشد توکیو ، رونق و آرامش آن است. بیشترین خارجی های ساکن در این شهر به ترتیب چینی ها، کره ای ها، فیلیپینی ها و در نهایت آمریکایی ها هستند. توکیو بزرگترین مرکز فرهنگی ژاپن است. نمایش هایی که هنر و تاریخ ژاپن و آسیا را به تصویر می کشد در موزه ملی توکیو در پارک اونو نمایش داده می شود. پارک Ueno همچنین یک سایت موزه علمی ، یک باغ جانورشناسی و دو موزه بزرگ هنری است. موزه های هنری و علمی در نزدیکی کاخ شاهنشاهی واقع شده اند و موزه هایی با انواع مختلف در جاهای دیگر شهر واقع شده اند. آثار تئاتری، از کابوکی سنتی گرفته تا درام مدرن، به طور مرتب اجرا می شوند، مانند آثار سمفونیک، اپرا و سایر شکل های رقص و موسیقی غربی. توکیو بیش از 100 دانشگاه و کالج، صدها موزه و بیش از 200 پارک و باغ دارد. امپراطور ژاپن در کاخ شاهنشاهی (کوهکیو) در قلب توکیو زندگی می کند. دومین شهر بزرگ ژاپن یوکوهاما می باشد که در جنوب غربی توکیو واقع شده است.

توکیو

Tokyo

ویزا نیاز دارد

مرکز شهر : شینجوکو

کد شهر : 3

اورژانس : 119

پلیس : 110

آتش نشانی : 119

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 25 کیلومتر

مناسب برای سفر با کودکان
مدرن
نمایشگاهی
تحصیلی

آب و هوای توکیو چگونه است ؟

آب و هوا
بهترین زمان برای سفر به ژاپن فصل بهار و پاییز است. دمای هوای متعادل و شکوفه های سفید و صورتی گیلاس زیبایی خاصی ایجاد می کنند که فوق العاده دیدنی است. فصل بهار از ماه مارچ تا مه (اوایل اسفند تا اواسط خرداد) درجه حرارت رو به افزایش می رود. تابستان از ماه ژوئن تا آگوست (اواسط خرداد تا اوایل شهریور) شروع بارندگی ها است. باران های شدید که پس از بند آمدن باران درجه حرارت بسیار بالا است که باعث ناراحتی می شود. فصل پاییز یکی از زیباترین فصل های کشور ژاپن است، برگ های زرد پاییزی جلوه ی بسیار زیبایی به شهرها می دهد. پاییز از اواسط ماه سپتامبر (اواسط شهریور) آغاز می گردد و مدت زمان آن بستگی به درجه حرارت آن سال دارد. زمستان در ماه دسامبر (اوایل آذر تا اوایل دی) خلاصه می شود که کمترین بارش باران را دارد. به طور کلی آگوست (اوایل مرداد تا اوایل شهریور) گرم ترین ماه سال با دمای متوسط 28 درجه سانتیگراد و بهترین ماه برای شنا در دریا می باشد. ژانویه (اوایل دی تا اوایل بهمن) با دمای 5 درجه سانتیگراد سردترین ماه سال است و پرباران ترین ماه سال ژوئن (اواسط خرداد تا اواسط تیر) با 181 میلیمتر بارش است.

حمل و نقل در توکیو چگونه است ؟

تاکسی
در توکیو، اتوبوس ها در کنار قطار و شبکه های مترو حمل و نقل عمومی را تکمیل می کنند. کارت های Suica و Pasmo که قابل شارژ هستند برای اتوبوس و مترو قابل استفاده می باشند. که میتوانید آنها را از دستگاه های الکترونیک فروش بلیط که لمسی می باشند تهیه کنید. هر دو کارت 500 ین به عنوان دیپوزیت نگه می دارند که وقتی کارت را تحویل بدهید مبلغ دیپوزیت به شما برگردانده می شود. برای تحویل دادن کارت باید به مسئول مربوطه که پشت پنجره نشسته است مراجعه کنید و 500 ین خود را پس بگیرید. چنانچه برای پرداخت کرایه ها از کارت استفاده کنید چند ین ارزانتر محاسبه می شود. کرایه اتوبوس برای بزرگسالان 210 ین و کودکان 110 ین می باشد. چگونه از اتوبوس در ژاپن استفاده کنیم؟ از درب عقب اتوبوس وارد شوید. هنگام وارد شدن از دستگاه کوچکی که کنار درب است بلیط خود را تهیه کنید، شماره ای در بلیط چاپ می شود که بعدا برای تعیین کرایه از آنها استفاده خواهید کرد. اگر برای پرداخت کرایه از کارت استفاده می کنید، کارت خود را در برابر سنسور بگیرید. یک مانیتور بالای سر راننده وجود دارد که توقف بعدی و کرایه های آن را به ین نشان می دهد. برای فهمیدن کرایه تان شماره درج شده روی بلیط را با شماره و کرایه روی مانیتور مطابقت دهید. چنانچه از کارت IC استفاده می کنید ، دیگر لازم نیست که نگران این موضوع باشید. هنگامی که به ایستگاه مورد نظرتان نزدیک شدید دکمه روی دیوار را فشار دهید تا راننده در ایستگاه مورد نظر نگه دارد. اگر مبلغ دقیق کرایه را ندارید میتوانید از دستگاه موجود در اتوبوس سکه دریافت کنید. چنانچه از کارت استفاده می کنید کارت را جلوی سنسور کارت خوان کنار راننده گرفته تا مبلغ از آن کسر شود. در بسیاری از شهرها یا مراکز شهرها ، به عنوان مثال در مرکز کیوتو، کرایه ثابتی وجود دارد، یعنی بدون در نظر گرفتن میزان مسافتی که طی کرده اید مبلغ مشخصی را پرداخت می کنید. البته موارد استثنایی هم وجود دارد. مثلا اتوبوس هایی که باید از درب جلو وارد شوید کرایه را هنگام وارد شدن پرداخت می کنید و از درب عقب خارج می شوید. تاکسی ها از نظر اقتصادی چنانچه مسافت تان کوتاه باشد یا تعدادتان چهار نفر باشد به صرفه است. مبلغ کرایه برای یک کیلومتر اول از 410 ین شروع می شود، سپس برای هر 237 متر یا هر 90 ثانیه که در ترافیک باشند 80 ین اضافه می شود. و از ساعت 10 شب تا 5 صبح 20 درصد به کرایه اضافه می گردد. راننده ها بندرت انگلیسی صحبت می کنند. بهتر است آدرستان را به زبان ژاپنی روی کاغذ بنویسید. یا روی نقشه نشان دهید. خطوط ریلی ژاپن شامل سه بخش JR line ،مترو و خطوط خصوصی مسافری است. JR line خطوطی است که کل کشور ژاپن و چند ایستگاه اصلی در توکیو را پوشش می دهد. ایستگاه ها عبارتند از ایستگاه های توکیو ، شیناگاوا ، شیبویا ، شینجوکو ، ایکبوکو و اوونو . و اما مترو های شهر توکیو که دارای 13 خط هستند. 9 تا توسط توکیو مترو اداره می شود و 4 تای دیگر توسط توی (Toei) که هر کدام با رنگ جداگانه مشخص شده اند. چنانچه مجبور باشید خطوط خود را عوض نمایید مجبور به تهیه بلیط انتقال هستید. اما استفاده از کارت های Pasmo یا Suica شرایط را آسان و یکپارچه می کند. هزینه بلیط خطوط مترو توکیو برای بزرگسالان بین 170 تا 240 ین و برای کودکان 90 تا 120ین و خطوط Toei برای بزرگسالان 180 تا 320 ین و برای کودکان 90 تا 160 ین می باشد.

دانستنی های توکیو