معرفی بالی

بالی یکی از جزایر موجود در مجمع الجزایر اندونزی می باشد. این جزیره در حدود 144 کیلومتر از شرق به غرب و 80 کیلومتر از شمال به جنوب کشیده شده است. بالی با جمعیتی در حدود 4 میلیون نفر و 5.780 کیلومترمربع مساحت، مقصد مورد علاقه ی گردشگران است و 80% از صنعت این شهر نیز به توریسم اختصاص دارد. جریان زندگی در مرکز شهر، سواحل خروشان جنوب، غواصی، شب زنده داری در سواحل، استراحتگاه های ساحلی لوکس، غذاهای عالی، کوه های آتشفشانی، نمایش های هنرمندان سنتی بالی، منطقه ی ابود با مزارع برنج، آثار باستانی و سلامت فرهنگی و معنوی بالی، فقط بخشی از جاذبه های این شهر است. این شهر همچنین تحت تأثیر کوه های آتشفشانی مرکزی و معابد بنا شده روی تپه های ساحلی است. بالی که به «تصویری از بهشت» شهرت دارد، دارای فرهنگ غنی و متنوعی می باشد که در تمام بخش های زندگی مردم بومی مانند مراسم های شاد مردم محلی تا گلهای پنج برگ قابل رویت است. مراسم معبد، موسیقی سنتی، رقص های جزیره ای و تمامی موارد در این شهر مفهوم معنوی دارد. بر خلاف سایر جزایر اندونزی که عمدتا مسلمان هستند، بالی دارای دین و فرهنگ هندو است. مردم این شهر بسیار بسیار ساده، موقر و صبور هستند و از حضور گردشگران در شهر استقبال می کنند.

کد شهر : 361

اورژانس : 118

پلیس : 110

آتش نشانی : 113

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 13 کیلومتر

از تهران به بالی: 10 تا 11 ساعت

تاریخی
ساحلی
طبیعت

آب و هوای بالی چگونه است ؟

آب و هوا
بالی، به دلیل نزدیکی به خط استوا، دارای آب و هوای موسمی گرمسیری با دو فصل مجزا است. فصل مرطوب بین ماه های نوامبر تا مارچ (10 آبان تا 11 فروردین) و فصل خشک در ماه های آپریل تا اکتبر (12 فروردین تا 9 آبان) می باشد. این شهر تغییرات دمای اندکی را تجربه می کند و به دلیل جریان های اقیانوسی، گرما به طور ثابت در این منطقه وجود دارد. در فصل خشک، درجه ی حرارت و در فصل بارانی، میزان رطوبت هوا تا حد زیادی افزایش می یابد. دمای متوسط سالانه در حدود 30 درجه ی سانتی گراد می باشد. حتی در زمان بارندگی، آفتاب در آسمان است و شما می توانید از مناطق مختلف لذت ببرید. بهترین زمان برای سفر به بالی و لذت بردن از سواحل آن، در ماه های جون تا سپتامبر (11 خرداد تا 8 مهر) می باشد. در این زمان هوا آفتابی است؛ اما شدت گرما بیش از حد نیست و هوا نسیم ملایمی دارد. دمای آب در طول سال برای شنا کردن مناسب است. دمای آب به طور میانگین از 29 درجه ی سانتی گراد در ماه های نوامبر تا می (10 آبان تا 10 خرداد)، تا 27 درجه ی سانتی گراد در ماه های جولای تا سپتامبر (10 تیر تا 8 مهر) متغیر است.

حمل و نقل در بالی چگونه است ؟

تاکسی
برای گشت و گذار در شهر زیبای بالی می توانید از اتوبوس، اوجک و یا تاکسی استفاده کنید. تاکسی های دارای کیلومتر شمار در جنوب بالی بسیار رایج هستند و راحت ترین راه برای حمل و نقل می باشند. تاکسی ها در مرکز شهر به راحتی قابل دسترسی هستند و رانندگان آن ها به زبان انگلیسی مسلط می باشند. هزینه ی تاکسی برای یک مسیر پنج کیلومتری در حدود 80.000 روپیه می شود. اوجک (موتور سیکلت-تاکسی) روش دیگری برای گشت شهری است که در اطراف شهرها و در امتداد جاده ها قابل استفاده می باشد. استفاده از اوجک برای مسیرهای خلوت مناسب است اما در شهرهای شلوغ استفاده از آن پر خطر خواهد بود. کرایه ها قابل مذاکره است اما پایه قیمت برای مسیری در حدود پنج کیلومتر، حدود 30.000 روپیه است. همچنین برخی از اتوبوس های بالی، برنامه ریزی ترانسفر بین مقصد های گردشگری بالی را دارند و ارزان و قابل اطمینان می باشند. سایر اتوبوس ها نیز راحت هستند و تهویه ی مطبوع دارند. کرایه ی اتوبوس ها در حدود 3.500 روپیه می باشد.

جاذبه های گردشگری بالی

رسـتـوران های بالی

دانستنی های بالی