معرفی گوا

بدون شک، گوا بهترین شهر توریستی برای هندی ها محسوب می شود. گوا به دلیل کلیساهای گوتیک، قلعه های قدیمی، نخل های حاشیه ساحل، درخت های نارگیل، کشتی های تفریحی و موسیقی محلی شادی که دارد، مشهور می باشد. مهم ترین جاذبه گردشگری گوا، آفتاب و دریای زیبا است. سفر به گوا، برای کسانی که می خواهند استراحت کنند، انتخاب مناسبی می باشد. گوا منطقه ای در ساحل غربی هند است که سابقا مستعمره پرتغال بوده و تاریخی غنی دارد. این شهر با مساحتی معادل 3.702 کیلومتر مربع و در سال 2018، جمعیتی در حدود 1.5 میلیون نفر، ترکیبی منحصر بفرد از فرهنگ و معماری پرتغالی و هندی را در خود جای داده است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. با توجه به استانداردهای هندی، گوا منطقه کوچکی است که فقط به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود. البته تفاوت زیادی بین این دو بخش وجود ندارد و هر دو شامل بخش داخلی و ساحلی می باشند. مناطق ساحلی برای مدت زمان طولانی تحت قوانین استعماری اداره شده است و هنوز هم تاثیر پرتغالی ها را در این منطقه قابل مشاهده است؛ مثلا جمعیت نسبتا زیادی از ساکنین گوا، کاتولیک هستند. البته مردمی که در بخش داخلی گوا زندگی می کنند، بیشتر هندو هستند. این بخش دارای جنگل های فراوان، روستا و معادن مختلف می باشد.

مرکز شهر : کاولوسیم

کد شهر : 832

اورژانس : 102

پلیس : 100

آتش نشانی : 101

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 33 کیلومتر

از تهران به گوا: 9 ساعت

ساحلی
طبیعت

آب و هوای گوا چگونه است ؟

آب و هوا
آب و هوای گوا به طور کلی در یک کلمه خلاصه می شود: ساحلی. بیشترین بخش گوا در یک شهر ساحلی به نام کنکان واقع شده است. قرار گرفتن در یک منطقه گرمسیری و نزدیک به دریای عمان، باعث شده تا آب و هوای گوا، در بیشتر طول سال گرم و مرطوب باشد. موسم بارندگی بین ماه های جولای تا آخر سپتامبر (10 تیر تا 8 مهر) است، زمستان از اواخر نوامبر تا اواسط فوریه (اوایل آذر تا اواخر بهمن) ادامه دارد و تابستان از اوایل مارچ تا اواخر جون (اواسط اسفند تا اوایل تیر) می باشد. ماه می (11 اردیبهشت تا 10 خرداد) گرم ترین ماه سال با میانگین دمای 30 درجه سانتی گراد و ماه ژانویه (11 دی تا 11 بهمن) با 25 درجه سانتی گراد، سردترین ماه سال محسوب می شود. مرطوب ترین ماه سال، جولای (10 تیر تا 9 مرداد) با میانگین بارش باران 995 میلی متر است. بهترین ماه برای شنا، ماه می با میانگین دمای دریا 30 درجه سانتی گراد می باشد. بهترین زمان سفر به گوا، ماه های نوامبر تا فوریه (10 آبان تا 9 اسفند) است که هوا عالی، بدون ابر و گرم می باشد.

حمل و نقل در گوا چگونه است ؟

تاکسی
یکی از شیوه هایی که می توانید از طریق آن به همه نقاط شهر بروید استفاده از اتوبوس می باشد. این اتوبوس ها توسط دولت مرکزی اداره می شوند. شما می توانید اتوبوس های عادی و یا اتوبوس های دولوکس دارای تهویه هوا را انتخاب کنید. قیمت بلیت اتوبوس از 10 روپیه برای مسافت های کوتاه تا 40 روپیه برای مسیرهای طولانی و بدون توقف محاسبه می شود. ساعت کاری این اتوبوس ها از 7:00 الی 19:00 می باشد. استفاده از تاکسی، شیوه دیگر برای بازدید از مقاصد گردشگری معروف گوا می باشد. شما می توانید برای کل روز تاکسی اجاره کنید و هزینه ای معادل 1500 تا 2500 روپیه بپردازید و یا فقط از محلی به محل دیگر تاکسی بگیرید. هزینه تاکسی از 100 روپیه شروع می شود و به ازای هر یک کیلوکتر 26.50 روپیه اضافه می شود. در صورتی که تاکسی به مدت 1 ساعت منتظر شما بماند، 100 روپیه باید پرداخت شود. تاکسی موتوری، تاکسی های منحصر بفرد گوا هستند. با استفاده از تاکسی موتوری، راننده در جلو و شما بر روی ترک موتور می نشینید. شما می توانید این تاکسی موتوری را اجاره کنید و از آن استفاده کنید. هزینه کرایه این تاکسی موتوری برای یک روز بین 200 تا 400 روپیه می باشد. این نوع از حمل و نقل سریع است، اما شما را وارد ترافیک های سنگین شهری می کند. در زبان محلی به این رانندگان تاکسی موتوری، «خلبان» می گویند. ریکشا وسیله نقلیه ای است که با سه چرخی که دارد حرکت می کند. در ریشکا، یک نشیمن برای یک نفر، مثلا راننده در جلو قرار دارد و در بخش پشتی نشیمنی قرار دارد که 3 تا 4 نفر می توانند بنشینند. قیمت ریشکا با استفاده از کیلومتر شمار محاسبه می شود و به ازای هر یک کیلومتر باید 7 روپیه پرداخت شود، اما ممکن است مبلغ بیشتری گرفته شود. از گذشته، قایق و کشتی های تفریحی یکی از شیوه های حمل و نقل محلی است. برخی از مناطق گردشگری به وسیله این کشتی های تفریحی و قایق ها قابل دسترسی هستند. تجربه ای که به وسیله کشتی های تفریحی و قایق ها به دست می آورید، در هیچ جای دیگر به دست نخواهید آورد. سوار شدن در این قایق ها به صورت رایگان است اما در صورتی که دوچرخه یا موتور به همراه خود داشته باشید، باید هزینه ای بین 20 تا 50 روپیه بپردازید.

هــتـل های گوا

دانستنی های گوا