5 موزه ای که باید در امارات متحده عربی ببینید

شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ساعت ۰۹:۰۰ امارات متحده عربی

امارات متحده عربی در سال 1971 تاسیس شد , کشوری نسبتا جوان با تاریخی کهن که هنوز هم کاملا کشف نشده است. درواقع این کشور سال هاست که از گذشته ها فاصله گرفته و کاملاً مدرن و به زیبایی ساخته شده است. در برخی از بهترین و مدرن ترین موزه های امارات، اطلاعات جالب و کاملی از همه جای این کشور، تاریخ، فرهنگ، سنت ها و حتی در مورد حیوانات وحشی آن نگهداری می شود. بنابراین هر چه اطلاعات تاریخی از امارات در ذهنتان دارید، کنار بگذارید و با ما به برخی از قدیمی ترین مناطق دبی، شارجه و ابوظبی نگاهی بیاندازید. در این مطلب شما را با ۵ موزه مهم امارات آشنا خواهیم کرد، اماکنی که می توانید در آن ها، اطلاعات کامل تر و بهتری از تاریخ این کشور زیبا کسب کنید.


 موزه دبی (Dubai Museum)

موزه دبی (Dubai Museum)

قلعه الفهیدی که امروزه با عنوان موزه دبی شناخته می شود، در شهر قدیمی Bur Dubai و در میان برخی از مراکز معروف میراث باستانی دبی واقع شده است. موزه دبی، موزه تاریخ، فرهنگ و سنت های امارات، و یکی از مهم ترین موزه های این شهر است که حتماً باید به آن سر بزنید. موزه الفهیدی، داستانی از گذشته امارات، چگونگی پیشرفت، سبک رهبری امروز و چشم انداز های آینده آن را بازگو می کند. اگر مایلید بیشتر در مورد تاریخ و چگونگی مسیر پیشرفت امارات، و همینطور دور نما و چشم اندازی بر آینده این کشور بدانید، حتماً از موزه دبی بازدید کنید.


خانه شیخ سعید آل مکتوم (Sheikh Saeed Al Maktoum House)

خانه شیخ سعید آل مکتوم (Sheikh Saeed Al Maktoum House)

خانه شیخ سعید آل مکتوم در منطقه الشندغه (Al Shindaga)، که یکی از قدیمی ترین قسمت های دبی، و تا سال 1968 محل اقامت سابق خانواده سلطنتی آل مکتوم بوده است، حالا به عنوان یک موزه شناخته می شود. این خانه، اکنون یک میراث فرهنگی به حساب می آید و بازدید کننده های زیادی دارد. موقعیت استراتژیک این خانه، به خانواده حاکم، چشم اندازی فوق العاده ایده آل از  مناطق دیرا (Deira) و بور دبی (Bur Dubai)، که در آن زمان مهم ترین مراکز تجاری امارات بودند، می داد. بازدیدکنندگان از خانه شیخ سعید آل مکتوم این فرصت را خواهند داشت تا حسابی در این مکان کاوش کنند و نگاهی به مجموعه عکس ها، جواهرات، سکه ها، تمبرها و تاریخچه خانوادگی، کلیت مکان، معماری سنتی و اسناد تاریخی آن بیاندازند.


موزه تاریخ طبیعی شارجه (Sharjah Natural History Museum)

موزه تاریخ طبیعی شارجه (Sharjah Natural History Museum)

شارجه را می توان به عنوان قطب اصلی هنر و فرهنگ امارات متحده عربی معرفی کرد. هیچ یک از موزه های تاریخ طبیعی در امارات، به اندازه موزه تاریخ طبیعی شارجه، سرگرم کننده نیستند. در این موزه احساس خواهید کرد که در میان زمین و فضا و دریا در رفت و آمد هستید. کودکان، عاشق وقت گذراندن و یادگیری در موزه تاریخ طبیعی هستند و حتی در این موزه خیلی بیش تر از وقتی که به پناهگاه حیات وحش می روند، علاقه نشان می دهند. این موزه یک مرکز حیات وحش عربی را که در خارج از شهر شارجه واقع شده است، معرفی می کند. بازدیدکنندگان می توانند در این ایستگاه طبیعی، یک باغ وحش پت و یک باغ گیاه شناسی را از نزدیک ببینند و از زندگی وحشی دیدن کنند.


موزه تمدن اسلامی شارجه (Sharjah Museum of Islamic Civilization)

موزه تمدن اسلامی شارجه (Sharjah Museum of Islamic Civilization) امارات

موزه تمدن اسلامی در قلب شارجه واقع شده و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری امارات است. این موزه بر روی تاریخ اسلام تمرکز دارد و انواع آثار باستانی، خلاقیت ها، اختراعات، و اسناد نوآوری های مربوط به سال های تمدن اسلامی، را در آن  گرد آوری کرده اند. با اینکه این موزه به شکل مسجد ساخته شده، اما معماری مدرنی دارد. بازدیدکنندگان معمولا از یک راهنما کمک می گیرند. آن ها می توانند ضمن گشت و گذار در موزه و بازدید از مجموعه هنری وسیع و گالری علم و فناوری آن، از کتابخانه موزه هم دیدن کنند.


موزه کاخ العین (Al Ain Palace Museum)

موزه کاخ العین (Al Ain Palace Museum) در امارات متحده عربی

قصر العین که به کاخ العین هم معروف است، به اندازه یک ساعت با پایتخت فاصله دارد. این موزه یکی از بزرگ ترین مکان های فرهنگی حفاظت شده امارات است. این کاخ در گذشته، حدوداً قبل از سال 1966، اقامتگاه مرحوم شیخ زاید بن سلطان آل نهیان (Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan) بود. قصر العین هنوز هم مبله و به همان صورت اولیه اش نگه داری می شود تا بازدید کنندگان بتوانند تصور دقیق تری از نحوه زندگی صاحبانش پیدا کنند. موزه کاخ العین، مکان بسیار خوبی برای این است که تصوری واقعی تر از زندگی روزمره حاکمان، در قلعه داشته باشید.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج