10 کار برتری که می توانید در ونیز انجام دهید

دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ساعت ۱۲:۰۱ ایتالیا ونیز

ونیز شهر دارایی های تاریخی و فرهنگی غنی است و کارهایی زیادی برای انجام دادن در آنجا وجود دارد. در اینجا 10 مورد از مقاصدی که نباید بازدید از آن ها را از دست بدهید، انتخاب کرده ایم.

از پل افسوس ها بازدید کنید

پل افسوس ها در مرکز شهر ونیز و در نزدیکی میدان سن مارکو واقع شده است و احتمالا برجسته ترین گوهر معماری ونیز محسوب می گردد. نام پل افسوس ها از این واقعیت گرفته شده است که در گذشته این پل بخشی از مجتمع زندان قصر دوک بود و محکومین زمانی که حکم خود را دریافت می کردند، برای رفتن از اتاق بازجویی به زندان جدید، از آن عبور می کردند. این پل آخرین چیزی بود که آن ها پیش از حبس شدن می دیدند؛ بنابراین زمانی که از آن عبور می کردند و خود را به سرنوشت قریب الوقع خود می سپردند، صدای آه و حسرت زیادی از آن ها شنیده می شد. امروزه این پل مفهوم بسیار شادتری نسبت به گذشته دارد و هر ساله میلیون ها نفر برای بازدید از طراحی زیبای آن گرد هم می آیند.

 

10 کار برتری که می توانید در ونیز انجام دهید

به گتو ونیز بروید

بازدید از منطقه ی یهودی ها در ونیز یکی از کارهایی است که بازدید کنندگان باید در این شهر انجام دهند. این منطقه اولین گتو در جهان می باشد (در حقیقت واژه ی گتو به خودی خود از زبان ایتالیایی گرفته شده است)، که در سال 1516 و زمانی که جمهوری ونیز، یهودیان را به این منطقه از شهر محدود کرد، تاسیس گردید. امروزه مردم یهودی متفاوتی در این منطقه باقی مانده اند که با پرستشگاه های متعدد، رستوران های یهودی، نانوایی های خوشمزه و موزه ها، این منطقه را به یک منبع شگفت انگیز از تاریخ و فرهنگ تبدیل می کنند.

 

10 کار برتری که می توانید در ونیز انجام دهید

به میدان سن مارکو بروید

سه مورد از اصلی ترین مکان های ونیز در این میدان قرار دارند که شامل معجزه ی بیزانسی کلیسای سن مارکو، برج ساعت و کاخ دوک (یک کاخ گوتیک که مقر دولت تحت تسلط جمهوری ونیز بود) می باشند. سن مارکو به خودی خود بسیار باشکوه است و بازدیدکنندگانی که در ماه های پاییز و یا زمستان به این شهر سفر می کنند، ممکن است شاهد آب گرفتگی آن باشند. در این شرایط برای اینکه مردم بتوانند در اطراف جابجا شوند پایه های چوبی نصب شده اند و افراد محلی با چکمه های بلند خود در آب جابجا می شوند. کافه ها و رستوران های متعددی در اطراف این میدان وجود دارند که آن را به یک مکان عالی برای استراحت و تجربه ی فرهنگ محلی تبدیل می کند.

 

10 کار برتری که می توانید در ونیز انجام دهید

برای آپریتیوو بروید

مانند یک ونیزی رفتار کنید و شب ها برای آپریتیوو (نوشیدنی بعد از غذا) بروید. گردشگران و مردم محلی به کافه ها می روند، نوشیدنی سفارش می دهند و به همراه چیچتی (چاشنی یا غذای مختصر) می خورند. این کار یک روش سریع و معتبر ایتالیایی برای شام خوردن است. نوشیدنی مرسوم آپریتیوو دارای ترکیباتی ثابت و سه جزء اصلی می باشد. یکی از کافه های روی پشت بام در ونیز را امتحان کنید (کافه اسکای لاین یک چشم انداز پانورامای عالی دارد) یا اگر به دنبال محیط دوستانه تری هستید، سری به اوستریا آلارکو (Osteria All’Arco) بزنید که در ونیز به تنقلات خوشمزه اش شهرت دارد و مردم محلی زیاد به آنجا می روند.

 

10 کار برتری که می توانید در ونیز انجام دهید

از برج ناقوس بالا بروید

توریست ها می توانند برای دیدن چشم اندازی از شهر ونیز، با آسانسور به بالای برج کلیسا (برج ناقوس) بروند. ساخت برج ناقوس در سال 912 به اتمام رسید و به عنوان بلندترین بنای ونیز و یکی از قدیمی ترین سازه های آن به شمار می رود. فاجعه ای که در سال 1902 رخ داد منجر به تخریب کامل این ساختمان شد، اما تلاش بر این بود که تا حد امکان به شکل اولیه بازسازی گردد. امروزه بازدید کنندگان می توانند تقریبا همان برجی را ببینند که ونیزی ها بیش از هزار سال پیش مشاهده می کردند. در روزهایی که هوا صاف باشد حتی رشته کوه دولومیت نیز از دور قابل مشاهده است.

 

10 کار برتری که می توانید در ونیز انجام دهید

برای رفتن به جزایر مورانو، بورانو و تورسلو سوار کشتی شوید

مورانو، بورانو و تورسلو، سه جزیره ی مشهور در نزدیکی ونیز هستند. شیشه های زیبای مورانو، سوزن دوزی های بورانو و کلیسای جامع تورسلو، دلایل مشهور بودن این سه جزیره هستند. بازدید کنندگان می توانند در تور کارخانه ی شیشه سازی مورانو شرکت کنند و از محصولات شیشه ای زیبای آن خریداری کنند. همچنین بورانو دارای نفیس ترین سوزن دوزی ها در کل قاره است و این جزیره یک نسخه ی کوچک جذاب از ونیز محسوب می شود. کلیسای جامع تورسلو در قرن هفتم میلادی ساخته شده است و خرابه های به جا مانده از تعمیدگاه آن، یک مثال برجسته از هنر بیزانسی می باشند. گردشگران می توانند از هر سه جزیره در یک روز بازدید کنند و یا یکی از این جزایر را انتخاب کنند و در آن گردش مفصل تری داشته باشند.

 

10 کار برتری که می توانید در ونیز انجام دهید

از غذاها لذت ببرید

غذاهای ونیزی در تمام ایتالیا شهرت دارد، این شهرت علی الخصوص به دلیل غذاهای دریایی با کیفیتی است در آنجا سرو می شود. تالاب، اصلی ترین منبع تامین ماهی است که به صورت روزانه صید می شود و در بسیاری از رستوران ها سرو می شود. باکالا مانتیکاتو (Baccalà Mantecato) یکی از معمول ترین غذاهای دریایی است که شامل ماهی کاد خشک و نمک سود شده است که با سیر، جعفری، سیب زمینی و خامه ترکیب می شود تا به یک دسر لذیذ تبدیل شود. غاز، میت بال و خرچنگ تنها چند نمونه ی دیگر از غذاهای لذیذی هستند که توریست ها می توانند در ونیز امتحان کنند. همچنین منطقه ی ونِتو به نوشیدنی ها و برخورداری از بهترین تاکستان های ایتالیا شناخته شده است.

 

10 کار برتری که می توانید در ونیز انجام دهید

خرید کنید

عاشقان غذا از بازارهای ریالتو لذت می برند، در آنجا تازه ترین محصولات غذایی سراسر ونیز همه روزه و اغلب به رستوران ها فروخته می شود. از آنجایی که غذاهای دریایی بخش مهمی از غذاهای سنتی ونیزی به شمار می رود، رفتن به ماهی فروشی یکی از مواردی است که نباید توسط بازدید کنندگان نادیده گرفته شود. دکه های سبزی فروشی معمولا محصولات باکیفیت، تازه و متنوع تری نسبت به سوپرمارکت ها ارائه می کنند. یکی دیگر از مواردی که نباید زمانی که در ونیز هستید از یاد ببرید، خرید محصولات ارزشمند ایتالیایی مانند محصولات چرمی (علی الخصوص کفش و کیف دستی) و کشمیر است که در بسیاری از فروشگاه های مختلف سراسر شهر در دسترس است. ماسک های ونیزی نیز می توانند هدیه و یادگای مناسبی از سفر باشند و برای آن دسته از افرادی که به شدت مجذوب کارناوال ونیز شده اند نیز در برخی فروشگاه های مخصوص، ست کامل لباس در دسترس است.

به گرند کانال بروید

گرند کانال در حال حاضر یکی از مسیرهای اصلی در ونیز است، این کانال پر از کشتی های تجاری است و امروزه کماکان به عنوان یک مسیر آبی مهم برای عبور و مرور شناخته می شود که در مرکز شهر ونیز و از ایستگاه راه آهن تا سن مارکو قرار گرفته است. در طرفین گرند کانال کاخ های مجلل و زیبایی وجود دارند (کازانوا در یکی از این کاخ ها سکونت داشت) که از ابتدا به عنوان مرکز تجاری توسط تاجران شهر ساخته شده بود. واپورتو یا اتوبوس آبی، یک روش مناسب و البته ارزان برای گشت و گذار در این کانال است. تاکسی های آبی و قایق‌های گاندولا نیز در دسترس هستند؛ البته گردشگران باید مراقب باشند تا از کلاهبرداری در امان باشند.

 

10 کار برتری که می توانید در ونیز انجام دهید

از موزه های هنری بازدید کنید

مجموعه پگی گوگنهایم جایگاه آثار هنری تاثیرگذارترین هنرمندان آمریکایی و اروپایی قرن بیستم می باشد و همه روزه توسط هزاران توریست بازدید می شود. این موزه در گرند کانال قرار گرفته است و به سادگی قابل دسترسی می باشد. گالری دل آکادمیا برترین آثار نقاشی ونیز را به تصویر می کشد. این موزه از سه ساختمان تشکیل شده است که همه ی آن ها برای مسائل مذهبی مورد استفاده بودند. ناپلئون مسئولیت ساخت این موزه ی زیبا را بر عهده داشت. این امر نه تنها به این دلیل بود که او تمامی کلیساهای سراسر ونیز را تعطیل کرد و آثار هنری آن ها را گرفت، بلکه به این خاطر بود که آکادمی هنرهای زیبا را در این مکان برپا کرد و مقرر کرد که هم به عنوان گالری و هم مدرسه مورد استفاده قرار گیرد.

 

10 کار برتری که می توانید در ونیز انجام دهید

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج