یک روز در جیپور، شهر صورتی هند

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ساعت ۱۱:۵۴ هند جیپور

جیپور شهر صورتی رنگ و باشکوه هند، شهر کاخ های سلطنتی و قلعه های تاریخی، شهری غنی از آداب و سنت ها، مشهور به غذاهای راجستانی و میزبان یکی از بزرگترین فستیوال های ادبی در کشور هند است. در ادامه بهترین کارها و دیدنی های این شهر را به شما معرفی می کنیم.

کاخ شهر جیپور

کاخ شهر که در قلب شهر قدیم جیپور واقع شده است، ظرافت و سبک خانواده ی سلطنتی راجپوت را اثبات می کند. این کاخ اولین جایی است که باید برای گشت و گذار در این شهر باشکوه در آن توقف کنید. کاخ شهر مجموعه ای عظیم از ساختمان ها و کلکسیونی از مصنوعات شگفت انگیز است. این مجموعه توسط پادشاه راجپوت، مهاراجه سوای جی سینگ ساخته شده است و بخشی از این ساختار اکنون به موزه تبدیل شده است. همچنین دو ظرف نقره ی خالص عظیم با گنجایش 4000 لیتر مایع در این مکان قرار دارند که رکورد بزرگترین ظرف ها را در کتاب رکوردهای جهانی گینس به خود اختصاص داده اند. خانواده ی سلطنتی هنوز هم در این کاخ زندگی می کنند.

آدرس: Jaipur City Palace, Jalebi Chowk, Near Jantar Mantar, Tripolia Bazar, Jaipur, Rajasthan 302002, India

تلفن: 4088888 (141) 91+

 

یک روز در جیپور، شهر صورتی هند


قصر هوا محل

در فاصله ی 700 متری از کاخ شهر، هوا محل یا قصر بادها قرار دارد. یک ساختمان پنج طبقه به شکل نیمه هشت ضلعی با 953 پنجره ی کوچک که شبیه به لانه ی زنبور عسل است. برخی عقیده دارند که این کاخ برای دختران خانواده ی سلطنتی ساخته شده است تا بدون اینکه دیده شوند و نیاز به استفاده از روبند صورت داشته باشند، بتوانند جنب و جوش زندگی را در خیابان های شهر نظاره کنند.

آدرس: Hawa Mahal, Hawa Mahal Rd, Badi Choupad, Pink City, Jaipur, Rajasthan 302002, India

 

یک روز در جیپور، شهر صورتی هند


قلعه آمبر

یک روز در جیپور، شهر صورتی هند

 

قلعه آمبر در حومه ی شهر جیپور واقع شده است. دریاچه ای که در مقابل آن قرار دارد، بازتاب زیبایی از قلعه ایجاد می کند. این قلعه از چهار بخش تشکیل شده است که شامل یک معبد، اتاق های ملاقات و شیش محل مشهور است. شیش محل همان جایی است که آهنگ معروف Jab pyaar kiya to darna kya از مغول اعظم در آن فیلم برداری شده است. دیوارهای شیش محل با آینه های نامحدودی تزئین شده است. فراموش نکنید وقتی که آنجا هستید فیل سواری را نیز امتحان کنید.

آدرس: Amber Fort, Amer, Jaipur, Rajasthan 302001, India

 

یک روز در جیپور، شهر صورتی هند


رستوران 1135 پیش از میلاد

پس از تحسین امپراطوری که زمانی محل زندگی خانواده ی سلطنتی بوده است، برای خوردن ناهار آماده شوید و به رستوران 1135 پیش از میلاد بروید. این رستوران در فاصله ی حداکثر یک کیلومتری از قلعه واقع شده است و محیط زیبای سلطنتی برای بازدید کنندگان به ارمغان می آورد. غذاهای این رستوران در ظروف نقره سرو می شود و می توانید از طعم غذاهای مغولی، راجستانی و شمال هندی آن لذت ببرید و یک شام سلطنتی بی نظیر را در آنجا تجربه کنید.

آدرس: 1135 AD, Amer Road, आमेर क़िला, Jaipur, Rajasthan 302001, India,

تلفن: 37170 98290 91+

 

یک روز در جیپور، شهر صورتی هند


خرید در جیپور

راجستان به دلیل کفش های جوتی سنتی، گاگراهای رنگارنگ و جولاهای زیبا با آینه کاری هایش مشهور است. برای اینکه خرید موفقی داشته باشید از جاهایی مثل بازار جوهری (بازار جواهر)، بازار نهرو و بازار باپو خرید کنید. بازار جوهری به دلیل کلکسیون های بی نظیر جواهرات با الماس و سایر سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی شهرت دارد. پارچه های رنگارنگ و جوتی های (صندل) متنوع نیز از این بازار قابل تهیه هستند. اگر بازار باپو را برای خرید انتخاب کنید، شانس این را خواهید داشت که رنگ صورتی این شهر را لمس کنید.

آدرس: Street Shopping in Jaipur, Rajasthan, India

 

یک روز در جیپور، شهر صورتی هند


رستوران جوخی دانی

جوخی دانی رستورانی با تم روستایی است که روح زندگی راجستانی را به نمایش می گذارد. دکوراسیون این رستوران پر از نقاشی هایی مانند بانی تانی مشهور می باشد و دیواری به فانوس ها اختصاص داده شده است. همچنین نمایش های شبانه در این رستوران اجرا می شود و سرو غذا توسط افرادی انجام می شود که لباس های سنتی به تن دارند. جوخی دانی یک مکان عالی برای به پایان رساندن روز و داشتن یک لذت راجستانی مجلل است.

آدرس: Chokhi Dhani, 12 Miles Tonk Road, via Vatika Jaipur, Jaipur, Rajasthan 303905, India.

تلفن: 22203 96672 91+

 

یک روز در جیپور، شهر صورتی هند

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج