کریسمس در بمبئی چطور جشن گرفته می‌شود؟

پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ساعت ۱۷:۰۲ هند بمبئی

مسیحی های همه دنیا، همه ساله در اواخر دسامبر، به مناسبت تولد حضرت مسیح، کریسمس و شروع سال نو میلادی را جشن می گیرند. اگرچه تعداد مسیحی های هند کمتر از ۵ درصد است، اما در این کشور، علی الخصوص مردم بمبئی، کریسمس را خیلی سفت و سخت و با تمام وجودشان جشن می گیرند. در این شهر تنها جامعه مسیحیت و کاتولیک ها به جشن کریسمس اهمیت نمی دهند. همه طیف های مختلف مذهبی در بمبئی برای برگزاری مناسبت های خاص کریسمس در این شهر، شیوه های خاص خودشان را دارند. برنامه های جالبی که در کلیسا های تاریخی بمبئی برگزار می شود، تزئین های شاد و زیبا در سطح شهر، مهمانی ها و برنامه های جذاب با مضمون کریسمس، و فضای شاد شهر با پذیرایی های فراوانش در بمبئی امری بدیهی است. در ادامه چند جایی را که می توانید در جشن و شادی های مخصوص کریسمس در شهر بمبئی شریک شوید را معرفی خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

کریسمس در هند / cristmas in india


مراسم عشاء ربانی در نیمه شب کریسمس

بمبئی پر از کلیسا های تاریخی است که بیشتر آن ها مراسم مخصوص عشاء ربانی را در نیمه های شب کریسمس برگزار می کنند. هزاران نفر از سر تا سر شهر، خود را به این کلیسا ها می رسانند تا در مراسم جذاب شب کریسمس در شهر بهره ببرند. کلیسا های زیر برای برگزاری جشن ها و مراسم شب کریسمس در بمبئی بسیار معروف هستند:


کلیسای کوه مریم، در بندرا (Mount Mary’s Basilica, Bandra)


این کلیسای بزرگ که در نزدیکی تاج لندز، در انتهای بندرا قرار دارد و همانطور که از نامش پیداست، در بالای تپه ای، و مشرف به خلیج فارس واقع شده است. کلیسای کوه مریم محبوب ترین جشن کریسمس در بندرا را برگزار می کند. به نظر می رسد که بنای اولیه این کلیسا در سال ۱۵۷۰ ساخته شد و یک بار در سال ۱۶۴۰ و بار دیگر در سال ۱۷۶۰ بازسازی شده است. ساختار و بدنه فعلی ساختمان کلیسا بیش از یک صد سال قدمت دارد. مردم محلی معتقدند مجسمه معروف مادر مریم در این کلیسا در قرن شانزدهم، توسط پرتغالی ها به هند آورده شده است. اجرای آواز کارول در این کلیسا از حوالی ساعت ۱۱ شب شروع می شود. اگر در نزدیکی این محله سکونت دارید، خوب است که خود را برای مراسم عشاء ربانی به این کلیسای زیبا برسانید.

کلیسای کوه مریم، در بندرا (Mount Mary’s Basilica, Bandra)


کلیسای گلوریا در بیکولا (Gloria Church, Byculla)


ساختمان این کلیسای باشکوه در سال ۱۶۳۲ در پای تپه مازاگون ساخته شده است اما در بین سال های ۱۹۱۱ تا ۱۹۱۳ به مکان فعلی اش در بیکولا منتقل شد. این کلیسای انگلیسی که یکی از محبوب ترین نقاط دیدنی بیکولا به حساب می آید، با برج های نمادین و شیشه های رنگی رنگی اش به سبک گوتیک ساخته شده است. در تعطیلات کریسمس، یکی از بهترین راهها برای جشن گرفتن کریسمس در بمبئی، حضور در مراسم عشاء ربانی که نیمه شب ها در کلیسای گلوریا برگزار می شود، خواهد بود. این کلیسا یکی از جذاب ترین مراسم های مخصوص کریسمس را اجرا می کند که نباید از دستش بدهید.

کلیسای گلوریا در بیکولا (Gloria Church, Byculla) در بمبئی


کلیسای سنت آندرو (Saint Andrew’s Church)

کلیسای سنت آندرو در سال ۱۵۷۵ توسط پرتقالی ها در این شهر ساخته شده است. این کلیسا را که کاملاً به خلیج فارس مشرف  بوده، در بیش از چهار قرن گذشته به عنوان نماد و نشانه اصلی بندر می شناسند. کلیسای سنت آندرو برای گذراندن جشن کریسمس و تماشای مراسم مخصوص آن، مکانی واقعاً جادویی است. هرچند که مراسم عشاء ربانی دیر وقت، و در حوالی ساعات ۱۰:۳۰ تا ۱۱ شب شروع می شود، اما باز هم این کلیسای تاریخی که در منطقه بندرا واقع شده، آنقدر زیبا و محبوب است که مشتاقان زیادی را به خود جلب کند.

کلیسای سنت آندرو (Saint Andrew’s Church) در بمبئی


خرید کریسمس در بازار های خیابانی

بسیاری از بازار های شگفت انگیز بمبئی در ایام کریسمس برای اینکه تمامی نیاز های شما را در خرید فراهم کنند، تغییر کاربری می دهند. انواع تزئینات کریسمس، درختان تزئین شده زیبا، لباس هاس سانتا، انواع هدایا و سوغاتی های مختلف را می توانید از این بازار ها پیدا کنید. خیابان هیل در منطقه بندرا، بهترین جا برای خرید های خوب است. در این منطقه غرفه های کنار خیابان را می بینید که تزئینات مخصوص کریسمس، وسایل دکوراسیون، شیرینی های تزئینی و انواع وسایل مختلف را با قیمت های بسیار مناسبی عرضه می کنند.

cristmas shopping in Mumbai / خرید کریسمس در بمبئی


مهمانی های کریسمس

بسیاری از کافه های محبوب شهر، به مناسبت کریسمس جشن ها و میهمانی های خوبی برگزار می کنند. می توانید دی جی های مشهوری را در این مهمانی ها ببینید، غذا های لذیذ بخورید و نوشیدنی های خوشمزه ای را هم امتحان کنید. مطمئناً با حضور در یکی از این جشن های شلوغ و پر انرژی، زمان بسیار خوبی را سپری خواهید کرد.

critmas parties in Mumbai / مهمانی های کریسمس در بمبئی

شام کریسمس

اگر نمی خواهید برای شام کریسمس آشپزی کنید و یا قصد ندارید برای صرف یک شام شب عید به خانه کسی بروید، باز هم نباید نگران شوید. رستوران ها و هتل های بمبئی طیف وسیعی از غذا ها و خوراکی های مخصوص شب کریسمس را ارائه می دهند. می توانید از یکی از این رستوران ها و هتل ها غذای مخصوص شب و روز کریسمس خود را سفارش دهید.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج