کارهایی که گردشگران به هیچ عنوان نباید در پاریس انجام دهند!

یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ساعت ۱۷:۱۰ فرانسه پاریس

پاریس یک پایتخت خیره کننده، و یکی از زیبا ترین شهر ها برای سفر است اما برخی از موارد هستند که گردشگران باید در هنگام بازدید از این شهر زیبا، از انجام آن اجتناب کنند. این قواعد بسیار ساده هستند و رعایت آن ها، توریست ها را چندان دچار مشکل نخواهد کرد. برای اینکه یک تعطیلات افسانه ای را در زیبا ترین شهر دنیا داشته باشید، این مطلب را با دقت بخوانید و به آن عمل کنید.

هرگز بلیت های هیچ جاذبه گردشگری را در روز رویداد خریداری نکنید.

برای صرفه جویی در وقت و دوری از صف های طولانی در پاریس، بهتر است بلیت های مورد نیاز را به صورت آنلاین خریداری کنید. به عنوان مثال نمای برج های ناتردام بسیار چشم نواز و نفس گیر است اما برای دریافت بلیت ۱۲ دلاری آن باید در صف های طولانی و شلوغ منتظر بمانید که واقعاً کار کلافه کننده، سخت و حوصله سر بری به حساب می آید.

رویدادها در پاریس فرانسه

 

هرگز در کتاب فروشی مشهور شکسپیر و شرکا، در پاریس عکس یادگاری نگیرید!

این کتابفروشی معروف به دلیل جایگاه ویژه ای که در تاریخ ادبیات دارد، برای هر فرد علاقمند به ادبیاتی، یکی از مهم ترین و جذاب ترین نقاط به حساب می‌آید و در فهرست کتابفروشی های برتر هر شخص کتاب دوستی، رتبه اول را دارد. محیط فروشگاه به شدت آرامش بخش است و فضا به طوری آماده شده است که افراد در آن احساس آرامش و رهایی داشت باشند. نیمکت ها و صندلی های نرم و راحتی در سر تا سر کتابفروشی تعبیه شده است که کتاب دوستان می توانند در همه جای کتابفروشی بر روی آن ها بنشینند و از محیط آرام و کتاب های مورد علاقه شان لذت ببرند. با همه این توصیف ها، برخی از قوانین این کتابفروشی کمی سخت گیرانه است. به عنوان مثال عکاسی در آن ممنوع است. این قانون قصد دارد گردشگرانی که فقط به جهت عکاسی و پرسه زدن در این محیط دنج، به کتابفروشی شکسپیر و شرکا آمده‌اند را از این محیط دور کند. این در حالی است که بسیاری از گردشگران مایلند لحظات آرام بخش و زیبایی که در کتابفروشی شکسپیر و شرکا می گذرانند را به عنوان یکی از تجربیات منحصر به فرد سفر خود، ثبت کنند. بدیهی است که این گردشگران با مشکل مواجه خواهند شد.

کتابفروشی شکسپیر و شرکادر پاریس فرانسه


هرگز در ایستگاه مترو ابس پاریس از پله ها استفاده نکنید!

اغلب مردم بعد از اینکه از مونمارتر، لوکیشن جذاب و به یاد ماندنی فیلم زیبای آملی باز می گردند، وارد ایستگاه مترو ابس می شوند. و از آن جایی که این مترو بسیار شلوغ است، منتظر ماندن برای آسانسور بسیار زمان بر خواهد بود. بنابراین بسیاری از مردم تصمیم می گیرند از پله ها استفاده کنند تا زود تر به قطار برسند. اما باید بدانید چنین تصمیمی بیشتر شبیه به یک حرکت حماسی است! چرا که این ایستگاه، به عنوان بلند ترین ایستگاه متروی پاریس، حدوداً ۲۰۰ پله یا به عبارتی ۳۶ متر ارتفاع دارد. بنابراین معقول به نظر می رسد که کمی بیشتر منتظر آسانسور بمانید.

ایستگاه مترو در پاریس


هرگز بدون داشتن بلیت معتبر، از وسایل نقلیه عمومی پاریس استفاده نکنید

اغلب ایستگاه های مرکزی لندن یک سیستم چک بلیت خاص دارند که اجازه ورود و خروج مسافر هایی که بلیت معتبر ندارند را به وسایل نقلیه نمی دهد. اما در پاریس تنها در قسمت ورودی و خروجی ایستگاه ها سیستم بررسی بلیت دارد. ممکن است دور زدن این سیستم ساده به نظر برسد اما باید بدانید که این کار ریسک بالایی دارد و کسانی که این خطر را به جان می خرند باید بدانند که خود را در معرض خطر جریمه های بسیار سنگینی قرار می دهند.

ایستگاه مترو پاریس


هرگز تصور نکنید مردم پاریس، به راحتی انگلیسی صحبت می کنند!

پاریس پایتخت فرانسه است و مردمان مختلفی با فرهنگ ای مختلف در این منطقه زندگی می کنند. بنابراین در پاریس حتماً تعداد زیادی از پاریسی ها را خواهید دید که انگلیسی را به راحتی و بسیار روان صحبت می کنند. در طرف مقابل بسیاری از پاریسی ها هم هستند که حوصله شان از توریست هایی که در برابر یادگیری زبان فرانسوی مقاومت می کنند، سر می رود. پیشنهاد می شود چند جمله کوتاه، و هر چند ساده مثل چطور به ایستگاه برسم؟ را به زبان فرانسوی یاد بگیرید تا در این سفر کمی کمک کننده باشد.

اگر از مترو استفاده می کنید، انتظار نداشته باشید که دقیقاً سر وقت به مقصد برسید!

اتوبوس های پاریس اغلب در ترافیک های سنگینی گیر می کنند. بنابراین متروی پاریس یکی از راحت ترین راه های تردد در شهر محسوب می شود. با این حال همه چیز به خط مترویی که از آن استفاده می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال در صورتی که از متروی خط ۱ استفاده می کنید که یک قطار پیشرفته با درب های کشویی اتوماتیک است، طبعا با مشکلات کمتری مواجه خواهید شد. اما اگر قرار است از متروی خط ۱۱ که یکی از قدیمی ترین خطوط مترو  پاریس است و ممکن است مسافرانش با چراغ های خاموش و یا حتی توقف اضافه در برخی از ایستگاه ها مواجه شوند، سفر کنید، بهتر است مطمئن شوید که زمان اضافه دارید.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج