چیز هایی که قبل از سفر به باتومی گرجستان باید بدانید

یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ساعت ۱۵:۵۵ گرجستان باتومی

باتومی، دومین شهر بزرگ گرجستان، یک بهشت واقعی، و شهر رو به توسعه ایست که در سال های اخیر به سرعت تغییر کرده است. در سفر به باتومی گرجستان می توانید با فرهنگ گرجستان آشنا شده و مردم دوست داشتنی بسیاری را ملاقات کنید.
فرودگاه باتومی، دومین فرودگاه بزرگ گرجستان است که در بسیاری از مقاصد بین المللی مانند دبی، مسکو، استانبول، و کیف هم فعالیت می کند.
آمریکایی ها به وضوح کشور گزجستان را با ایالت خود در بخش جنوبی قاره آمریکا اشتباه گرفته اند؛ اما کشور گرجستان در شمال شرقی ترکیه، و بین دریای سیاه و دریای کاسپین قرار گرفته و با ترکیه، روسیه، ارمنستان و همینطور آذربایجان مرز مشترک دارد. پایتخت گرجستان، شهر زیبا و توریستی تفلیس است. برای اینکه از تفلیس به باتومی بروید، می توانید از قطار های مدرن و جدید استفاده کرده، و طی یک سفر ۴ ساعته از تفلیس به باتومی برسید.

گرجستان یک کشور اروپایی است یا یه کشور آسیایی؟

به نظر می رسد هیچ کسی پاسخ دقیقی برای این سؤال نداشته باشد. برخی معتقدند صرف نظر از اینکه دیپلماسی های بین المللی نشان می دهند که گرجستان بیشتر از اروپا، با آسیا در ارتباط بوده و در واقع یک کشور آسیایی است؛ اما مرز های اروپا هم از کوه های قفقاز می گذرد، پس بنابراین گرجستان هم بخشی از اروپا خواهد بود. اخیراً گرجستان با امضای توافقنامه همکاری با اتحادیه اروپا متحد شد. بنابراین مردم گرجستان برای سفر به همه کشور های اتحادیه اروپا آزاد هستند، اما مجاز به کار نیستند. به نظر می رسد گام اول برای تبدیل شدن رسمای گرجستان به یک کشور کاملاً اروپایی برداشته شده است.

باتومی گرجستان

باتومی بسیار امن است

مسائل ایمنی در سفر، اغلب ذهن گردشگران را به خود  مشغول می کنند اما توریست ها در شهر زیبای باتومی به هیچ عنوان نگران ایمنی نخواهند بود. حتی می توانید در نیمه های شب از محل اقامت خود خارج شده، و بدون دغدغه، تا هر ساعتی که تمایل دارید، در خیابان ها به سر ببرید. حتی می توانید بدون هر گونه احساس ناراحتی، به حومه شهر و یا بازار های محلی بروید.

شهر باتومی در گرجستان

مردم محلی خجالتی هستند، اما برخورد های بسیار دوستانه ای دارند

مردم گرجستان مانند آمریکایی ها نیستند و احتمالاً در خیابان خیلی به شما نزدیک نمی شوند. اگر مایلید با مردم بومی ارتباط برقرار کنید، باید ابتکار عمل داشته باشید. اگرچه همه مردم بومی انگلیسی را روان و سلیس صحبت نمی‌کنند و بسیاری از آن ها خجالتی هستند و به شما پشت کرده و هم صحبت نمی شوند؛ اما بسیار دوست داشتنی هستند و رفتار دوستانه ای دارند. آن ها نمی دانند چه چیزی به شما بگویند، در عوض چیزی مثل چای یا یک قطعه میوه و یا یک عکس به شما تعارف می کنند. گرجی ها مردمان کم حرف و خجالتی ای هستند و فقط به شما نشان می دهند از اینکه با شما ملاقات می کنند، خیلی خوشحال هستند.

باتومی گرجستان

موقعیت جغرافیایی باتومی

باتومی در نقطه مرزی دریای سیاه واقع شده است. موقعیت این شهر در کناره های دریای سیاه، باعث شده است، موقعیت اقتصادی گرجستان، به عنوان یک مقصد توریستی محبوب در تابستان، برای افرادی که می خواهند از بهترین سواحل گرجستان لذت ببرند، روز به روز بهتر و بهتر شود.

باتومی گرجستان

آب و هوای باتومی

به دلیل موقعیت باتومی در دریای سیاه، آب و هوای این شهر در تمام طول سال معتدل بوده، در زمستان چندان سرد نمی شود و تابستان های خنکی دارد که درجه حرارت هوا به طور نسبی به ۲۵ درجه سانتی گراد می رسد.

زبان مادری مردم گرجستان

مردم محلی زبان خود را دارند و طبیعتاً شما متوجه آن نخواهید شد. سالمندان باتومی به هیچ عنوان انگلیسی بلد نیستند و به زبان روسی صحبت می کنند. البته صحبت به زبان انگلیسی در بین جوانان بسیار رایج شده است، با این حال فقط در شهر ها می توانید جوانانی که مسلط به زبان انگلیسی هستند، پیدا کنید. به هر حال، به هر زبانی که صحبت می کنید، اگر لبخند به لب داشته باشید، مردم بومی هم در مقابل به شما لبخند خواهند زد.

رانندگی در باتومی گرجستان

از آن جایی که از همه جای دنیا به این کشور اتومبیل وارد می شود، بنابراین همه مدل های مختلف ماشین ها را در این کشور خواهید دید. اگرچه در برخی از اتومبیل ها فرمان در سمت چپ قرار دارد، اما در گرجستان باید از سمت راست جاده ها رانندگی کنید.

رانندگی در باتومی گرجستان

پول رایج در گرجستان

با اینکه گرجستان اخیراً یکی از اعضاء اتحادیه اروپا شده است، با این حال هنوز در این کشور از یورو استفاده نمی کنند. ارز رایج گرجستان لاری است و هر لاری برابر ۰/۳۳ یورو است. بنابراین اگر قیمت ها را تقسیم بر ۳ کنید، می توانید قیمت اجناس را به یورو محاسبه کنید. هنگام سفر به باتومی نیازی به پول ندارید و می توانید از خود پرداز هایی که در همه جای شهر قرار دارند استفاده کنید.

مذهب در گرجستان اهمیت دارد

گرجستان یک کشور بسیار مذهبی است و کلیسا رفتن های خانوادگی در آن به طور بسیار عادی و نرمال انجام می گیرد. ۸۰ درصد مردم گرجستان ارتدکس، و ۲۰ درصد باقی مانده هم مسلمان هستند. در مرکز شهر باتومی چندین کلیسای بسیار محبوب وجود دارد. به علاوه می توانید در حالی که در شهر باتومی چرخی می زنید و به دنبال موارد مورد علاقه خود می گردید، از مساجد مختلف این شهر هم دیدن کنید .

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج