چگونه ۴۸ ساعت رویایی را در نایروبی سپری کنیم؟‎

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ساعت ۱۴:۴۱ کنیا نایروبی

سافاری های استاندارد یک هفته ای در جنگل کوه کنیا یا دشت های ماسایی مارا (Maasai Mara) را فراموش کنید. یک سفر کوتاه به پایتخت، اگر به خوبی برنامه ریزی شود، می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. در حد فاصل بین نمای افق شهر، جاذبه های فوق‌العاده‌ای مانند یک پارک ملی، چندین موزه، گالری های هنری و مسیر های پیاده روی در طبیعت، و جاذبه های بسیار زیاد دیگری که نایروبی (Nairobi) به مسافر هایش ارائه می دهد، وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا برنامه ای ویژه، برای دو روز رویایی در نایروبی داشته باشید.

روز اول

به پارک ملی نایروبی بروید

پارک ملی نایروبی در کشور کنیا

پارک ملی نایروبی خیلی خیلی به مرکز شهر نایروبی نزدیک است و پیشنهاد می شود یکی از روز های سفر خود را با یک بازی اتومبیلرانی صبحگاحی، در این پارک ملی شروع کنید. پارک ملی نایروبی از سال ۱۹۴۶  تا کنون، پذیرای گردشگران مشتاقی است که به کنیا سفر می‌کنند و علاوه بر مسابقات و بازی هایی که با اتومبیل انجام می گیرد، فرصت یک سافاری عالی و تماشا و تعقیب حیوانات وحشی ای که در این پارک زندگی می کنند را در اختیار بازدید کنندگانش قرار می دهد. انواع گربه های وحشی مانند شیر ها، پلنگ ها، یوزپلنگ ها و حیواناتی مانند کرگدن های سیاه، گاومیش ها، کفتار ها، زرافه ها و حدود ۴۰۰ گونه از پرندگان در پارک ملی نایروبی زندگی می کنند که می توانید آن ها را از نزدیک ببینید. پس از اتومبیلرانی و سافاری، می توانید درست، در وسط پارک از یک وعده غذایی گوشتی یا سبزیجات لذت ببرید.

به مرکز نگهداری زرافه ها سر بزنید

حتماً باید سری به مرکز زرافه ها که در نزدیکی پارک ملی نایروبی واقع شده است، بزنید. این مرکز که به عمارت زرافه ها هم معروف است، یک مرکز خیلی عالیست که برای محافظت از زرافه های در معرض خطر تاسیس شده است. در این مرکز می توانید به زرافه ها غذا بدهید و همه چیز را در مورد حفظ و نگهداری آن ها یاد بگیرید.

مرکز نگهداری زرافه ها در نایروبی

 

موزه کارن بلیکسن (Karen Blixen Museum)

موزه کارن بلیکسن با فاصله کمی از مرکز شهر نایروبی، قرار گرفته است. در دوران اقامت خود در کنیا، حتماً باید سری به این موزه بزنید و نگاهی اجمالی به زندگی بارونس کارن وون بلیکسن (Baroness Karen Von Blixen) بیندازید. ساختمان این موزه، در واقع خانه کارن بلیکسن، نویسنده مشهور دانمارکی بوده که کتاب معروف این نویسنده، با عنوان خارج از آفریقا در این خانه نوشته شده است و یکی از مکان های مورد علاقه دوستداران ادبیات و تاریخ می باشد.

موزه کارن بلیکسن (Karen Blixen Museum) در نایروبی

الولا نچر تریل (Oloolua Nature Trail)

پیاده روی در طبیعت بکر مسیر الولا نچر تریل، می تواند یک پایان بی نظیر برای یک روز سرشار از ماجراجویی باشد. در فاصله کمی از موزه کارن بلیکسن، منظره زیبایی از یک پناهگاه طبیعی آرام، که ترکیبی از یک رودخانه، یک آبشار، یک جنگل بامبو، یک جنگل بومی و غار های قدیمی است، در انتظارتان خواهد بود. پس از پیاده روی و گشت و گذار در این مسیر طبیعی، به هتل برگردید و خستگی در کرده و خودتان را برای یک روز سرگرم کننده و پر نشاط دیگر آماده کنید.

روز دوم

پشت بام کی آی سی سی (KICC Rooftop)

اگر چه این ساختمان، بلند ترین ساختمان نایروبی نیست و در حقیقت در رتبه چهارم بلند ترین ساختمان های این شهر قرار دارد؛ اما یکی از دیدنی ترین و نمادین ترین ساختمان های نایروبی به حساب می آید که محسور کننده ترین منظره را در شهر و حومه آن دارد. در پشت بام کی آی سی سی یک رستوران بسیار عالی وجود دارد که می توانید در نمای زیبا و چرخان آن نشسته و سفارش های خود را تحویل بگیرید و در حال تماشای مناظر پانوراما، میل کنید. در این رستوران زیبا، که صبحانه هم سرو می کند، بنشینید، از نمای پانورامای ۳۶۰ درجه شهر لذت ببرید و وعده غذایی خود را میل کنید.

پشت بام کی آی سی سی (KICC Rooftop) در نایروبی کنیا

 موزه ملی نایروبی (Nairobi National Museum)

پس از یک تور پانوراما در شهر، و فقط با ۱۰ دقیقه رانندگی، در موزه ملی نایروبی، این بار به میراث فرهنگی کنیا سری بزنید. در نمایشگاه های این موزه که از سال ۱۹۸۰ راه اندازی شده است، انواع آثار باستانی از تمام قبایل کنیا، فسیل های اولیه انسانی، بقایای بیش از ۹۰۰ نمونه پرنده و پستانداران پر شده مختلف را می توان از نزدیک دید.
در داخل محوطه، یک گالری هنری، یک پارک مار، باغ های گیاه شناسی و یک طبیعت زیبا و بکر وجود دارد. به علاوه امکانات متنوعی برای خرید کردن و بوفه های متنوع خوراکی فروشی هم در دسترس بازدید کنندگان قرار دارد. می توانید ناهار خود را در این محوطه میل کنید و یا صبر کرده و در توقف بعدی خود صرف کنید.

موزه ملی نایروبی (Nairobi National Museum) در کنیا

آربوریتم نایروبی (Nairobi Arboretum)

با حدود ۱۵ دقیقه رانندگی، از موزه به آربوریتم نایروبی، در شمال غربی این شهر بروید. آربوریتم نایروبی که در سال ۱۹۰۷ تاسیس شده است، یک طبیعت بکر و زیبا و یک بهشت برای دوستداران طبیعت است که بومیان محلی با کاشتن درختان بومی و خارجی در حاشیه آن، سعی در حفظ و توسعه آن دارند. خوب است که یک بعد از ظهر را صرف استفاده از این محیط زیبا و یادگیری در مورد درختان آن کنید.

آربوریتم نایروبی (Nairobi Arboretum)

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج