چطور ۴۸ ساعت را در ازمیر ترکیه خوش بگذرانیم؟

سه‌شنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ساعت ۱۵:۰۶ ترکیه ازمیر

در این مقاله از عازم شو سعی داریم، درباره بهترین، مهم ترین، و جذاب ترین فعالیت ها، آثار هنری و جاذبه های دیدنی ازمیر، از بازارهای شلوغ گرفته تا بناهای تاریخی، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

قدم زدن در امتداد اسکله کوردون

یکی از محبوب ترین و معروف ترین پیاده رو های شهر ازمیر، در امتداد دریای اژه، درست ۵ الی ۶ کیلومتر بعد از اسکله کوناک به سمت ایستگاه قطار السانسک قرار دارد. در این پیاده راه می توانید مناظر زیبا از دریا و سواحل آرام، را ببینید و تصاویر آن را به یادگار ثبت کنید، برج مشهور ساعت، در میدان کوناک نیز از دیگر چشم اندازهای پیش رو است. همچنین کافه ها و رستوران هایی با غداهای متنوع پذیرای شما خواهند بود.

اسکله کوردون ازمیر ترکیه


در بازار کمرالتی ازمیر چرخی بزنید

یکی از بهترین و جذاب ترین قسمت های سفر به ازمیر، برای اغلب گردشگران، چرخیدن در بازار سنتی کمرالتی است. این بازار با بافت و فضای قدیمی خود، که قدمتش به قرن ۱۶ میلادی می رسد، زیبایی بی حدی را میهمان چشمان تان خواهد کرد. بازار کمرالتی پر است از کوچه های قدیمی سنگ فرش شده ای که از مغازه های رنگارنگ پر است. در گوشه و کنار این بازار قدیمی و زیبا، حیاط های مخفی وجود دارد که در انتظار کشف شدن هستند. اگر دوست دارید سفر در زمان را تجربه کنید، در حین گشت و گذار در این بازار سنتی زیبا، حتماً به کاروانسرای زیبا و تاریخی قیزلر آغاسی هم سری بزنید. البته برای تکمیل این تجربه دلنشین، رفتن به مسجد حصار هم به همان اندازه توصیه می شود. یادتان نرود که در بازار کمرالتی و حوالی آن عکس های زیبایی را به یادگار ثبت کنید.

بازار کمرالتی ازمیر ترکیه


حتماً طعم غذا ها و نوشیدنی های خیابان قاضی کادینلار را بچشید

قاضی کادینلار یکی از محبوب ترین خیابان های شهر ازمیر است که در نقشه ها و راهنما های شهری با عنوان خیابان ۱۴۵۳ نمایش داده می شود. این خیابان شلوغ و پر جنب و جوش، حوالی خیابان آلزانکاک قرار دارد. خیابان قاضی کادینلار پر است از انواع کافه ها، رستوران ها و رستوران های دریایی که صندلی های رنگارنگ خود را در پیاده روی خیابان چیده اند و از مشتری هایشان در هوای آزاد پذیرایی می کنند. البته که شهرت کافه های این مسیر هم به دلیل اجرای گروه های موسیقی ترکی زنده، بسیار بیشتر شده است. یکی از معرکه ترین این کافه ها، کافه بایوس است که پیشنهاد می شود حتماً سری به آن بزنید، یک نوشیدنی خنک سفارش دهید و از اجرای زنده و منظم موسیقی ترکی لذت ببرید.

بازدید از اگورا

اگورا یکی از خیره کننده ترین بناهای تاریخی شهر ازمیر است که قدمت آن به حوالی قرن چهارم میلادی، می رسد. در قرن دوم، زمانی که زلزله شدیدی، همه شهر را نابود، و به ویرانه تبدیل کرد، مارکوس اورلیوس، که  امپراتور روم بود، دستور داد شهر را به طور کامل بازسازی کنند. بازسازی این شهر مطابق با آنچه در آن زمان مرسوم بود، بر اساس یک نقشه هندسی، پر از ساختار های سنگی، و به صورت شبکه ای، انجام گرفت. بنای تاریخی اگورا هم در همان زمان بازسازی شد. آنچنان که از آثار باقی مانده از این بنا مشخص است، بنای تاریخی اگورا در دوران امپراطوری روم از عظیم ترین بنا ها، و بسیار پراهمیت بوده است. حتماً سری به این بنا های تاریخی بزنید، آنگاه حتی از خرابه های آن هم پی به عظمت و بزرگی آن خواهید برد. این بنا که مانند موزه ای زیبا ست که درست در قلب شهر پا شده است.


از تماشای مناظر زیبای آسانسور لذت ببرید

آسانسور ازمیر که معنی لغوی آن، همان بالا بردن است، در سال ۱۹۰۷ برای اتصال محله کاراتاش به دامنه های تپه ای اطراف آن، ساخته شد. این منطقه بهترین مکان ممکن، برای تماشای مناظر زیبای دریای بیکران است. اگر چه در قدیم از آسانسور برای حمل راحت تر کالاها و بار استفاده می شد، امروزه آسانسور کاربرد توریستی پیدا کرده است و به جای کالا ها، وظیفه انتقال بازدید کنندگان را بر عهده دارد. خیابان پشت آسانسور هم، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر ازمیر ترکیه، و یک مکان بسیار زیبا به نام خیابان داریو مورنو است. تماشای این خیابان که به افتخار یکی از مشهورترین هنرمندان ترکیه، نام گذاری شده، آن هم از بالای تپه، واقعا خالی از لطف نیست.
در بلند ترین نقطه این تپه هم یک رستوران بی نظیر اتفاقاً با نام آسانسور بنا شده است. بازدید کننده ها به کمک آسانسور، برای تماشای مناظر فوق العاده زیبا، منتقل می شوند و پس از اینکه یک دل سیر از تماشای شهر و دریای بی پایان لذت بردند، در رستوران محبوب و پرطرفدار آن اطراف که نامش هم، هم راستا با نام محل، انتخاب شده، یک وعده غذای لذیذ و با کیفیت میل می کنند.

به موزه هنر ها و مجسمه سازی ازمیر بروید

موزه هنرها و مجسمه سازی ازمیر، مخصوصاً برای تاریخ دوستان، یک جاذبه گردشگری بسیار دوست داشتنی  و خاص خواهد بود. این موزه دارای ۳ غرفه است که آثار هنری و تاریخی شهرهای باستانی اسمیرنا، میله توس، تئوس و پرگامون را در خود جای داده اند. به جز مجسه ها، انواع اشیاء سرامیکی، اشیاء گران بها، ادوات جنگی قدیمی، جواهرات، سکه های قدیمی، ظروف سفالی و گلدان های قدیمی و قیمتی هم در موزه هنر ها و مجسمه سازی ازمیر به نمایش گذاشته شده است که قدمت هر کدام از آن ها به دوره خاصی از تاریخ ترکیه بر می گردد.

موزه هنر ها و مجسمه سازی ازمیر

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج