چطور یک روز عالی را در گوموشلوک، شهر تابستانی بدروم بگذرانیم؟

شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ساعت ۱۲:۲۳ ترکیه بدروم

احتمالاً اسم شهر بدروم را، به عنوان یک شهر تابستانی و یک مقصد معروف و محبوب گردشگری در ترکیه را شنیده اید. اما اگر مایلید جایی را که کمی متفاوت تر، آرام تر و ساکت تر از مرکز شهر باشد، ببینید، خلیج گوموشلوک یک انتخاب خوب و بی نظیر است. گوموشلوک یک روستای کوچک ساحلی است که چیزی حدود ۴۰ دقیقه با مرکز شهر بدروم فاصله دارد. در فصل تابستان، این خلیج کوچک و زیبا، به عنوان یک تفرج گاه تابستانی، میزبان بسیاری از مردم سر تا سر جهان و حتی اهالی ترکیه و بومیان اطراف می شود. خلیج گوموشلوک پر است از اقامتگاه های ساحلی کاملا مجهز، رستوران های ساحلی کوچک و زیبا با سقف های چوبی که با فانوس های کدو تنبل، تزئین و آراسته شده اند، و تخت های چوبی کوچکی که در امتداد ساحل قرار گرفته اند و برای آفتاب گرفتن مورد استفاده قرار می گیرند.
اغلب افرادی که به بدروم سفر می کنند، حداقل یک روز از سفرشان را به گوموشلوک اختصاص می دهند و به این روستای ساحلی زیبا سر می زنند و از سواحل آرام و خلوت، و زیبایی های بکر آن، نهایت استفاده را می برند.

دیدنی های گوموشلوک در بدروم ترکیه


در گوموشلوک کجا اقامت کنیم؟

در گوموشلوک برای پیدا کردن یک اقامتگاه مناسب، و البته بدون تجملات اضافی، دچار مشکل نخواهید شد. اگر کمی در ساحل قدم بزنید، حتماً اقامتگاه های کوچک زیادی را خواهید یافت که همه آن ها پانسیون ها و آپارتمان های تابستانی باشکوه، بسیار زیبا، و همینطور بسیار خنکی هستند که علاوه بر آشپزخانه کامل و مجهز، یک تکه ساحل اختصاصی هم دارند. برخی از این پانسیون ها، واحد های خود را به همراه وعده های غذایی روزانه در کنار ساحل اختصاصی، کرایه می دهند. با توجه به فضای اطراف اقامتگاه ها و لوکس نبودن آن ها، متوجه خواهید شد که این اقامتگاه ها، اگرچه زیبا و راحت هستند، اما گران قیمت نخواهند بود. با یک سرچ کوچک می توانید لیست این اقامتگاه ها، شرایط ویژه، خدمات، و قیمت آن ها را قبل از سفر به گوموشلوک بررسی کنید.

دیدنی های گوموشلوک در بدروم ترکیه

در گوموشلوک چه چیز هایی بخوریم؟

بدون شک یکی از بهترین جا هایی که در گوموشلوک حتماً باید به آن سر بزنید و طعم غذا هایش را بچشید، لمون است. لمون یک باغ بسیار مجهز است که رستوران زیبای آن غذا ها و نوشیدنی هایش را از مواد اولیه تازه و محلی تهیه می کند. این باغ زیبا یک نمای فوق العاده به سمت دریا دارد و بهترین منظره ممکن از غروب دریا را به مراجعین خود هدیه می دهد. حتماً به این باغ زیبا بروید، بر روی یکی از میز هایش بنشینید، قبل از اینکه لذیذ ترین غذا های ممکن را برایتان بیاورند، یک نوشیدنی خنک و دلچشب سفارش دهید، و همراه با نوشیدن آن، به منظره زیبا و بی نظیر غروب خورشید نگاه کنید.
اگر مایلید دقیقاً در کنار آب بنشینید و غذای خود را همراه با یک چشم انداز فوق العاده زیبا و رو به دریا میل کنید، میموزا، یکی دیگر از گزینه های فوق العاده ایست که اگر چه کمی گران تر است، اما واقعاً تجربه یک وعده غذایی عالی در آن، خالی از لطف نیست. این رستوران زیبا دقیقاً در کنار ساحل واقع، و با کدو های فانوسی و گل های زیبا آراسته شده است. پیشنهاد می شود یک پرس ماهی تازه سفارش دهید و طعم واقعی و بی نظیر آن را بچشید. البته این رستوران تنوع غذایی بالایی دارد و شما می توانید انواع مختلف غذا ها و نوشیدنی ها را در آن امتحان کنید.
اگر با کمبود بودجه مواجه نیستید، پیشنهاد می شود، حتماً سری به رستوران سقان سری ماسک بزنید و از طعم بی نظیر غذا های ترکی شگفت انگیز و معرکه آن لذت ببرید. این رستوران ساحلی هم، مکان مناسبی برای تماشای منظره دیدنی غروب آفتاب، آن هم دقیقاً از کنار آب است که زیبایی چشم نواز آن هرگز از یادتان نخواهد رفت.

 

در گوموشلوک از کجا خرید کنیم و چه چیز هایی بخریم؟

حتماً به بازار های محلی و سر باز خلیج گوموشلوک سر بزنید و در هوای آزاد اجناس رنگ و وارنگ را تماشا کنید و بخرید. در این بازارچه های سر باز، می توانید سرامیک های دست ساز، فانوس هایی که از کدو های خشک شده درست شده اند، جواهرات و بدلیجات دست ساز، و بسیاری از چیز های دیگر را تماشا کنید، برای خودتان و یا به عنوان سوغاتی بخرید. پیشنهاد می شود حتماً از این بازارچه محلی یک یادگاری کوچک برای خود بخرید و دقت کنید که آن را طوری بسته بندی کنید که در مسیر بازگشت، آسیبی نبیند.
برای دیدن چیز های جالب تر و خاص تر، سری به لو کمکی آنا بزنید. حتما شیرینی ها و مربا های محلی این فروشگاه معروف گوموشلوک را امتحان کنید. به طور ویژه حتماً از شیرینی محلی لوکمای پرتقالی که نوعی دسر خاص و شیرین محلی است که در شربت پرتقال تازه و دست ساز، طعم دار شده، امتحان کنید. البته مارمالاد های پرتقالی تازه این فروشگاه هم به عنوان سوغاتی، گزینه عالی ای محسوب می شود.

دیدنی های گوموشلوک در بدروم ترکیه


در گوموشلوک چه کار هایی بکنیم و به کجا ها برویم؟

البته که استراحت در ساحل بکر و زیبا، آفتاب گرفتن، تماشای مناظر بی نظیر و چشیدن طعم غذا های محلی، تازه، لذیذ و بی تکرار گوموشلوک، و حتی بازدید از نقاط دیدنی بدروم، بسیار جذاب و لذت بخش است؛ اما برای جذاب تر و لذت بخش تر شدن این سفر، پیشنهاد می شود، یک قایق توریستی یا کشتی تفریحی کرایه کنید و از تور دریایی آن لذت ببرید. این تور دریایی، هر روز راس ساعت ۱۱ از سواحل خلیج گوموشلوک حرکت می کند و به همه جزایر اطراف بدروم سر می زند. گردشگران می توانند همه جزایر آن حوالی را ببینند و از مناظر زیبا و چشم نواز آن عکس های خیره کننده ای ثبت کنند. در این تور های تفریحی وعده ناهار هم سرو می شود و مسئولین این تور های تفریحی دریایی موجبات یک روز فوق العاده، همراه با یک وعده غذای لذیذ را برای گردشگران فراهم می کنند. تور حوالی ساعت ۱۸ به پایان می رسد و گردشگران مجدداً به گوموشلوک باز می گردند.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج