همه آنچه که باید در سفر به روسیه بدانید

شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ساعت ۱۲:۲۲ روسیه

روسیه کشور بزرگ و بسیار زیبایی است. این کشور کهن، میراث باستانی و فرهنگی بسیار ارزشمندی دارد و مردمان بومی آن بسیار مهربان و میهمان نواز هستند. اگر قصد سفر به این کشور همیشه برفی و زیبا را دارید، باید به نکات مهمی توجه داشته باشید و به درستی برای این سفر برنامه ریزی کنید. در این مقاله سعی کرده ایم تا باید ها و نباید ها و نکات مهمی که قبل از سفر به روسیه باید بدانید، را گرد آوری کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا سفر به روسیه برای شما هم یک تجربه فوق العاده خوب باشد.

دیدنی های روسیه / russia tourist attraction

گردش خود را با مسکو و سن پترزبورگ شروع کنید

خوب است که با مسکو و سن پترزبورگ شروع کنید. شما نمی توانید به روسیه بروید، اما شهرهای مسکو و سن پترزبورگ را نبینید. این شهر ها، زیبا ترین و توریستی ترین شهر های روسیه هستند. تعداد مکان های تاریخی و فرهنگی در مسکو و کلیساهای زیبا در سن پترزبورگ  به طرز چشمگیری زیاد است. حتی می توانید در هر کدام از این شهر ها یک ماه بمانید و در میان جاذبه های زیبای آن ها به گشت و گذار بپردازید، اما مطمئناً باز هم جاذبه های دیدنی بسیاری باقی می ماند که فرصت بازدید از آن ها را نخواهید داشت. ضمناً اگر زبان روسی بلد نیستید هم، این دو شهر بهترین و ساده ترین انتخاب برای سفر در روسیه هستند. علائم خیابان ها، نام ها بر روی نقشه ها و حتی نام ایستگاه ها و منوهای رستوران ها در این شهر ها به انگلیسی ترجمه شده اند.

خود را به مسکو و سن پترزبورگ محدود نکنید

با وجود همه جاذبه های این دو شهر، باز هم نباید خود را با مسکو و سن پترزبورگ محدود کنید. روسیه بزرگترین کشور جهان است و تا دلتان بخواهد شهر ها و دهکده های زیبا، جنگل ها و کوه های باشکوه، دریاچه ها و رودخانه های خروشان دارد که می توانید در میان آن ها به کاوش و گشت و گذار بپردازید. بازدید از مکان هایی مانند سوچی، کازان، دریاچه بایکال، منطقه آلتای و کامچاتکا را حتماً به لیستتان اضافه کنید.

طبیعت روسیه / دیدنی های روسیه / russia tourist attraction

می توانید با راه آهن سراسری سیبری در روسیه سفر کنید

اگر تصمیم دارید تمام طول سفر خود در روسیه را با قطار های راه آهن سراسری سیبری طی کنید، خوب است که کمی هم استراحت کنید، به بیرون بروید تا در این بین، زیبایی های حیرت انگیزی را کشف کنید. شاید یک سفر یک هفته ای با قطار برای خیلی ها یک رؤیا باشد؛ اما معمولاً روس ها چندان طرفدار های سفر با قطار نیستند و معمولاً کم پیش می آید در قطار با روس ها همسفر شوید. آن ها استفاده از سیستم Trans-Siberian را مضحک می دانند. اما شما کار خودتان را انجام دهید و آنطور که دوست دارید سفر کنید.

آب و هوا، مناطق زمانی و بهترین زمان برای بازدید از روسیه

روسیه آنقدر پهناور است که به یازده منطقه زمانی تقسیم شده. این بدان معنی است که قبل از سفر از منطقه ای به منطقه دیگر، باید بررسی های لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که در حال حاضر در کدام منطقه زمانی هستید. بنابراین اختلاف ساعت در بین شرقی ترین نقطه این کشور با غربی ترین نقطه آن زیاد (حدود 9 ساعت) است.

 

تابستان در سفر به روسیه

تابستان های روسیه برفی نیستند

برخلاف آنچه ممکن است شنیده باشید، روسیه هم تابستان دارد و در تابستان های روسیه خبری از برف نیست. روسیه یک کشور بزرگ است، بنابراین آب و هوا از منطقه ای به منطقه دیگر تغییر می کند. اما هوای این کشور به طور کلی از ماه مه تا سپتامبر (از اردیبهشت تا اوایل مهر) گرم و لذت بخش است. بنابراین این ماه های سال، بهترین زمان برای بازدید از روسیه خواهند بود. تابستان های روسیه، دمای هوا به طور متوسط حدود 20 تا 25 درجه سانتی گراد ( 68 تا 77 درجه فارنهایت) است و می توان گفت زمان فوق العاده ای برای سفر به روسیه خواهد بود.

زمستان های دوست داشتنی در روسیه

اگر به دنبال تعطیلات پر ماجرا و به یادماندنی هستید، بهتر است در زمستان از روسیه دیدن کنید. همانطور که سیبری ها می گویند: یک سیبری کسی نیست که از سرما نترسد، بلکه کسی است که در سرما لباس مناسب بپوشد. بله، زمستان های روسیه فوق العاده سرد خواهد بود و شما باید لایه های متعددی از لباس های گرم بپوشید تا بتوانید تمام فعالیت های تفریحی زمستانی در این کشور را انجام دهید. فعالیت هایی مانند اسکیت روی یخ، اسکی، ساختن آدم برفی و فعالیت های زمستانه دیگر که تنها در روسیه می توانید انجام دهید. واقعا نمی توانید تصور کنید که نوشیدن یک فنجان چای داغ با مربا های سنتی این کشور، پس از یک روز طولانی در خارج از محل اقامت، چه احساس رضایت بخشی خواهد داشت.

زمستان در روسیه / Russia in winter

در فصل بهار به روسیه سفر نکنید

از تابستان و زمستان های روسیه که بگذریم، اوقاتی که برای سفر به این کشور توصیه نمی شود، اوایل بهار (مارس - آوریل) است. این ماه ها درست همان زمانی است که برف ها شروع به ذوب شدن می کنند و در همه جای روسیه گودال های کثیف بزرگی در جاده ایجاد می شود. در این ایام، هر جایی که بروید، خاکستری، کثیف و دوست نداشتنی است.

سفر به روسیه در ایام تعطیلات فوق العاده خواهد بود

اگر از جشن ها و میهمانی ها لذت می برید، حتماً در ایام تعطیلات، سری به روسیه بزنید. تعطیلات جشن سال نو میلادی (31 دسامبر)، جشن کریسمس ارتدکس (7 ژانویه) و روز پیروزی (9 می) که از جشن های ملی در این کشور است، مهم ترین و جالب ترین جشن های روسیه هستند. اگر سفرتان به روسیه با این جشن ها همزمان شد، حتماً در جشن های مربوط به آن شرکت کنید.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج