هشت تفریحگاه ساحلی دریای سیاه در جوار باتومی

جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ساعت ۰۸:۱۶ گرجستان باتومی

شهر باتومی مشهورترین، پیشرفته ترین و زیباترین بخش دریای سیاه در کشور گرجستان را شامل می شود. شهر باتومی با داشتن معماری مدرن و باستانی، شب زنده داری های فوق العاده و رستوران های بسیار، توریست ها و دیگر گرجی ها را در فصل پر بازدید تابستان، به خود جذب می کند. اما فقط سواحل باتومی نیستند که به جذب توریست کمک کرده اند، بلکه تفریحگاه های ساحلی بسیار دیگری نیز توریست ها را به این منطقه جذب می کنند. این سواحل و تفریحگاه ها باعث شده تا گرجستان مقصدی ایده آل برای مسافرت باشد. در این مقاله از سایت عازم شو به معرفی هشت تفریحگاه ساحلی در نزدیکی باتومی می پردازیم.

مناطق ساحلی کناره ی دریای سیاه در باتومی

 

آناکلیا (Anaklia)

اقامتگاه های ساحلی آناکلیا، در منطقه ی سمگرلو واقع شده. اولین سکونتگاه های این منطقه به اواسط عصر برنز برمی گردد. پس از تقسیم شدن کشور گرجستان در قرن 15، آناکلیا شهری مستحکم، ساحلی و مهم در امر ماهیگیری بود اما پس از فتح گرجستان توسط عثمانی ها، این شهر به بندر دریایی و محلی برای تجارت برده تبدیل شد. امروزه، آناکلیا شهری آرام و دارای هتل های عالی در اطراف شهر است. یک پل معلق 552 متری نیز وجود دارد که روستای گانموخوری را به این منطقه متصل می کند. از سال 2015، آناکلیا به دلیل میزبانی فستیوال سالیانه ی جم فست (GEM Fest) در ماه آگوست (10 مرداد تا 9 شهریور)، مقصد محبوبی برای علاقه مندان به موسیقی الکتریک شده است.

مناطق ساحلی کناره ی دریای سیاه در باتومی

 

گریگولتی (Grigoleti)

ساحل گریگولتی در منطقه ی گوریا و شهر لانچخوتی قرار داشته و به ساحلی برای درمان بیماری های مختلف معروف است. زیرا ساحل گریگولتی دارای شن های مغناطیسی، شن های تیتان و ذرات المنت است. حمام شن داغ در این ساحل، بر روی دمای بدن تاثیر داشته و باعث تحریک سیستم دفاعی بدن و افزایش سوخت و ساز می شود. علاوه بر این، این شن ها به آرام شدن سیستم عصبی و بیماری های روماتیسمی کمک می کند. بخشی از ساحل نیز دارای درخت های کاخ است که شرایط آب و هوایی خاصی را ایجاد کرده اند. زیرساخت های این منطقه به اندازه ی سایر شهرهای کناره ی دریای سیاه پیشرفته نیست اما تعدادی مهمان پذیر خانوادگی خوب، برای راحتی شما در طول سفرتان وجود دارد.

مناطق ساحلی کناره ی دریای سیاه در باتومی

 

شکوِتیلی (Shekvetili)

یکی دیگر از مناطق ساحلی گوریا، شکوتیلی است که در بین دیگر شهرهای ساحلی کبولتی و اورکی قرار دارد. همچون ساحل گریگولتی، بعد از فتح گرجستان توسط عثمانی ها، ساحل گوریا نیز به بندر تبدیل شد. این ساحل نیز همانند ساحل گریگولتی دارای شن های مغناطیسی و درختان کاخ است. آب این ساحل کم عمق می باشد در نتیجه برای خانواده هایی که کودک به همراه دارند، بسیار مناسب است. فصل پربازدید این ساحل از ماه می (11 اردیبهشت تا 10 خرداد) شروع می شود که دمای آب به 17 درجه می رسد و تا اواسط ماه اکتبر (20 مهر) ادامه می یابد. آب های شفاف، شن های مغناطیسی، حمام آفتاب و عطر درختان منطقه، همه باعث ایجاد شرایطی ایده آل برای تبدیل ساحل شکوتیلی به مقصد توریستی شده است. در کنار سواحل آرامش بخش، شکوتیلی دارای پارک موضوعی و پارک تسیتسیناتلا با کرم شب تاب و 40 نوع جاذبه در زمینی به اندازه ی 14.5 هکتار نیز می باشد.

مناطق ساحلی کناره ی دریای سیاه در باتومی

 

اورکی (Ureki)

اورکی، یکی از معروف ترین شهرهای ساحلی در منطقه گوریا و شبیه به ساحل شکوتیلی و گریگولتی است. این ساحل نیز دارای شن های مغناطیسی می باشد. ساحل اورکی با داشتن شرایط آب و هوایی گرمسیری، حمام آفتاب، دریا و شن هایی با خاصیت درمانی، به مقصدی ایده آل برای افراد محلی و توریست ها در جهت درمانی تبدیل شده است.

مناطق ساحلی کناره ی دریای سیاه در باتومی

 

کبولتی (Kobuleti)

کبولتی در منطقه ی آجارا می باشد و دومین مقصد محبوب برای مردم محلی باتومی (بعد از ساحل اورکی) می باشد. علاوه بر ساحل، این منطقه فرصتی عالی برای سفرهای روزانه به طبیعت کبولتی و کینتریشی را فراهم می کند. در این 2 منطقه می توانید علاوه بر بودن در طبیعت، درباره ی تنوع زیستی منطقه اطلاعات کسب کنید و یکی از عجایب کشور گرجستان، یعنی باتلاق ایسپانی را نیز ببینید.

مناطق ساحلی کناره ی دریای سیاه در باتومی

 

تسیخیس دزیری (Tsikhisdziri)

شهر کوچک تسیخیس دزیری، در محدوده ی کبولتی واقع شده که منطقه ای باستانی و ساحلی در کنار دریای سیاه است. در اینجا می توانید خرابه های شهر قدیمی سبک رومی را ببینیند که با نام شهر قلعه ی پترا مشهور است. این شهر ساحلی بسیار کوچک بوده و شامل تعداد کمی مهمان پذیر می باشد اما محیطی عالی برای تعطیلات آرامش بخش تابستانه و دور شدن از شلوغی است.

مناطق ساحلی کناره ی دریای سیاه در باتومی

 

سوین کونتسکی (Mtsvane Kontskhi)

سوین کونتسکی که به آن شال سبز نیز می گویند، یکی دیگر از مقاصد معروف گرجستان است. سوین کونتسکی دارای ساحلی با سنگ های زیبا و همچنین آبی تمیز می باشد که برای شنا و غواصی مناسب است. این ساحل فقط 9 کیلومتر با شهر باتومی فاصله داشته و باغ گیاه شناسی باتومی نیز که در این منطقه قرار دارد، باعث محبوبیت بیشتر سوین کونتسکی شده است.

مناطق ساحلی کناره ی دریای سیاه در باتومی

 

گونیو (Gonio)

گونیو منطقه ای مسکونی نزدیک به شهر باتومی است که دارای اقامتگاه های ساحلی محبوبی نیز هست. همچون شهر تسیخیس دزیری، گونیو نیز فقط به داشتن ساحل محدود نشده است. علاقه مندان به فرهنگ، می توانند تور یک روزه ای به دیوار رومی گونیو و قلعه گونیو داشته باشند که مربوط به قرن 1 قبل از میلاد می باشد. علت اینکه محلی ها و گردشگران ترجیح می دهند در گونیو بمانند تا در شهر باتومی، این است که آب دریای گونیو بسیار تمیزتر می باشد. ساحل باتومی به دلیل اینکه بندری شهری است، آبی به نسبت آلوده تر دارد.

مناطق ساحلی کناره ی دریای سیاه در باتومی

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج