معرفی ۶ جاذبه ی معروف باتومی

سه‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ - ساعت ۱۲:۴۷ گرجستان باتومی

باتومی مرکز ایالت آجارا، یک مقصد گردشگری تابستانه برای بسیاری از مسافران گرجستان است. این شهر اخیرا بازسازی شده و جاذبه های گردشگری بسیاری در آن قرار دارد. باتومی گرجستان، انتخابی عالی از کافه ها و رستوران های مجلل است و همچنین با توجه به موقعیت جغرافیایی امکان کشف شهرها و روستاهای بکر همسایه را با یک سفر روزانه در اختیار گردشگران قرار میدهد. این شهر کوچک است، بنابراین تمام محل های معروف آن در فاصله ی نزدیکی قرار دارد و با پیاده روی در دسترس است. هنگامی که برای سفر خود به باتومی برنامه ریزی می کنید، مطمئن شوید که جاذبه های معرفی شده در عازم شو را خواهید دید.

به پایین بلوار باتومی بروید

پیاده روی در امتداد خط ساحلی باتومی، آرامش بخش و پر از تجربیات فرهنگی است. این بلوار احتمالا قدیمی ترین جاذبه شهر است؛ ساخت آن در سال 1881 آغاز شد. در آن زمان فرماندار شهر، یک باغبان آلمانی را برای ایجاد یک پارک در امتداد ساحل باتومی در شهر قدیمی استخدام کرد.
امروزه طول این بلوار قدیمی به 12 کیلومتر می رسد و به دو بخش بلوار های قدیمی و جدید تقسیم می شود. شما می توانید پارک اصلی را با نیمکت های مدرن، مجسمه ها و فواره ها ببینید. در طول تابستان خیابان های باتومی پر از آلاچیق های ساحلی، باشگاه ها و کافه ها است. از اینجا نیز میتوانید غروب خورشید را تماشا کنید.

بلوار باتومی

مجسمه عشق ابدی از جاهای ديدنی باتومی

این بلوار پر از مجسمه های قابل توجه است، اما مهمترین آنها مجسمه علی و نینو ساخته شده توسط مجسمه ساز گرجستانی تامارا وسیتادزه (Kvesitadze) است. این دو مجسمه به سمت یکدیگر حرکت می کنند، ادغام می شوند و بعد از هر 10 دقیقه دوباره حرکت می کنند.
این مجسمه های برجسته، الهام گرفته از رمان کوربان سعید با همین نام هستند. این کتاب به یک داستان عاشقانه میان دختر مسیحی گرجی مؤمن و یک پسر مسلمان آذربایجانی که در سال 1918 در باکو آشنا شده اند، اشاره دارد.

تندیس علی و نینو

لذت بردن از منظره پانوراما منحصر به فرد از باتومی

اگر در تابستان به باتومی سفر کنید و میخواهید از روزهای گرم و مرطوب آنجا فرار کنید، بازدید از اسپاتنیک باتومی را از دست ندهید. اسپاتنیک یک هتل واقع در دو کیلومتری مرکز شهر باتومی هیل است. نام این هتل روسی و به معنای "ماهواره" می باشد و به خاطر منظره های پانورامای نفس گیر کل شهر و دریایی که دارد محل بسیار زیبایی به شمار می رود. اسپاتنیک با وجود گیاهان و درختان گرمسیری، یکی از بهترین مکان ها برای استراحت و لذت بردن از یک شب اقامت است.

لذت بردن از منظره پانوراما منحصر به فرد از باتومی

خوردن غذاهای دریایی محلی در بازار ماهی باتومی

اگر ماهی و غذاهای دریایی را دوست دارید، باید به بازار ماهی در باتومی بروید تا تازه ترین محصولات را خریداری کنید. شما می توانید خودتان مواد تازه را تهیه کنید تا خودتان بپزید یا پخته شده آن ها را از بازار تهیه کنید.
برای رسیدن به اینجا از مرکز شهر، اتوبوس شماره 10 را به سمت ماخینجوری سوار شوید و بعد از خدمات روینیو (Revenue Service) پیاده شوید یا از راننده بخواهید به شما کمک کند. این بازار در سمت چپ جاده قرار دارد.

خوردن غذاهای دریایی محلی در بازار ماهی باتومی

بازدید از باغ گیاه شناسی باتومی

باغ گیاه شناسی باتومی که در سال 1912 توسط یک گیاه شناس روس افتتاح شد. این باغ در شهر کوچکی به نام Mtsvane Kontskhi به معنای شنل سبز واقع در 10 کیلومتری باتومی، باغ یکی از بزرگترین باغ های گیاه شناسی در اتحاد جماهیر شوروی سابق است. شما می توانید در اطراف قدم بزنید و به تحسین گیاهان و جانوران زیبای آنجا بپردازید به علاوه اینجا محلی مناسب برای لذت بردن از منظره خط ساحلی باتومی و یا حتی تماشای غروب زیبای خورشید است.

بازدید از باغ گیاه شناسی باتومی

میدان اروپا باتومی

با وجود بازسازی ها در دهه اخير، این شهر ساختمان های قرن نوزدهم را حفظ کرده است. در طول این زمان، باتومی، یک بندر آزاد در مسیر نفتی خزر به اروپا بود. هنگامی که دولت تصمیم به بازسازی این شهر گرفت، آن ساختمان های قدیمی نیز به شکوه اصلی خود بازگردانده شدند و شهر را از آنچه که بود زیبا تر کردند.
برخی از بخش های میدان اروپا شامل ساعت های نجومی و بنای یادبود میدیا است. میدیا یک زن گرجی از اسطوره های یونانی است که با توجه به افسانه ها به قهرمان یونانی، جیسون، کمک کرد طلسمی را از پادشاهی قلمرو گرجستان کالچیز سرقت کند.

میدان اروپائی باتومی

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج