راهنمای کامل گردشگری در کاخ بزرگ بانکوک

سه‌شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۰۰ تایلند بانکوک

کاخ پادشاهی با شکوه بانکوک شلوغ ترین و محبوب ترین مکان توریستی شهر است که همه روز گردشگران زیادی از همه جای دنیا برای بازدید از آن می آیند تا در مورد تایلند و فرهنگ و تاریخ آن بیشتر بدانند. در هر صورت به نظر می رسد که کاخ های بزرگ پادشاهی با اندازه ۲/۳۵ میلیون فوت مربع که در وسط شهر واقع شده اند، برای همه بازدید کنندگان گنجایش کافی را نداشته باشد. با این حال مردم و مسافرین باز هم ادامه می دهند چرا که آن ها معتقدند کاخ پادشاهی محل تولد بانکوک است. و از آن جایی که بودای زمردین که در این کاخ قرار دارد، مهم ترین و اصلی ترین تصویر بودا در تایلند محسوب می شود؛ جذاب ترین قسمت کاخ برای گردشگران است.
اگر کمی زودتر رسیدید و مجبور شدید کمی صبوری کنید، باید بدانید که حتماً پاداش این صبر را در قصر بزرگ خواهید دید. پایتخت تایلند زیبایی ها و جاذبه های فراوانی دارد. قصر پادشاهی و وات فرا کائو یا همان معبد بودای زمردین واقعاً تحسین بر انگیز و با شکوه هستند و بازدید از این مناطق فوق العاده جذاب به همه گردشگران و سفر دوستان پیشنهاد می شود.
باید بدانید که در صورتی که سرعت در شهر فرشتگان، صبر و حوصله شما را تحت الشعاع قرار داده، می توانید حتی فاصله کوتاه بین شمال به ایوتایا و حتی تا نزدیکی بناهای مخروبه قدیمی را با قطار طی کنید.

 

کاخ بزرگ بانکوک تایلند

تاریخچه کاخ بزرگ بانکوک

کاخ بزرگ بانکوک همیشه همینطور که امروز به نظر می رسد، نبوده است. زمانی که پادشاه راما در آوریل سال ۱۷۸۲ شروع به ساخت این قصر پادشاهی کرد، مجبور شد از چوب هایی که در آن نزدیکی بود، برای ساخت آن استفاده کند. اما در نهایت آجر و خشت هایی از بنا های مخروبه ایوتایا، از طریق رودخانه چائو فرای عبور، و برای ادامه ساخت کاخ مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۷۶۷ پایتخت ایوتایا در جنگ با برمه ای ها، از آن جدا شد. با تغییر مسیر ناگهانی رودخانه چائو فرایا، جزیره ای تشکیل شد که دفاع از آن هم آسان تر، و تبدیل به موقعیت جدید و مهمی به عنوان پایتخت شد.

امروزه بیش از ۱۴ میلیون نفر در این منطقه شهری زندگی می کنند و بانکوک را خانه خود می دانند.
در طول ساخت و ساز کاخ بزرگ، گاهی به خوبی از طرح های کاخ های آیوتایا تقلید، و بسیاری از نقاط کاخ را مانند آن ساختند. در ۱۰ ژوئن ۱۷۸۲، پس از گذشت تنها ۲ ماه، پادشاه راما توانست در کاخ پادشاهی جدید به طور دائم اقامت گزیند.جالب است بدانید دو لباس، از ۳ لباس طلایی که برای بودای زمردین تهیه شده بود را شاه راما، شخصاً آماده کرده بود. لباس های طلایی معمولاً توسط شاه تایلند، و به طور فصلی تعویض می شدند.

مسیر کاخ بزرگ بانکوک

چطور می توان به کاخ بزرگ رفت؟

می توانید به نسبت استفاده از تاکسی ها، مسیر خود را برای رسیدن به قصر پادشاهی، لذت بخش تر و جذاب تر طی کنید. به عنوان مثال بی خیال استفاده از جاده ها بشوید و از مسیر های آبی استفاده کنید. قیمت وسایل نقلیه  آبی ارزان و به صرفه است و علاه بر آن، با این بهانه به راحتی می توانید رودخانه چائو فرای را هم از نزدیک ببینید. عبور و مرور با تاکسی های قایقی شما را از شر ترافیک شهری خلاص کرده و در عوض زیبایی های بصری فراوانی را در طول راه مشاهده خواهید کرد.
در صورتی که به اتوبوس های BTS دسترسی دارید، می توانید به ایستگاه صافان تاکسین بروید و از آنجا با کمک و توجه به علایم و نشانه ها، به سمت اسکله قایق ها بروید و با تاکسی های قایقی از طریق رودخانه به کاخ بزرگ برسید. کاخ پادشاهی دقیقاً بین تپه تاتین و تپه چانگ واقع شده است که از داخل قایق می توانید آن را ببینید. اما اگر با هواپیما به کاخ بزرگ می روید، بعد از اینکه در اسکله تا چنگ فرود آمدید، باید فاصله کوتاهی را از جنوب، به سمت راست طی کنید تا به سمت ورودی کاخ بروید.

در صورتی که اولین سفر خود را تجربه می کنید، ممکن است کمی دلهره آور باشد. اما جای نگرانی نیست. کاخ بزرگ اغلب شلوغ ترین توقف گاه امتداد رودخانه است و مطمئناً زمان کافی برای خروج از قابق به شما داده می شود. البته افرادی که در حوالی رودخانه خوآ سان اقامت دارند، می توانند بعد از کمتر از نیم ساعت پیاده روی به کاخ بزرگ برسند.
کاخ بزرگ همه روز های هفته از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ساعت ۱۶:۳۰ عصر باز است. اما بلیت فروشی آن تنها تا ساعت ۱۵:۳۰ بعد از ظهر باز است و حتماً باید قبل از تعطیلی آن بلیت خود را خریداری کنید و وارد کاخ شوید.
هزینه ورودی هر نفر به کاخ بزرگ چیزی حدود ۵۰۰ بات (حدوداً ۱۶ دلار) است که اتباع تایلند مجبور به پرداخت آن نیستند. در صورت نیاز می توانید یک راهنما استخدام کنید تا در کاخ از راهنمایی ها و اطلاعاتش استفاده کنید.

کاخ بزرگ بانکوک

طرز لباس پوشیدن در کاخ بزرگ

کاخ بزرگ به نوعی جزء اماکن مقدس تایلند به حساب می آید؛ بنابراین بازدید کنندگان باید به نشانه احترام، در هنگام ورود به کاخ، کفش های خود را در بیاورند و از پوشیدن لباس های نا مناسب مثل پیراهن آستین کوتاه خودداری کنند. چک لباس در همه معابد تایلند انجام نمی گیرد. اما در کاخ بزرگ، این نکته به شدت چک می شود و از ورود افرادی که لباس مناسب ندارند، به طور سخت گیرانه ای جلوگیری می شود. در صورتی که لباس بازدید کننده ای مناسب نباشد، آن را با سارنگ هایی که به طور رایگان امانت می دهند، می پوشانند.

کاخ بزرگ بانکوک

مراقب کلاهبردار ها باشید

در اطراف منطقه کاخ بزرگ که البته همیشه شلوغ است و پر است از هنرمندانی که اجرا های زیبا و درخشانی انجام می دهند؛ باید مواظب تلاش های عجیب و سازماندهی شده برخی افراد باشید. چرا که بسیاری از افراد تلاش می کنند از گردشگران پول بیشتری بگیرند.
راننده های تاکسی در هنگام پیدا کردن مسافر، با یافتن یک مسافر توریست، صدای خاصی از خود در می آورند و پیدا کردن توریست را به عنوان مسافر، معادل برنده شدن در لاتاری می دانند. بهتر است مواظب باشید و در حد امکان از حمل و نقل آبی و قایق ها استفاده کنید. اما چنان چه مجبور شدید سوار تاکسی شوید، حتماً از قبل قیمت کرایه تاکسی ها را چک کنید.

به هیچ عنوان حرف راننده و یا هر شخص دیگری را مبنی بر اینکه کاخ بزرگ تعطیل است، باور نکنید. البته احتمال بروز فاجعه خاصی در میان نیست. این افراد تنها مایلند برنامه سفر شما را تغییر دهند و مطابق سود خود برای شما برنامه ریزی کنند. به عنوان مثال ممکن است شما را به مغازه ها و یا رستوران هایی بفرستند که از آن ها کمیسیون دریافت می کنند.
در اماکن پر جمعیت و شلوغ مواظب کیف و وسایلتان باشید و حتماً چک کنید که گوشی تلفن همراه تان از جیب تان بیرون نزده باشد. اگر چه میزان جرم و جنایت در بانکوک نسبتاً کم است، اما خراب کاری های موتور سیکلت سوار ها، هر روزه در حال افزایش است. در صورت بروز هر مشکلی، به راهنما های رسمی کاخ بزرگ گزارش دهید. نکاتی که برای داشتن یک سفر بهتر، باید رعایت کنید، عبارت‌اند از:

  • درست سر ساعت ۸:۳۰ صبح برای بازدید از کاخ بزرگ وارد شوید تا قبل از گروه های توریستی و شلوغی عجیبی که ایجاد می کنند، بتوانید بهترین لذت و استفاده ممکن را از محیط ببرید.
  • در بانکوک بعد از ساعت ۱۱ صبح هوا گرم می شود. با علم به این نکته برای روزتان برنامه ریزی کنید.
  • برای محافظت از خودتان در برابر آفتاب، از کرم ضد آفتاب، کلاه، عینک ضد آفتاب و حتی چتر استفاده کنید.
  • سعی کنید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید و محل ایستگاه های اتوبوس را پیدا کنید.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج