راهنمای سفر به وارنا در بلغارستان

یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ساعت ۰۹:۴۱ بلغارستان وارنا

وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان است و مانند همه شهرهای گردشگرپذیر دنیا جذابیت ها و دیدنی های مخصوص به خود را دارد. این راهنمای سفر به وارنا اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار خواهد داد تا بتوانید برای سفر به این شهر برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

بهترین زمان برای رفتن به وارنا

خوب است بدانید که بهترین زمان سفر به وارنا اوایل پاییز است. درواقع در این زمان هوا گرم بوده و هزینه کرایه اتاق نیز مقرون به صرفه است. درواقع قیمت اتاق ها در این زمان شبی 75 دلار است که نسبت به ماه آگوست (اواسط مرداد تا اواسط شهریور) 35 درصد ارزان تر خواهد بود. گرچه تابستان پررونق ترین زمان گردشگری در وارنا محسوب می شود اما همانطور که اشاره شد هزینه سفر به وارنا در تابستان زیاد است.

مکان هایی که باید در وارنا از آنها دیدن کنید

خب وارنا مکان های دیدنی زیادی دارد. از مساجد باشکوه گرفته تا کلیسای جامع و دیدنی های طبیعی که در فهرست آثار دیدنی بلغارستان می درخشند.


صومعه آلادژا (Aladzha Monaster)

صومعه آلادژا (Aladzha Monaster)

صومعه آلادژا یک مجموعه صومعه سرا است که دقمت آن به قرون وسطی بر می گردد و در شمال شرقی بلغارستان و 17 کیلومتری شمال مرکز وارنا در منطقه ای جنگلی واقع شده است. همچنین مجاورت با پارک طبیعت از دیگر مشخصه های جغرافیایی این صومعه محسوب می شود. خوب است یادآور شویم مجموعه صومعه های یاد شده به شکل غار هستند که توسط انسان ها ساخته شده اند و ارتفاع هر کدام نیز 25 متر است. در داخل سومعه نیز موزائیک کاری های زیبا به شکل قابل توجهی خودنمایی می کنند و نقاشی های دیواری نیز باعث جذابیت هر چه بیشتر این مکان تاریخی نیز شده است.


جنگل سنگی (Stone Forest)

جنگل سنگی (Stone Forest) وارنا بلغارستان

یکی از زیباترین دیدنی های طبیعی  شهر وارنا جنگل سنگی است. البته این موضوع به همین جا ختم نمی شود. بلکه جنگل سنگی در سراسر اروپا نیز برای گردشگران محلی شناخته شده است و از سال 1973 به عنوان اولین میراث طبیعی بلغارستان نیز محسوب می شود. این جنگا در فاصه 18 کیلومتری وارنا واقع شده که مملو از درخان استوانه ای توپر یا توخالی، مخروط هایی متقاطع بلوک های سنگی زیبایی است. به گفته مردم محلی این جنگل در حدود 50 میلیون سال پیش بخشی از دریا بوده که با عقب نشینی آب دریا پدیدار شده است که گذر زمان زیبایی قابل توجهی به این مکان دیدنی بخشیده است.

موزه رترو (Retro Museum)

موزه رترو (Retro Museum) در وارنا بلغارستان

موزه رترو یک موزه نمایشاهی در شهر وارنا است که نه تنها در خود ماشین جالبی را برای بازدید جای داده است بلکه به نوعی زندگی مردم را نیز در آن زمان ها بازسازی می کند و به روایت داستانی از تاریخ وارنا برای بازدیدکنندگان می پردازد. در این نمایشگاه دائمی ماشین های کلاسیک و قدیمی وجود دارند که کمتر نمونه اش در دنیا پیدا خواهد شد که برای هر علاقه مند به ماشین و همینطور تاریخ نیز می تواند جالب و جذاب باشد.

باغ دریایی (Sea Garden)

باغ دریایی (Sea Garden) وارنا / دیدنی های بلغارستان

باغ دریایی که جزو دیدنی های طبیعی شهر وارنا تست به عنوان قدیمی ترین پارک عمومی وارنا نیز نشاخته می شود که در امتداد دریای سیاه قرار دارد. در این پارک پلاژ هایی برای استراحت، موزه دلفین ها و رستوران ها نیز از گردشران میزبانی کرده و می توانند گردشی بی نظیر را برایشان رقم بزنند. همنیطور باغ وحشی نیز به تازیگی به این پارک ساحلی اضافه شده است. ناگفته نماند این پارک محلی ایده آل برای پیاده روی بوده که گل ها و درختان زیبایی که سطح باغ را پوشاننده اند زیبایی دوچندانی به آن بخشیده اند و این محل را به محلی ایده آل برای پیاده روی و گشت و گذار در طبیعت تبدیل کرده اند.

کارهایی که می توانید در وارنا انجام دهید

برخلاف دیدنی های جالبی که در وارنا وجود دارد، کارهای کمی هستند که بتوانید آنها را در وارنا انجام دهید. اما مشاهده فواره آواز وارنا یا رفتن به ساحل یا رفتنب ه پارک آبی از جمله سرگرمی هایی است که می توانید برای خود یا همراهانتان رقم بزنید.

فواره آواز (Singing Fountains)

فواره آواز (Singing Fountains) وارنا

چشمه آواز در شهر وارنا در میدان Nezavisimost قرار دارد. شما می توانید شب ها به این میدان بروید و نمایش شبانه زیبایی را متشکل از نور و موسیقی و آب را شاهد باشید که در نظم زیبایی نمایشی دیدنی را رقم خواهند زد. گفتنی است ارتفاع آب این نمای زیبا به بیش از 40 متر نیز می رسد.


بازید از ساحل وارنا (Varna Beach)

ساحل وارنا (Varna Beach)

فراموش نکنید در وارنا شما در شهر ساحلی هستید که رفتن به ساحل از جمله دیگر سرگرمی ها و جذابیت های این شهر محسوب می شود. در کنار سواحل پرجنب و جوشی که در وارنا وجود دارد باید اشاره کنیم که این شهر دارای سواحل مروکه ای نیز است. در سواحل پر جنب و جوش می توان کافه ها و رستوران های متنوعی را مشاهده کرد و همچنین در شب های تابستان شاهد هنرنمایی گروه های موسیقی نیز بود.


رفتن به پارک آبی (Water Park)

پارک آبی وارنا (Water Park)

یکی دیگر از تفریحاتی که می توانید در وارنا انجام دهید، رفتن به پارک آبی این شهر است. این پارک آبی به عنوان یکی از بهترین پارک های آبی در شرفق اروپا شناخته می شود که در  قسمت شمال غربی ساحل شن طلابی (Golden Sand) و در منظقه جنگی واقع شده است. همه این ها باعث شده است تا منظره چشم نواز دریا از این پارک قابل دیدن باشد.

غذاهای بلغاری را امتحان کنید

غذاهای بلغاری / bulgaria food

غذاهای بلغاری ترکیبی از غذاهای مدیترانه ای، منطقه بالکان و آسیا هستند و این چیزی است که باعث می شود گردشگران برای تست کردن غذاهای بلغاری وسوسه شوند. غذاها معمولا متشکل از گوشت بوده که با انواه سالادهای تازه نیز سرو می شوند. برای چشیدن طعم بی نظیر غذاهای بلغاری حتما آنها را در غذاخوری های ساحلی نیز امتحان کنید.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج