راهنمای سفر: بانکوک به پاتایا با قطار، اتوبوس، ون یا تاکسی

یکشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ساعت ۱۸:۲۷ تایلند پاتایا

ساحل زیبای پاتایا (Pattaya) هم یکی دیگر از شهر های توریستی تایلند است که معمولاً توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. این شهر ساحلی هم مانند بانکوک یکی از محبوب ترین مقاصد تایلند است که حتماً باید از آن بازدید کرد. شاید اولین سوالی که ذهن هر گردشگری را مشغول کند این باشد که چگونه از بانکوک به پاتایا برویم؟ پاتایا بسیار به بانکوک نزدیک است و در ۱۵۰ کیلومتری پایتخت تایلند واقع شده است. رسیدن به پاتایای تایلند با قطار، اتوبوس، ون و تاکسی امکان پذیر است. به علاوه برای رفتن به پاتایا می توانید از هر دو فرودگاه اصلی بانکوک هم استفاده کنید. اما همیشه این سؤال مطرح است که کدام یک از این موارد، بهترین راه سفر از بانکوک (Bangkok) به پاتایا است؟ در ادامه همه روش های حمل و نقل بین این دو شهر مهم و توریستی تایلند را از نظر میزان راحتی، هزینه ها، سادگی سفر و تعدد وسیله نقلیه، مورد بررسی قرار می دهیم تا بهترین راه رسیدن به پاتایا مشخص شود. در ادامه با ما همراه باشید.


سفر بانکوک به پاتایا با قطار

سفر از بانکوک به پاتایا با قطار/ Bangkok To Pattaya by train


سفر با قطار در تایلند بسیار ارزان و سرگرم کننده است؛ به علاوه می توان از آن به عنوان سریع ترین وسیله حمل و نقل در تایلند هم نام برد. خبر خوب اینکه می توانید با قطار از بانکوک به پاتایا بروید. اما خبر بد این است که متأسفانه روزانه فقط ۲ قطار برای این سفر وجود دارد که هر دوی آن ها صبح های خیلی زود، قبل از ساعت ۷، از بانکوک حرکت می کنند. قطار ها معمولاً حوالی ساعت ۶:۴۵ از بانکوک حرکت می کنند و حدودا ساعت ۱۰ صبح به پاتایا می رسند؛ شما می توانید از پس از پیاده شدن از قطار، با یک تاکسی خود را به مرکز شهر برسانید. تنها قطار پاتایا به بانکوک هم ساعت ۱۴:۲۰ حرکت می کند و ساعت ۱۸:۱۵ به مقصد می رسد.
متأسفانه در تایلند راه خوبی برای خرید آنلاین بلیت های قطار وجود ندارد و بهتر است جدول زمانی قطار را در وب سایت رسمی قطار تایلند بررسی کنید. می توانید بلیت را در ایستگاه قطار بخرید و یا حتی می توانید از متصدی هتل بخواهید برایتان بلیت رزرو کند.

سفر بانکوک به پاتایا با اتوبوس

سفر از بانکوک به پاتایا با اتوبوس/ Bangkok To Pattaya by Bus


معمولاً در تایلند محبوب ترین راه برای سفر بین پاتایا و بانکوک، سفر با اتوبوس است. حتی اتوبوس هایی وجود دارد که از اوایل صبح تا اواخر شب در حال گشت زدن بین دو شهر هستند. اغلب اتوبوس ها در ترمینال اتوبوس رانی شرقی جمع می شوند و از ساعت ۵ صبح تا ۱۱ شب، هر نیم ساعت، یک اتوبوس از این ترمینال حرکت می کند. سفر با اتوبوس حدود ۲ ساعت طول می کشد. البته در ترمینال اتوبوس رانی شمال در موچیت (Mochit) هم هر نیم ساعت یکبار، و از ترمینال اتوبوس رانی جنوبی در سای تای مای (Sai Tai Mai) هم بین ساعات ۵:۳۰ تا ۱۹:۳۰، هر ۲ ساعت یک بار، یک اتوبوس به مقصد پاتایا وجود دارد.


سفر بانکوک به پاتایا با ون (مینی بوس)

سفر از بانکوک به پاتایا با مینی ون/ Bangkok To Pattaya by minivan


سفر با مینی بوس، نسبت به هر دو گزینه قبلی بسیار سریع تر است اما هزینه های آن کمی بیشتر است. در بانکوک ون های زیادی خواهید دید و فقط باید بپرسید که کدام یک از آن ها به پاتایا می روند. قیمت های سفر با مینی بوس می توانند متفاوت باشند (بین ۴/۵ تا ۶ دلار) و حتماً باید قبل از حرکت در مورد آن صحبت کرده و به توافق برسید. مینی بوس های مسیر بانکوک – پاتایا، قابلیت رزرو آنلاین هم دارند.


سفر بانکوک به پاتایا با تاکسی

سفر از بانکوک به پاتایا با تاکسی / Bangkok To Pattaya by taxi


هزینه های یک تاکسی خصوصی برای سفر از بانکوک تا پاتایا می تواند حدود ۳۶ تا ۶۰ دلار باشد. قبل از سوار شدن، حتماً باید بپرسید آیا عوارض بزرگراه هم بر عهده شماست یا خیر؟ اگر از تاکسی متر استفاده می کنید، منطقی است که عوارض را شما بپردازید، در غیر اینصورت، خود راننده تاکسی باید آن بپردازد.

سفر بانکوک به پاتایا با هواپیما

بانکوک ۲ فرودگاه خوب دارد: فرودگاه سوارنابومی (Suvarnabhumi Airport) و فرودگاه دون موئنگ (Don Mueang). آسان ترین راه رفتن به پاتایا، از طریق فرودگاه و سفر هوایی است. پس از رسیدن به پاتایا هم می توانید با یک تاکسی، ون و یا اتوبوس به مرکز شهر برسید.

کدام وسیله نقلیه برای رفتن به پاتایا از بانکوک بهتر است

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، چندین راه مختلف برای سفر از بانکوک به پاتایا وجود دارد که ارزان ترین آن ها سفر با قطار، و سریع ترین و البته گران ترین آن ها سفر با تاکسی است. اما اگر به حد میانه قانع هستید، اتوبوس ها و مینی بوس ها جایگزین های عالی ای هستند.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج