دلایل سفر به شهر بندری وارنا

یکشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ساعت ۰۸:۲۹ بلغارستان وارنا

شهر بندری وارنا، پایتخت بلغارستان، یک مقصد بسیار دوست داشتنی در این کشور محسوب می شود. سواحل دریای سیاه، یکی از دلایل سفر به وارنا می باشد. در اینجا، به دیگر دلایل بازدید از این شهر ساحلی اشاره کرده ایم.

دلایل سفر به شهر بندری وارنا

قدیمی ترین گنجینه ی جواهرات در جهان

یکی از مهم ترین اکتشافات باستان شناسی برای درک تاریخ پیش از انسان، در وارنا قرار دارد. وارنا نکروپلیس، شامل بیش از 300 گودال از طلا، مس و دیگر اقلام ارزشمند است. این مجموعه، قدیمی ترین طلا در جهان محسوب می شود که توسط مردم محلی وارنا در حدود 4560 سال قبل از میلاد ساخته شده بود. شما هر روزه از ساعت 09:00 تا 18:00 می توانید از اینجا بازدید کنید.

دلایل سفر به شهر بندری وارنا

آدرس: ul. "Usta Kolyu Ficheto" 53, 9009 Zapad, Varna, Bulgaria

باغ دریایی وارنا + بستنی

در یکی از روزهای گرم تابستانی، هیچ چیزی بهتر از قدم زدن در سایه ی درختان باغ دریایی (سی گاردن) وارنا و خوردن بستنی نیست. باغ دریایی، یکی از زیباترین پارک های ساحلی در جهان محسوب می شود. در ساعات 10:0 تا 24:00، می توانید به این پارک بروید.

دلایل سفر به شهر بندری وارنا

آدرس: Varna, Bulgaria

شب زنده داری در کافه های ساحلی

از باغ دریایی، می توانید مستقیم به ساحل رفته و از شب زنده داری، موسیقی و نوشیدنی در کافه های ساحلی لذت ببرید. در واقع، سفر به وارنا بدون صرف یک شب در کنار ساحل کامل نمی شود. شما همچنین می توانید چندین کافه را در طول شب امتحان کنید.

دلایل سفر به شهر بندری وارنا

غذاها و نوشیدنی های بی نظیر بلغاری

رستوران های بلغاری شامل غذاهایی همچون گوشت گریل شده با سالاد و سبزیجات تازه می شوند. همچنین بهتر است که در کنار غذا، نوشیدنی های معروف بلغاری را هم سفارش دهید.

دلایل سفر به شهر بندری وارنا

نمایش دلفین ها

مرکز دلفین فستا، در سال 1984 تاسیس شد و از آن زمان، به یکی از نمادهای شهر وارنا تبدیل شده است. اولین دلفین های این مرکز، از کوبا آورده شده بودند. در دلفین فستا، شاهد دلفین هایی خواهید بود که در حال اجرای نمایش، رقص، آواز و بازی والیبال هستند. در طول روز، چندین نمایش از این موجودات باهوش در دلفین فستا برگزار می گردد و شما باید از قبل بلیط تهیه کنید. دلفین فستا در روزهای دوشنبه تعطیل می باشد.

دلایل سفر به شهر بندری وارنا

آدرس: Primorski park, Delfinarium Приморски парк, Делфинариум, 9000, Bulgaria

شماره تماس: 359.52.302199+

گشت در سواحل دریای سیاه

در طول اقامتتان در وارنا، خود را محدود به سواحل محلی نکنید. به سمت شمال بروید و از چشم اندازهای صخره ای لذت ببرید و یا به جنوب رفته و سواحل زیبای شنی که مناسب خانواده و دوستان است را ببینید. سواحل بلغارستان، کوتاه اما متنوع می باشند.

دلایل سفر به شهر بندری وارنا

صومعه غاری آلادژا

این صومعه که در حدود 15 کیلومتر از وارنا فاصله دارد، در قلب جنگل شن های طلایی در نچرال پارک واقع شده است. صومعه ی آلادژا، یک بنای سنگی می باشد که زمانی مخفیگاه راهبان در 600 سال پیش بود. این صومعه شامل اتاق، ناهارخوری، آشپزخانه و یک کلیسا است که 40 متر مساحت دارد. اگر در شب به صومعه ی آلادژا بروید، شاهد برنامه ای درباره ی تاریخ این صومعه در صفحه های نمایش خواهید بود.

دلایل سفر به شهر بندری وارنا

آدرس: Golden Sands Reserve, Varna, Bulgaria

شماره تماس: 359.52.355460+

جنگل سنگی

این جنگل که با نام "Pobitite Kamani" نیز شناخته می شود، یک مکان سنگی است که علم هیچ توضیحی برای علت وجودی آن ندارد. جنگل سنگی، 20 کیلومتر از وارنا فاصله داشته و به نظر می رسد که کسی با چینش این سنگ ها، سعی در نشان دادن یک معبد باستانی دارد. واقعیت اما این است که کسی این سنگ ها را در جنگل قرار نداده و این راز همچنان سربسته باقی مانده. چشم انداز جنگل سنگی، به ویژه در زمان غروب خورشید، بی نظیر است.

دلایل سفر به شهر بندری وارنا

آدرس: 2, 9144, Bulgaria

یادگیری چند عبارت بلغاری

آیا می دانید که جمله ی "بادبادک مادر بزرگ شما" به بلغاری چه معنایی دارد؟ با دانستن چند کلمه ی محلی در وارنا، می توانید سفرتان را لذت بخش تر کنید. با یادگیری چند عبارت، ذهنیت و دانش بلغاری ها را نیز بهتر درک می کنید. برای مثال، جمله ی " بادبادک مادر بزرگ شما"، به معنی "پای من را نکش" است.

دلایل سفر به شهر بندری وارنا

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج