دریای ستاره ها در مالدیو

دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۸:۲۰ مالدیو ماله

مالدیو به دلیل داشتن سواحل و مناظر دیدنی و باورنکردنی، که از نزدیک بسیار زیباتر از عکس هایش است، در رتبه بندی جهانی، شهرت دارد. اما چیزی که حتی از این موضوع خاص تر است، اتفاقات رویایی و رمانتیکی است که در جزایر مالدیو اقیانوس هند روی می دهد: دریای ستاره های درخشان

دریای ستاره ها در مالدیو

تجربه ی بی نظیر و رمانتیک

تصور کنید یک روز را با آرامش در سواحل بی نظیر مالدیو می گذرانید و به تماشای غروب خورشید می نشینید. سپس از میل کردن شام، دوباره به ساحل آمده و قدم می زنید، به آسمان نگاه می کنید، ستاره های بی شمار و خطوط راه شیری را ببینید، سپس درخشش ستاره ها را در آب و لبه ی ساحل می بینید. این پدیده ی طبیعی در مالدیو، به "دریای ستاره ها" معروف است.

دریای ستاره ها در مالدیو

چه چیزی باعث ایجاد دریای ستاره می شود؟

در میان ماهی های استوایی، کوسه ها و مرجان ها در اقیانوس هند، میلیاردها فیتوپلانکتون وجود دارد. اما آنچه آنها را از دیگر موجودات مجزا می کند، توانایی منحصر به فردشان برای تولید نور است. فشار ناشی از حرکت دریا و امواج، باعث می شود تا فیتوپلانکتون ها، نور را به عنوان یک مکانیسم دفاعی، به نحوی مشابه با برخی از کرم های شب تاب، منتشر کنند. این نور دارای یک رنگ آبی نئونی است.

دریای ستاره ها در مالدیو

چه زمانی این پدیده ی نادر طبیعی رخ می دهد؟

دریای ستاره ها در مالدیو به چندین عامل بستگی دارد، از جمله آب و هوای سالانه و رشد بیولوژیکی پلانکتون ها. هیچ کس نمیتواند پیش بینی کند کی و کجا این رویداد رخ خواهد داد. جزیره ی وادهو (Vaadhoo) در راآتول (Raa Atoll)، معروف ترین مکان برای این رخداد است اما در همه ی 1200 جزیره ی مالدیو نیز امکان این پدیده در شرایط مناسب، وجود دارد. طبق گفته ی مردم محلی، این رویداد چشمگیر از اواخر تابستان تا پایان سال بیشتر شایع است.

دریای ستاره ها در مالدیو

سفرتان را بر اساس دیدن دریای ستاره ها برنامه ریزی نکنید

دریای ستاره ها، به عنوان یک پدیده ی طبیعی، غیر قابل پیش بینی است، در نتیجه، برنامه ریزی سفر به یکی از زیباترین جزایر جهان فقط به خاطر تجربه ی دریای ستاره ها ممکن است تصمیم عاقلانه ای نباشد. پس برنامه ی تعطیلات و سفرتان به مالدیو را برای تجربه ی هتل های لوکس، سواحل، اسکی و غواصی بچینید. دیدن دریای ستاره ها، به نوعی یک پاداش محسوب می شود.

دریای ستاره ها در مالدیو

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج