خانواده سلطنتی چطور جشنواره فیل های جیپور را در راجستان جشن می گرفتند

شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۸ - ساعت ۱۶:۱۷ هند جیپور

جیپور، از تاریخی ترین شهر های هندوستان، و مرکز بزرگ ترین ایالت هند، راجستان است. این شهر تاریخی، با همه کاخ های زیبا و با شکوهش، بازار های رنگی رنگی و معابد قدیمی اش، یکی از معروف ترین و محبوب ترین مقاصد گردشگری هند است. سازه های این شهر قدیمی از سنگ های صورتی رنگ ساخته شده اند و جیپور به خاطر رنگ سازه هایش، در سر تا سر دنیا به شهر صورتی، معروف شده است. همه ساله جشنواره ها و رویداد های مختلفی در این شهر پر افتخار و زیبا بر پا می شود، که بسیاری از گردشگران خارجی را برای تماشای فستیوال های متعددش، به هند می کشاند.

جشنواره فیل ها در جیپور هند


رنگ ها، لبخند ها، و لباس های شگفت انگیز و زیبا، بخشی از تمامی جشن های حیرت انگیز هند هستند. یکی از مهم ترین جشنواره های ایالت راجستان، جشنواره فیل است که در شهر جیپور برگزار می شود. این جشنواره با رژه با شکوه و جذاب فیل های طراحی و رنگ آمیزی شده ای که با لباس های رنگارنگ و زیور آلات طلا و نقره آذین شده اند، شروع می شود. فیل های این جشنواره، مخصوص حمل، و جا به جایی پادشاهان و خاندان سلطنتی هستند و هنوز هم به عنوان نمادی از خاندان سلطنتی راجپوت شناخته می شوند. در انتهای این جشنواره، آراسته ترین و زیبا ترین فیل، انتخاب شده، و جایزه ویژه ای دریافت می کند.
جشنواره فیل ها، حوالی ماه مارس، به عبارتی از ۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین، و تقریبا هم زمان با جشنواره رنگ یا هولی و یا قبل از آن، در جیپور هند برگزار می شود. این جشنواره علاوه بر این که یک جشن بزرگ است، تاریخ غنی فرهنگی هند را نیز به نمایش می گذارد. برای حضور در این جشنواره پر از رنگ و زیبایی، حتما یک دوربین با کیفیت هم با خود به همراه داشته باشید تا بتوانید تصاویر زیبایی از این جشنواره به یادگار ببرید و خاطرات آن را برای همیشه حفظ کنید. تصاویری زیبا و به یاد ماندنی از رقص فیل ها، مسابقات چوگان فیل ها، مسابقات طناب کشی فیل ها و بسیاری از رقابت های دیگر بین فیل ها، و فعالیت های مهیج و جالب دیگر که به جز هند، در هیچ جای دیگری نمی توانید ببینید.

جشنواره فیل ها در جیپور هند


این حیوانات باهوش در طول انجام بازی ها به خوبی مواظب هستند که به هم آسیبی نرسانند. با انعکاس صدای ناگادا که یکی از ساز های سنتی موسیقی است و برای خوش آمد گویی به خاندان سلطنتی نواخته می شود، نمایش زنده شروع می شود. همه چیز های مربوط به این رویداد به طور باور نکردنی ای جزئیات فراوانی را به رخ بازدید کنندگان می کشد. جذابیت و شکوه، دو کلمه ای هستند که می توانند جیپور را توصیف کنند و این حیوانات با هوش و با ابهت به زیبایی هر چه تمام تر برای برگزاری جشن های سلطنتی این شهر مناسب هستند. نکته ای که برای گردشگران و مسافران به طور ویژه ای حائز اهمیت است، شاداب و چالاکی این جشن است که به طور خاصی این جشنواره را معروف تر کرده است.

جدای اینکه حیوانات در هند به عنوان سمبل های خاندان سلطنتی شناخته می شوند، به مقدس پنداشته شدن هم عادت کرده اند. چرا که اعتقادات مردم بومی در هند بر این است که آن ها نمایندگان خدای هند، گانشا بر روی زمین هستند. این نکته باعث می شود که رویداد سالانه جشنواره فیل ها در هند از اهمیت خاصی بر خوردار شود و مانند جشن هولی، با شور و شوق خاصی اجرا شود. بازی با رنگ ها هم بخش مهمی از جشن است.

اغلب گردشگران و مسافران هند تلاش می کنند که سفر خود به این کشور عجایب را برای ماه مارس (اواسط اسفند تا اواسط فروردین) برنامه ریزی کنند تا بتوانند در جشنواره فیل ها هم شرکت کنند. توریست ها می توانند از تور های ویژه در سر تا سر این کشور زیبا هم لذت ببرند. البته این رویداد، فرصتی برای جمع آوری سوغاتی های شگفت انگیز از این سفر بی نهایت جذاب به هند هم خواهد بود. ضمن اینکه یک منوی غذایی بی نظیر از منوی آشپزخانه های سلطنتی هم در اختیارتان قرار خواهد گرفت. و همانطور که می دانید غذا های هندی معرکه هستند مخصوصاً اگر این غذا ها سلطنتی هم باشند.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج