جاذبه های ناشناخته هانوی ویتنام

چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ساعت ۰۹:۳۴ ویتنام هانوی

به عنوان یک گردشگر، می توانید به هانوی (Hanoi)، پایتخت ویتنام سفر کرده و به راحتی هفته ها را در این شهر سپری کنید و هنوز هم کار های جدید زیادی باشد که هر روز می توانید انجام دهید. اگر فکر می کنید در مورد همه جاذبه های گردشگری هانوی ویتنام اطلاعات کافی دارید، قطعاً در اشتباهید. در این مطلب جاذبه های نا شناخته، همینطور تفریح ها و سرگرمی های فوق العاده ای را که می توانید در این شهر تجربه کنید، معرفی خواهیم کرد. اگر به کشف نا شناخته ها علاقه مند هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

شب های بازار بزرگ بیین (Long Bien Market)

شب های بازار بزرگ بیین (Long Bien Market) در هانوی ویتنام

مطمئناً پل بیونگ بیین (Long Bien Bridge) یکی از شگفت انگیز ترین مناظری که تا کنون دیده اید را دارد. اما در اینجا قصد داریم در مورد جاذبه هایی صحبت کنیم که کمتر در مورد آن ها گفته می شود. برای داشتن یک تجربه بکر در کنار مردم محلی، سری به بازار شبانه ای که در نزدیکی این پل معروف قرار دارد، بروید و از نزدیک ببینید که بسیاری از رستوران های آن حوالی، مواد غذایی مورد نیاز شان را از کجا تهیه می کنند. البته از آن جایی که این بازار برای گردشگران طراحی نشده است، نباید انتظار داشته باشید مغازه های سوغاتی فروشی لوکس یا لباس فروشی های برند و شیکی در آن ببینید. به راحتی می توانید این بازار را با کمک نقشه گوگل، و یا راهنمایی مردم بومی پیدا کنید. بازار شبانه بیین همه روزه از ساعت ۲ بامداد تا ۱۲ ظهر باز است.


نقطه مشترک در خیابان فونگ (Phung Street)

سوپ خوشمزه  خیابان فونگ (Phung Street) در هانوی ویتنام

برای بازدید از این منطقه حتماً یکی دو دوست را با خود همراه کنید؛ چرا که قرار است چیز های جالب و هیجان انگیزی را از نزدیک ببینید. در این منطقه نوعی سوپ عجیب و غریب سرو می شود که انواع مختلفی از سبزیجات، گوشت و چیز های دیگری در خود دارد. همه مواد تشکیل دهنده این سوپ به دلخواه شما انتخاب می شوند. به خیابان ها تین (Ha Tien) بروید و قسمت های جالب آن را کشف کنید. جالب اینکه این خیابان تنها برای گردشگران اینقدر جالب و دوست داشتنی است و مردم محلی خیابان فونگ هونگ (Phung Hung) را ترجیح می دهند. همانطور که در این منطقه به کنکاش و جستجو مشغولید، و جاذبه های زیبا و جالب آن را کشف می کنید، به دنبال کلمه لاو (Lau) باشید. این کلمه به معنی نقطه مشترک (HotPot) است.


در قسمت غربی دریاچه، بر قایق های قو سوار شوید

قایق سواری در هانوی ویتنام

یکی از کوهستان های این شهر، در حوالی غربی دریاچه واقع شده و این روز ها نزد مهاجر ها بسیار محبوب شده است. بسیاری از افراد ترجیح می دهند در حوالی غربی دریاچه کمی دوچرخه سواری کرده و از طبیعت بکر آن لذت ببرند، اما برخی دیگر هم عاشق سوار شدن بر قایق های قوی درون دریاچه هستند. در این حوالی کافه های خوبی هم قرار دارد که می توانید نوشیدنی مورد علاقه تان را از آن ها تهیه، و در محیط دلپذیر دریاچه بنوشید.


از بالای برج لوته مناظر بی نظیر شهر را تماشا کنید

برج لوته در هانوی ویتنام


حتی اگر این مکان یک راز مخفی نباشد، باز هم به عنوان یک موقعیت توریستی شناخته نشده است. برج لوته یکی از بلند ترین ساختمان های ویتنام است که در طبقه ۶۵ آن، یک طبقه برای تماشای نمای زیبای شهر تعبیه شده است که می توانید از آن ارتفاع به خوبی کل شهر را ببینید. چشم انداز بی نظیری که فقط از این ناحیه می توانید تماشا کنید. می توانید بر روی کف شیشه ای، این طبقه قدم زده، و در شرایطی که بین زمین و آسمان هستید از در اوج بودن لذت ببرید.


صبح زود از دریاچه  هوان کیم (Hoan Kiem) بازدید کنید

دریاچه  هوان کیم (Hoan Kiem) در هانوی ویتنام

شاید از دیدن این تیتر تعجب کنید و از خودتان بپرسید: مگر دریاچه هوان کیم (Hoan Kiem) یکی از مهم ترین نقاط گردشگری هانوی نیست؟ بله!مطمئناً این دریاچه یکی از اصلی ترین نقاط گردشگری هانوی است. این دریاچه تمام روز و حتی تمام شب پر از گردشگر ها و مسافران مشتاق است. اما صبح های این دریاچه واقعاً چیز دیگری است که بسیاری از مردم بومی، صبح های زود برای ورزش و پیاده روی کردن به آنجا می روند. حتماً طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید یکی از صبح های سفرتان  را در این دریاچه بگذرانید.


به بازار گل کوانگ با (Quang Ba) بروید

بازار گل کوانگ با (Quang Ba) در هانوی ویتنام

اگر جزء طرفداران گل هستید، حتماً باید سری به بازار گل کوانگ با (Quang Ba) بزنید. البته به نظر می رسد این بازار کمی از مرکز شهر دور باشد اما نگران نباشید؛ تنها ۲۰ دقیقه زمان کافی است تا از طریق دریاچه هو هون کیم (Ho Hon Kiem) خودتان را به این بازار گل برسانید. بهترین زمان ممکن برای سر زدن به بازار گل کوانگ با، از بیمه شب تا حوالی ساعت ۶ صبح است. درست زمانی که هاله هایی از نور آفتاب، سایه روشن های زیبایی را بر روی میلیون ها گل زیبا می اندازند. اگرچه بعد از ساعت ۶ صبح، هنوز هم بازار گل باز است، اما خلوت شده و دیگر از شلوغی و ازدحام جمعیت در آن خبری نیست. انواع گل ها مانند گل رز، ارکیده، آفتابگردان، نیلوفر آبی، گل داوودی و خلاصه هر گلی که دوست داشته باشید را می توانید در این بازار گل پیدا کنید.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج