بهترین کارهایی که در وارنا بلغارستان می توان انجام داد

جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ساعت ۱۳:۱۱ بلغارستان وارنا

وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان، یک شهر بندری در کنار دریای سیاه است و برای بیشتر از یک قرن، برای همه بلغاری ها، از طبقه اشراف زاده گرفته، تا جوان های گردشگری که برای گذراندن تعطیلات به گشت و گذار می پردازند، یک مقصد فوق العاده به حساب می آید. در این شهر، تفریح ها و سرگرمی های مختلفی برای همه سلیقه ها پیدا می شود.
قدیمی ترین گنج طلای جهان که قدمتی ۶ هزار ساله دارد، در موزه باستان شناسی وارنا نمایش داده می شود و اگر این گنجینه برای شما جالب نیست، باید سنگ ها و صخره های طبیعی خارق العاده ای که به زیبایی فرم گرفته اند، را ببینید و یا در بیابان های واقعی قدم بزنید، و به دوران کمونیسم سفر کنید، یا در روز های داغ تابستان، در هوای خنک ساحل شنی دریای سیاه خنک شوید. در این مطلب، در مورد جذاب ترین کار هایی که می توانید در وارنا انجام دهید، بیشتر توضیح خواهیم داد.


۱. باغ دریایی (The Sea Garden)

باغ دریایی وارنا یک پارک عظیم است که در امتداد ساحل ساخته شده و تا شهر ادامه پیدا می کند. باغ دریا یک بنای یاد بود ملی از معماری محوطه سازی است. جایی که شهروندان وارنا به همراه خانواده های خود برای تفریح، استراحت و لذت بردن از جاذبه هایی مانند تماشای دلفین ها، باغ وحش، و استفاده از خدمات کافه های بی نظیرش، به آن سر می زنند. در باغ دریایی چیز های زیادی برای تماشا، و کار های زیادی برای انجام دادن وجود دارد که حتماً باید امتحانش کنید. به خاطر بسپارید، همانطور که در اطراف باغ قدم میزنید، سعی کنید کوچه کوسمنوتز (Cosmonauts) را پیدا کرده و مجسمه یوری گاگارین (Yuri Gagarin) را در این کوچه ببینید. در سال ۱۹۶۱ خود شخص گاگارین این قسمت از باغ را در مقابل جمعیت بزرگی افتتاح نموده بود.

باغ دریا (The Sea Garden) وارنا بلغارستان


۲. موزه باستان شناسی (Archaeological museum)

میراث رومی وارنا، گنجینه ای ارزشمند و گران بها به این شهر بخشیده است، اما نمایشگاه طلای وارنا موجب شده است که موزه باستان شناسی وارنا، به یکی از مهم ترین اماکنی که گردشگران، در سفر به وارنا از آن بازدید می کنند، بدل شود. نمایشگاه طلا دقیقاً همان چیزی است که اغلب گردشگران برای بازدید از آن به وارنا می آیند. مجموعه ای بی نظیر از اقلام گران بها و طلا های ارزشمند، که در گورستان وارنا، جایی که قدمت قبر ها و مقبره های آن به چیزی حدود ۶۵۰۰ سال قبل می رسد، پیدا شده اند. و به همین دلیل است که گنجینه طلای وارنا، قدیمی ترین گنجینه طلای جهان به حساب می آید. این مصنوعات و آثار هنری که از سال های طولانی عبور کرده، شامل قطعات متعدد جواهرات، اثاثیه، و دیگر اقلام تزئینی است. در بین مقبره های این گورستان، یک مقبره قدیمی مملو از طلا، (چیزی حدود ۱/۵ کیلو گرم) هم به پیدا شده که احتمالاً این آرامگاه متعلق به یک فرمانده و یا یک کشیش است.

موزه باستان شناسی (Archaeological museum) در وارنا بلغارستان


۳. صومعه الادزا (Aladzha Monastery)

تقریباً آن سوی حومه شمال شرقی شهر وارنا، یک مجموعه غار و صومعه عجیب قرون وسطایی ارتدوکس (Orthodox) قرار گرفته است. این صومعه بخشی از یک منطقه طبیعی محافظت شده در ساحل است.
این غار ها توسط انسان ساخته شده اند و در یک صخره کوهستانی با ارتفاع ۲۵ متر، حفاری و کنده کاری شده اند. انجام این کار در برخی از زمین ها واقعا می تواند سخت باشد. در داخل صومعه می توانید موزائیک های معروفی را که در گذر زمان به خوبی، سالم مانده اند، و همینطور نقاشی های قرون وسطایی که تا حدودی تخریب شده، و بخشی از آن ها از بین رفته است، را از نزدیک ببینید. از آنجا می توانید با یک پیاده روی کوتاه، از میان جنگل، و طی مسیر کوتاهی، به دو مقبره قدیمی برسید.

صومعه الادزا (Aladzha Monastery) در وارنا بلغارستان۴. کلیسای وارنا (Varna Cathedral)

گنبد های مسی درخشان این کلیسای با شکوه یکی از صحنه ها و تصاویری است که بر روی کارت پستال های شهر وارنا درج می کنند. پس از آزاد سازی بلغارستان از عثمانی، توسط روس ها، خیلی طول نکشید که کلیسای جامع وارنا، در اواخر قرن نوزدهم ساخته، و به فرم معبد پیترو (Peterhof Palace) در سنت پترزبورگ (ST. Petersburg) مدل سازی شد.
شما می توانید در داخل این غار کلاسیک بیش از ۵۰ نوع مجسمه و تندیس را ببینید که در اوایل قرن بیستم توسط تزار نیکلاس دوم روسیه اهدا شده بود. بسیاری از تندیس ها، تزئینات، و دکوراسیون دیگر هم، در پی وقوع جنگ، و به مرور زمان به این کلیسا افزوده شده است. به عنوان مثال پنجره های رنگی شیشه ای بزرگ تا سال های ۱۹۶۰ نصب نشده بود.

کلیسای وارنا (Varna Cathedral) در وارنا بلغارستان


۵. پارک موزه جنگ وارنا (Battle of Varna Park Museum)

پارک موزه نظامی وارنا در مکان یکی از برجسته ترین و کلیدی ترین اماکن تاریخ اروپا، در اواخر قرون وسطی، قرار گرفته است. در سال ۱۴۴۴ ارتش مسیحی مجارستان و لهستان، در وارنا، توسط ارتش عثمانی سلطان مراد دوم شکست خورد. این امر به چندین قرن، سلطه ترکیه در منطقه منجر شد و ترک ها تا اواخر قرن ۱۹ میلادی، بر منطقه حاکم شدند.

پارک موزه جنگ وارنا (Battle of Varna Park Museum) وارنا بلغارستان


۶. جنگل سنگی (Stone Forest)

کمی دور تر از میدان جنگ، و در تنها بیابان بلغارستان، یک پدیده عجیب وجود دارد. جنگل سنگی، یک زمین با مساحت ۱۳ کیلومتر مربع، و ستون هایی سنگی و تو خالی ای که ۷ متر ارتفاع دارند، است. اگر چه باورش سخت است، اما این ستون ها به صورت طبیعی ساخته شده اند و ساخته دست بشر نیستند.

جنگل سنگی (Stone Forest) وارنا بلغارستان

 

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج