بهترین کارهایی می توانید در دانانگ انجام دهید

جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۵۸ ویتنام دانانگ

شهر دانانگ یکی از شهرهای مرکزی ویتنام است که طبیعت زیبایی دارد. این در حالی است که معمولا افرادی که ویتنام را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند معمولا از شهرهای هانوی و هوشی مین دیدن کرده و کمتر به سراغ شهر دانانگ می روند. اما باید اشاره کنیم که بازدید از دانانگ موهبت های خاص خود را دارد. شهر دانانک از دیرباز یک شهر بندری بوده و در دهانه رود هان و ساحل دریای جنوبی چین واقع شده است.

دانانگ بعد از هانوی و هوشی مین بزرگترین شهر در ویتنام محسوب می شود و در سال های اخیر به شهری پیشرفته و مدرن تبدیل شده است. همین مسئله نیز نقش مهمی در ارتقای صنعت گردشگری آن داشته است. این شهر تورسیتی از جاذبه های گردشگری تاریخی و مذهبی بهره می برد و طبیعت زیبا و بی نظیری نیز دارد. ما در این مطلب از عازم شو قرار است زیبایی ها و نقاط دیدنی دانانگ را به شما معرفی کنیم تا اگر روزی در این شهر بودید بدانید باید چه کارهایی انجام دهید. با ما همراه باشید.

 های وان پاس (Hai Van Pass)

های وان پاس (Hai Van Pass) / جاذبه های گردشگری دانانگ

های وان پاس یکی از ارتفاعات دیدنی شهر دانانگ ویتنام محسوب می شود. این مکان بی نظیر طبیعی که مرز بین استان Thua Thien-Hue و شهر دانانگ بوده دارای کوه های شکوهمندی است که با آسمان آبی تزییئن شده و چشم اندازی از شهر دانانگ و دریای جنوبی چین را پیش روی چشمان مسافران قرار خواهد داد. خوب است بدانید از نظر تاریخی هم قلعه‌ای در این منطقه واقع شده است. این قلعه یک قلعه ویران شده فرانسوی بوده که در جنگ ویتنام به عنوان پناهگاه از آن استفاده می شد.

کوه های مرمری (Marble Vietnam)

کوه های مرمری (Marble Vietnam) / دیدنی های دانانگ

یکی دیگر از کارهایی که می توانید در شهر دانانگ انجام دهید بازدید از کوه های مرمری است که به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر دانانگ نیز شناخته می شود. این کوه ها مجموعه ای از صخره های متشکل از مرمر و سنگ آهک بوده که در 7 کیلومتری شهر نیز واقع شده اند. غارها، تونل ها، معابد و آرامگاه های بودایی از جمله دیدنی های این منظقه محسوب می شوند. همچنین در صورت تمایل علاوه بر مشاهده زیبایی های بی نظیر این کوه زیبا می توانید به ارتفاع بالاتری بروید و نمای زیبایی از شهر دانانگ را نیز شاهد باشند.

پل اژدها روی رودخانه هان (Han River’s Dragon Bridge)

پل اژدها روی رودخانه هان (Han River’s Dragon Bridge)

یکی از مشهورترین پل ها و جاذبه های گردشگری دانانگ پل اژدها است که در سال 2013 به بهره برداری رسید. باید اشاره کنیم که پل اژدها بزرگترین پل در ویتنام محسوب می شود که طولی به اندازه 666 متر دارد.  خوب است بدانید که بر روی دیواره های این پل دیدنی و زیبا تصاویری از اژدها مشاهده می شود که معماری با شکوهی به آن بخشیده است. این اژدها  نماد کشور ویتنام است و باعث نامگذاری این پل به این اسم شده است. باید اشاره کنیم که روزهای شنبه و یکشنبه چراغ و شعله این پل روشن شده و شکوه اژدها روی آن حسابی خودنمایی می کند.

ساحل مای خه (My Khe)

ساحل مای خه (My Khe)/ دیدنی های دانانگ

همان طور که گفتیم دانانگ با دریای چین مرز مشترک دارد بنابراین رفتن به ساحل و دریا نیز از کارهای دیگری محسوب می شود که می توان در سفر به دانانگ رقم زد. سواحل و جزایر بکر و مسیرهای پیاده روی بی نظیر باعث شده است تا سواحل در شهر دانانگ نیز شناخته شده باشد.

در میان سواحل دانانگ ساحل My Khe از بزرگترین سواحل دانانگ محسوب می شود که نه تنها در دانانگ بلکه در کل ویتنام نیز به عنوان یکی از سواحل قابل توجه گردشگران است. در این ساحل زیبا مشاهده طلوع آفتاب بی نظیر بوده و می توانید صحنه های زیبایی از ماهیگیری مردمان محلی را در این ساحل نظاره گر باشید. ناگفته نماند ساحل My Khe یکی از محل های بی نظیر برای انجام تفریحات دریای همچون ماهیگیری و موج سواری است.

شبه جزیره و کوه سان ترا (Son Tra)

شبه جزیره و کوه سان ترا (Son Tra)

یکی از زیباترین مناطقی می توانید از آن دیدن کنید شبه جزیه Son Tra نام دارد. این شبه جزیره یک جنگل بارانی استوایی بی نظیر است که در دل دریا قرار گرفته است. جنگل این جزیره مساحتی بالغ بر 4 هزار هکتار داد و پوشش گیاهی بی نظیری را در خود جای داده است. باید اشاره کنیم که افراد در سفر به این جزیره می توانند موتور سیکلت اجاره کنند و به کشت و گذار در جنگل بپردازند.

درواقع این منطقه در انتهای شمالی ساحل  مای خه واقع شده به جنگل میمون ها نیز  معروف است. دلیل این موضوع را هم می توان زندگی گونه خاص و کمیابی از میمون ها را در کوه سان ترا بیان کرد. برای گشت و گذار در این کوه گردشگران معمولا اسکوتری کرایه می کنند یا از راننده محلی می خواهند تا آنها را به قله کوه برسانند و بتوانند از آنجا زیبایی های چشم نوازی را مشاهده کنند.

جزیره چام (Cham Island)

جزیره چام (Cham Island)/ دیدنی های دانانگ در ویتنام

جزیره زیبای چام در 20 کیلومتری شهر دانانگ واقع شده است و زیبایی های فراوانی را در دل خود جای داده است و حیف است که در سفر به دانانگ بازدیدی از آن نداشته باشید. اما به طور کلی این جزیره کمتر مورد توجه گردشگران دانانگ قرار می گیرد. از این رو برخی از گردشگران که با آن آشنایی دارند می توانند از بکر بودن و خلوت بودن جزیره نهایت بهره را ببرند. گفتنی است جزیره چام محل مناسبی برا غواصی محسوب می شود و گردشگران از این طری می توانند با شگفتی های دنیای زیر آب ویتنام نیز آشنا شوند و لحظات زیبایی را بیافرینند.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج