بهترین مکان برای خرید سوغاتی در دبی

شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ساعت ۱۵:۴۶ امارات متحده عربی دبی

بخش بزرگی از هر سفری، شامل خریدن یادگاری از آن سفر برای خانه و همینطور خرید سوغاتی برای همه نزدیکان است. بنابراین مهم است که در هر شهری که به آن سفر می کنید، بهترین مکان ها را برای خرید یک هدیه مناسب، به خوبی شناخته و انتخاب کنید. در دبی سوغاتی های سنتی و سرگرم کننده متنوعی وجود دارد، از لباس های سنتی گرفته تا مجسمه هایی به شکل شتر، این شهر، بهترین مکان برای یافتن بهترین سوغاتی هاست. در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از بهترین گالری ها، فروشگاه ها، بازار ها و مراکز خرید را برای خرید سوغاتی های مرغوب دبی معرفی کنیم. اگر سفری به امارات متحده عربی و شهر دبی در پیش دارید، در ادامه با ما همراه باشید.


گالری ال جابر (Al Jaber Gallery)

گالری ال جابر (Al Jaber Gallery) در دبی امارات/ خرید سوغاتی در دبی

تقریباً در همه مراکز خرید دبی و همینطور در همه اماکن مختلف گردشگری، شعبه ای از فروشگاه های گالری ال جابر وجود دارد. بنابراین فرقی ندارد که کجای شهر هستید، همیشه یکی از شعبه های گالری ال جابر را در نزدیکی خود خواهید یافت. در این فروشگاه های زنجیره ای می توانید سوغاتی های بسیار سنتی مانند عینک، ماگ و لیوان، قلمدان، لباس های اماراتی، قهوه خوری، اشیاء نقره کاری شده، و  بسیاری از یادگاری های جذاب دیگر را پیدا کنید. گالری ال جابر یک فروشگاه بسیار عالی است که حتماً در دبی باید به آن سر بزنید؛ مطمئناً می توانید در هر رنج قیمت مورد نظر خود، هدیه های فوق العاده ای برای خانواده و دوستان تان تهیه کنید.

 

گالری وان در دبی (Gallery One)

گالری وان در دبی (Gallery One) امارات/ خرید سوغاتی در دبی

شعبه های گالری یک را می توانید در چندین مکان مختلف، مانند دبی مال، بازار امارات، و سوک مدینه جمیرا پیدا کنید. اگر در مرکز شهر هستید، شعبه ای که در دبی مال قرار دارد، به شما نزدیک تر است؛ در صورتی که حوالی جاده شیخ زاید هستید، بهتر است از شعبه بازار امارات خرید کنید؛ و در صورتی که در اطراف جاده الصوفیه هستید، شعبه سوک مدینه جمیرا نزدیک تزین شعبه ایست که می توانید از آن خرید کنید.
این گالری بیشتر به خاطر اشیاء و هنر های سنتی، از تصاویر باور نکردنی دبی گرفته تا نقاشی شتر ها معروف است. گالری یک، مکان مناسبی برای خریدن هدایایی مانند کارت پستال، دفترچه، و کتاب نیز می باشد. اغلب اشیاء و اقلام این گالری موضوعی سنتی دارند و غالباً شتر ها و کلمات عربی را در نقوش بسیار جذابی به تصویر کشیده، و سوغاتی های منحصر به فرد و بسیار پر مصرف را پدید می آورند.اسپایس سوک دبی (Spice Souk)

بازار   اسپایس سوک دبی (Spice Souk) / خرید سوغاتی در دبی امارات

اگرچه اغلب مردم، این بازار را فقط محل مناسبی برای خرید ترشی جات خوش طعم و ادویه جات مرغوب می شناسند، اما در این بازار توریستی، سوغاتی های فوق العاده دیگری هم به فروش می رسد. گردشگران می توانند در اطراف بازار ادویه دبی، لباس های سنتی، اقلام زینتی جالب و خاص، و انواع سوغاتی های زیبا بخرند. یکی از جالب ترین نکات این بازار این است که این مکان یکی از معدود بازار های دبی است که در آن چانه زنی رایج است. بنابراین برای آن دسته از افرادی که قصد دارند سوغاتی هایی را به صورت عمده خریداری کنند، این بازار، مکانی ایده آل می باشد که می توانند اقلام بیشتری را با قیمت های کمتر تهیه کنند.

 

سوک مدینه جمیرا (Souk Madinat Jumeirah)

سوک مدینه جمیرا (Souk Madinat Jumeirah) در دبی

این بازار آخرین و دور ترین بازار شهر دبی است. سوک مدینه جمیرا فروشگاه های بسیار زیادی دارد که محصولات منطقه را به فروش می رسانند. گردشگران می توانند از عِطر های عربی گرفته تا انواع البسه و پوشاک، هر چیزی را در این بازار پیدا کنند. در بازار مدینه جمیرا چند غرفه کوچک هم وجود دارد که محصولات منحصر به فرد را به نمایش می گذارند و فرهنگ آن منطقه را نشان می دهند. این بازار، مکانی بسیار مناسب برای خرید سوغاتی های سطح بالا مانند قلیان های زینتی و زیبا، و اقلام شیک و خاص است.

کمپانی شتر (The Camel Company)

کمپانی شتر (The Camel Company) در دبی امارات

شرکت شتر را می توانید در مراکز مختلفی در اطراف دبی، مانند دبی مال و سوک مدینات جمیرا پیدا کنید. این فروشگاه فقط روی سوغات متمرکز شده و مجموعه ای از وسایل گرم کننده و رنگارنگ را به فروش می رساند. شرکت شتر به خاطر مجسمه های شتر خود که به هر اندازه و به هر حالتی عرضه می کند، نزد کودکان بسیار محبوب است.

 

نایف سوک (Naif Souk)

نایف سوک (Naif Souk)/ بازار سنتی/ خرید سوغاتی در دبی

نایف سوک یکی از قدیمی ترین بازار های سنتی دبی است که در گذشته به عنوان بازار شتر شناخته می شد. این بازار بسیار بزرگ، بیش از ۱۰۰ فروشگاه دارد. بازار نایف سوک مکانی فوق العاده برای کاوش در فرهنگ مردم بومی دبی است. در این بازار می توانید انواع سوغاتی ها، منسوجات، کالا های چرمی، و انواع چادر و عبا را پیدا کنید. در نایف سوک هم می توانید حسابی چانه بزنید و در هزینه های خرید سوغاتی صرفه جویی کنید.


موزه دبی (Dubai Museum)

موزه دبی (Dubai Museum) در امارات/ خرید سوغاتی

رفتن به موزه دبی حتماً باید در لیست کار هایی که می خواهید در دبی انجام دهید، قرار بگیرد. اگر به دبی سفر می کنید، حتماً سری به موزه دبی بزنید، و باور کنید یا نه، این موزه یکی از بهترین مکان های شهر است که تاریخ امارات را تمام و کمال به نمایش می گذارد. بعد از گشت و گذار در موزه و آشنایی با گذشته این کشور سنتی، و درک بهتر مسیری که شهر طی کرده تا به آنچه امروز هست، بدل شود، می توانید کمی خرید هم بکنید. درست قبل از خروج از موزه، سری به فروشگاه سوغات فروشی این موزه بزنید و از اقلام دیدنی آن دیدن کرده و در صورت تمایل کمی هم خرید کنید.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج